2 yaşında ki kızım plastik yuttu

kader kkr

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mart 2024
13
2
25
Merhaba arkdslar 2 yaşında ki kızım kapıkulpuna takilanlardan sonsuz seklinnde olan plastik yuttu . röntgen tomografi görünmedi 3 tane çocuk cerrahisi götürdüm takip edin kakasını dedi plastik şuan nerede kalmış görünmüyor cihazlarda 5 gün oldu kaksinsan cikmadi başından böyle bir olay geçen var mı endoskopi yapılabilir mi artık kafa yiycm beklmetken
screenshot_2024-03-14-21-39-29-694_com-pozitron-hepsiburada-jpg.3402874

Eklentiler

• Screenshot_2024-03-14-21-39-29-694_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2024-03-14-21-39-29-694_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    41,7 KB · Görüntüleme: 132
O parcayi yutabilmesi mumkun degil bence 2.5 yas annesi olarak yaziyorum, yutmus gibi numara yapmistir

Baya büyük bir parça boğazından geçmesi çok zor..Röntgen,tomografide de çıkmadı diyorsunuz emin misiniz gördünüz mü yuttuğunu?
Evet yuttu çok panikledim hatta dışarı çıktım komşum elimden aldı ağzından cikarma calsinca yuttu malsef plastik oldugi icin de rotgen de tomografi de görülmüyor Muş 😔

Benim oğlumda koskoca hurma yemiş günler sonra bi ağlama baktım kakasında koca çekirdek. Gözünün önünde bile olsa yapıyprlar malesef geçmiş olsun

Bunu yutamaz. sağa sola iyice bakın bulursunuz diye düşünüyorum. Tıp bulamamış ama siz bulabilirsiniz. Süpürge falan çekmiştir belki de.
Girtlagina yapışmıştı korktum elimi sokup çıkarma komşum çıkarma calsinca yuttu çocuk cerrahisi götürdüm hepsi dediği takip edeceksiniz mide ağrısı kusma olursa getirin mideden bagraaga gecemez o büyüklükte anlamıyom endoskopi ypaip bakamzlar mi bu kadar takip etmek yerine 😔

Keşke öyle olsa komşum çıkarmak istedi parmağı attığı gibi yuttu ve plastik oldugi için gorulmuyo rontgende tomografi de 😔
Rontgende gaz bile gözükürken 3 boyutlu bir nesne nasil gozukemiyormus yahu? Daha uzman, daha donanimli bir hastaneye mi goturseniz acaba?

Başka bir doktora daha gidin plastik olunca daha zor anlaşılıyor midedeyse sorun yok demektir bağırsaklarda sorun yapabilir Allah korusun düğümlenme vs gibi boşuna beklemeyin. Karın ağrısı şikayeti var 5 gün önce böyle bir durum yaşadık kakadanda çıkmadı demeniz yeterli.

Rontgende gaz bile gözükürken 3 boyutlu bir nesne nasil gozukemiyormus yahu? Daha uzman, daha donanimli bir hastaneye mi goturseniz acaba?
3 çocuk cerrahisi aynı şeyi söyledi plastik nasim görülmez en azından bilsem mide kapağın da mi bağırsaktami bir hafta daha beklycm kadından cikmasa başka hastaneler bakcm

Başka bir doktora daha gidin plastik olunca daha zor anlaşılıyor midedeyse sorun yok demektir bağırsaklarda sorun yapabilir Allah korusun düğümlenme vs gibi boşuna beklemeyin. Karın ağrısı şikayeti var 5 gün önce böyle bir durum yaşadık kakadanda çıkmadı demeniz yeterli.
Bu kadar önemli konu doktor o kadar rahat söylüyorlar büyük bişey nasıl çıkar kakadan anlamış değilim boş yere bekliyorum gibime geliyo 😔