2 kedi ve 1 köpek

kuru mama bile yemeyi bilmiyordu biliyor musunuz
ev yemeği ile beslenmiş
daha yeni yeni alışıyor kuru mamaya
yaş mamayla karıştırarak kandırmaya çalışıyorum..

sizin de evciliniz var mı meraktan soruyorum
Tabiki. 2 kedi 2 papağan 1 hamster var. Yakında da köpek sahipleneceğim. Köpekleri de nereden biliyorum? Teyzelerimin hepsinin köpeği var sürekli onlarla ilgileniyorum. Hayvanlara olan düşkünlüğümden dolayı da sürekli ne varsa araştırıyorum. Hayvanları sülalem tek geçerim o derece

kesinlikle katılıyorum hatalı karar verdiğimin farkındayım

barınakta kalırsa ölürdü ama arkadaşımın hata yaptığını düşünmüyorum o konuda

veterinerime sorma kararı aldım umarım bir yol bulunur

Böyle aileden aileye gidince de çok fazla yipranip hasta oluyorlar.

Umarım bulduğunuz kişi ömür boyu sahiplenir.

kuru mama bile yemeyi bilmiyordu biliyor musunuz
ev yemeği ile beslenmiş
daha yeni yeni alışıyor kuru mamaya
yaş mamayla karıştırarak kandırmaya çalışıyorum..
Kıyamam daha dişleri çok küçüktür onun belki hepsi çıkmamıştır bile. Mamada inat edecektir. Ama siz ısrarcı olun sadece önüne mama koyun. Aç kalmaya dayanamaz o. Baktı önüne sadece mama geliyor 1. de yemediyse 2.de mutlaka yiyecektir

ayy ben de yeni evliyim
işte ondan ev bok kokmasını sorun ettim
diyorum çıldırdım herhalde
yeni evli birisinin evi böyle olmamalı:KK70:
siz sabretmişsiniz tebrik ettim ben de sabrederim zaten sahiplenilmezse muhakkak bir yolunu bulacağım
Balkonunuz varsa balkona cis pedi serin ve cis kokusu temin edin pet marketlerden her yemekten sonra uykudan sonra balkona götürün ve pedin uzerine koyup 5-10 dk orda durmasini saglayin, cis kokusunu alacagi icin oraya cisini yapacak. Pede her yaptgi cis icin onu odullendirin.odul mamasi ile kopek biskuvileri vs .. ve her yaptigi cisten sonra onun boyuna kadar yere egilip eliniz ile aferin oglum veya kizim deyin. Bunu sürekli tekrarlayın .. yanlos yaptigi yer icinde tam tersi 'hayir' bagirmadan ama sert ve tepkili bir sekilde..
Aşı durumu var ise veya bitti ise, ki 4-5 ayinda bitmesi gerekiyor sokaga çıkarın uykudan ve yemekten sonra bolbol usenmeyin sabredin.Gunde en az 2 kere. Inanin olacak,o da siz de basaracaksiniz. Ve 1 kere alisin bir dha birakamayacaksnz💗 kediler nasil bilemiyorum ama kopek siz agladiginizda yas yaşınızı yalayacak kadar Sadık bir hayvan💚

Bence sahiplendirin. Köpek büyütmek kedi büyütmek gibi değil. Büyüdükçe ihtiyaçları hala sizde olacak. Tuvalet için hep size ihtiyacı var kedi gibi değil. Ayrıca 5-6 ayda daha oyuncu olacak ve bu 2 - 2.5 yaşına kadar sürecek. Oynayacağım diye zarar verebilir kedilerinize. Kediler onun gözünü burnunu tırnaklayabilir. Sürekli biri için üzüleceksiniz. Bence kedi ve köpek aynı evde ya beraber büyüyünce anlaşıyor yada sakin köpeğe bebek kedi getirince. Diğer türlü hep problem oluyor.
+1

