2 yaşa az kaldı,memeden nasıl kesicez kızlar

floras79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
305
1
45
oğlum tam bir meme delisi,uyurken ille de meme istiyor.öğlen uykusunu zorla 1-2 saat uğraşla ayağımda sallayarak uyutuyorum ama inanın çok zor oluyor.gece emziriyorum ve 4-5 kez uyanıyor,yeni doğan bebek bile bu kadar kalkmıyordur herhalde:) meme diye ağlıyor,emzirmeden de asla uyumuyor,hemen emzirmezsem ortalığı yıkıyor,başka seçeneğim yok yani ya emziricem yada emziricem.artık bıraktırmak istiyorum zaten süt müt kalmadı keyfine emiyor.nasıl yapsam kızlar yardım edin.emzirmeden nasıl uyutucam kabusum oldu inanın.uyku da uyutmuyor gece zırt bırt kalmaktankafamçokkarıştı

bizim de 2 yaşımıza az kaldı ben de 2 yaşında keseceğim inşallah...benim kız da tam bir memekolik gece çok kalkıyor biraz emiyor sonra uyuyor...sabah kalkıp okula gidiyorum bazen 2-3 saatlik uykuyla idare ediyorum...bakalım nasıl keseceğiz...inşallah sorunsuz hallederiz...

Aynı dertten muzdaribim:KK43:
18 aylık oğlum var,gece çok sık uyanıyor emzirmeyi geciktirince çok ağlıyor,emmeden uyumaz gibi geliyor nasıl olacak bilmiyorum biberon da almıyor bu işimi kolaylaştırıdı sanırım.Memeye tiksindirici şeyler sürülüp yapıştırılmamalı diyor uzmanlar bilemiyorum zor bir süreç ,bir de birdebire kesmemek aşamalı olarak azaltılarak yapılmalıymış

birden kesmek hem çocuk için hem anne için zor zaten evet.yavaş yavaş olmalı bence de.ben gündüz emzirmiyorum ama gece mutlaka onsuz uyumaz.gerçekten zor işimiz

X