2010 Ocak Bebişlerine Pişik Kremi Önerileri

johnsons babynin pişik önleyici kremini kullanıyorum aradadakızarırsa göğüslerim için hametan krem almıştım ondan sürersin dediydi doktor aradada ondan sürüyorum çok sık kaka yapıyo inşallah çok pişiği olmaz aklım gidiyo pişikten benimde pazartesi günü d vitamini almak için sağlık ocağına gfidicem yeniden bişiy yaz dicem doktora yazsın gene yazarım sizzede

Bütün bebekler farklı farklı bence. Benim bebeğime zeytinyağı hiç iyi gelmedi dahada kötü yapıyordu. Ben eczaneden alıyorum adı Zinco sürdükten çok kısa bir süre içinde hiçbirşey kalmıyor. Kesinlikle denemelisin.

ben bepanten kullanıyorum. şimdilik memnunum. zaten artık düzene girmeye de başaldı tuvaleti oğlumun.

bioderma zinc kullaniyoruz biz bepanthene krem de iyiymis kardesim soylemisti yedekte o da duruyor cok sukur pisik sorunu olmadi bir de kaka yapinca ilik suyla poposunu yikamak iyi geliyor

kızlar ben semamed pişik önleyici kullanıyorum
20 günde bitiyor
sanırımm yakında iflas bayrağını cekicez akannehir

chicconun üstüne tanımam,tek kelimeyle süper,
bir kere pişik olmadı,yaz,kış...

seba med pişik kremi kızım 13 aylık maşallahhhh hiçç pişik olmadı
kakasını ıslak mendille aldım ve hep pamuk ılık suyla temizledim ,kuruladım
arada havalandırdım
ıslak mendillerde tahriş ediyor.

sebamed de ii gibi ama ben bephanten kullanıyorum kaka yaparken zorlanıyo çatlak olmasın diye baktım biraz kızarıklık vardı onu da geçirmiş çok şükür.yerimseniben

ben bebeğimin her altını açtığımda johonsn baby pişik kremi az miktarda sürüyorum 3. ayımıza girdik hiç pişik olmadı çok şükür

travazolda kortizon varmış doktor kullanma dedi
onun yerine bi gün bepanten bi gün babulayn kullan dedi
yanlış duymadınız adı babulayn

bende pamuk ve ılık su kullanıyorum. zeytinyağınıda arada bir sürüyorum. jher bez değiştirmrmde johnsen pişik kremi sürüyorum çok memnunum.

pişik nedenleri
1.nem
2.sürtünme
3.idrar ve dışkının uzun süre deri üzerinde kalması
4.yetersiz temizlik
5.mantar ve bakteriyel enfeksiyonlar
6.alt bezinden kaynaklanan alerjik reaksiyonlar
7.cildi kurutan veya tahriş eden sabunların kullanılması
8.sıvı dışkılama
9.antibiyotik tedavisi-- mantar oluşmasına yol açabilir-
10. katı yiyeceklerin tüketilmeye başlanması bağırsak hareketlerinin miktarının değişmesi

Pişik sorunumuz başladı...

Krem önerileri..bekliyorummm

oğlumu büyütürken pişik sorununu hiç yaşamadım ve pişik kremide hiç kullanmadım...kullanmamanı tavsiye ederim...sana yaptığım şeyleri anlatayım;her kakasını yaptıktan sonra her seferinde belden aşağıya yıkadım ve çok iyi kuruladım kızarıklık veya pişik baçlangıcı varsa riviera zeytinyağı ile azıcık yağladım..çişini yaptığı zamanda temiz su içerisinde pamuk bulundururdum o zamnda onlarka silip gene kuruladım..kesinlikle ıslak mendşlde kullanmadım biraz çağdışı veya zor olabişlir bu uygulama ama asla pişik olmadan büyüttüm(denemeni tavsiye ederim):emir_bebek:

hastaneye bepanthene götürmüştüm doğduğu gibi kullanmaya başlamıştım ama pişik oldu, ama hastanede molfix kullandılar bi kaç kere, ben prima kullandım,krem mi, bez mi yaptı bilmiyorum mustela pişik önleyici krem sürdüm hem pişiği geçti hem de bir daha olmadı, doktor kontrolde çok fazla sürmüşsün cildi hava almalı diye uyarınca ara sıra sürmemeyi denedim birşey olmadı tamamen bırakmayı da göze alamıyorum, günün yarısında sürüp diğer yarısında sürmüyorum :)

bende mustela pişik kremi kullanıyorum
hiç pişik olmadı Allaha şükür

kızlar benim kızın çok kötü pişik oldu bepanten kullanıyorum trosdy kullandım hiç fayda yok zeytinyağı sürüyoeum 2 gündür sanki daha kötü oldu şaşırdım kaldım ne yapcam ben yaaa

melisa değelde anası pişik oldu
napsam acep
kremide işe yaramadı :1no2:

feyza ıslak pamukla silip bol bol havalandır
ben hergün don giydirip oyun oynuyoz cok hosuna gidiyo hemde havalanıyo

Merhaba arkadaşlar pişik için doğal ve eczanelerde var olan bir üründen bahsetcem sızlere pavloderm pişik kremi içerisinde çinko oksit yok ve emilimi daha kolay kolay olduğu içinde hemen tedavı edıcı ozellıge sahıp ayrıca şampuanıda oluşmuş konakları tedavi ediyor yenıden oluşmasını onluyor bebek yagı nemlendırıcı temızleyıcı sutude var tavsıye ederım.....

X