Kıyamam daha dişleri çok küçüktür onun belki hepsi çıkmamıştır bile. Mamada inat edecektir. Ama siz ısrarcı olun sadece önüne mama koyun. Aç kalmaya dayanamaz o. Baktı önüne sadece mama geliyor 1. de yemediyse 2.de mutlaka yiyecektir
sürekli kemirme derdinde zaten:)) dişleri kaşınıyor sanırım
kemirme kemikleri aldım bir bayıldı anlatamam:KK70:

Herhangi bir problem olmuyor. Köpek de tıpkı kedi gibi tuvalet eğitimi alıyor. İsterse sahibi evde tuvalet ihtiyacını sağlayabilir isterse yürüuiyüşe çıkarabilir. Kedi ile köpeği aynı evde bakan milyonlarca insan var
Büyük kediye yavru köpek getirmek her zaman sıkıntı oluyor. Şimdi o bebiş 5-6 aylık olduğunda oynamak isteyecek. Dişleri minicik ama iğne gibi olacak ve kontrol edemeyecek. Yetişkin kedi zaten köpek kendine pati attığında cırmalayacak, bu %100. Köpek ısırdığında daha da kötü saldıracak. İki kedi daha tehlike çünkü alfa onlar evde. Belki tek kedi olsa arkadaş olarak kabullenirdi ama kedilerin zaten arkadaşı var ona ihtiyaçları yok. Köpek oynamak için kedilere zarar verecek,kediler kendini savunmak için köpeğe zarar verecek,konu sahibi sürekli üzülecek,bu işten tek karlı çıkan veteriner 🤭

Büyük kediye yavru köpek getirmek her zaman sıkıntı oluyor. Şimdi o bebiş 5-6 aylık olduğunda oynamak isteyecek. Dişleri minicik ama iğne gibi olacak ve kontrol edemeyecek. Yetişkin kedi zaten köpek kendine pati attığında cırmalayacak, bu %100. Köpek ısırdığında daha da kötü saldıracak. İki kedi daha tehlike çünkü alfa onlar evde. Belki tek kedi olsa arkadaş olarak kabullenirdi ama kedilerin zaten arkadaşı var ona ihtiyaçları yok. Köpek oynamak için kedilere zarar verecek,kediler kendini savunmak için köpeğe zarar verecek,konu sahibi sürekli üzülecek,bu işten tek karlı çıkan veteriner 🤭
Her zaman sıkıntı olmuyor bence genelleme yapmayalım 🤗 Çünkü bunun örneğini çok fazla gördüm 🤗

sürekli kemirme derdinde zaten:)) dişleri kaşınıyor sanırım
kemirme kemikleri aldım bir bayıldı anlatamam:KK70:
Çok iyi yapmışsınız şimdi sokağa çıkamaz aşıları tam olmadığı için. Ama sokağa çıkma zamanı gelince enerjisini dışarıda atacak ve daha sakin olacak 🤗

Balkonunuz varsa balkona cis pedi serin ve cis kokusu temin edin pet marketlerden her yemekten sonra uykudan sonra balkona götürün ve pedin uzerine koyup 5-10 dk orda durmasini saglayin, cis kokusunu alacagi icin oraya cisini yapacak. Pede her yaptgi cis icin onu odullendirin.odul mamasi ile kopek biskuvileri vs .. ve her yaptigi cisten sonra onun boyuna kadar yere egilip eliniz ile aferin oglum veya kizim deyin. Bunu sürekli tekrarlayın .. yanlos yaptigi yer icinde tam tersi 'hayir' bagirmadan ama sert ve tepkili bir sekilde..
Aşı durumu var ise veya bitti ise, ki 4-5 ayinda bitmesi gerekiyor sokaga çıkarın uykudan ve yemekten sonra bolbol usenmeyin sabredin.Gunde en az 2 kere. Inanin olacak,o da siz de basaracaksiniz. Ve 1 kere alisin bir dha birakamayacaksnz💗 kediler nasil bilemiyorum ama kopek siz agladiginizda yas yaşınızı yalayacak kadar Sadık bir hayvan💚
karakterine göre değişiyor kedinin
mesela benim birisi benim dibimden ayrılmaz ağlar gelemediğinde yanıma odaya
diğeri dünya yansa umru değil kendi hayatında:KK70:
tamamen karakterlerine bağlı değişiyor

X