2011 Şubat Anneleri İhtiyaç Listesi

tek endişem acaba boyayan falan olurmu diye düşünüyorumm.gerçi renklerini ayırırım ama

Ben bunu daha önce tecrübeli annelere burda sormuştum akıtan olursa zaten kullanmayın onu demişlerdi bebeğe.
Bende renklerine göre ayırıp yıkıycam bu hafta sonu alışverişe gittiğimde deterjanları alıyımda belki bayramda bile başlarım yıkamaya

ben 30 derecede yıkayacağım yavaş yavaş cicilerimizi:)
kızımda dalinin hem yumuşatıcısını hem deterjanınını kullanmıştım çok memnun kalmıştım bundada alırım artık:KK70:

Kızlar ben hacı şakirin granülmatik deterjanını aldım, Onunla yıkayacağım kıyafetleri. Aralık 15 de oda takımı gelecek. Ocak ayına kadar havalandırıcam boya kokusu falan kalmasın diye. sonra kıyafetleri yıkayıp yerleştirmeye başlıcam. Sormak istediğim; yumuşatıcı kullanabilirim dimi??

SIKINTIDAN BUGÜN SİZE DADANDIM.

ben kızlar için olanını söylüyorum ,

kırmızı olanları ve arada varsa lacivert olanları ayrı yıkayın onun harici hiç birşey renk atmıyor.bebek kıyafetleri bu konuda özel malzeme.ama normal ayar için söylüyorum hani pazardan çok uygun bi kumaş alırsınız o riskli işte.

Arkadaslar bu fermuarlı kadife battaniye sordum 30 ytl sizce uygunmu alan arkadaslar peluslar ne kadar onu sormadımda

ben 10 gün önce migrosta görmüştüm güzeldi kalındı yani 15 tl mi neydi alsam mı dedim ama 2 tane var bende peluş gerek yok diyip bıraktım.hatta oyun minderide vardı yakınlarında varsa bi bak istersen.

Ben bunu daha önce tecrübeli annelere burda sormuştum akıtan olursa zaten kullanmayın onu demişlerdi bebeğe.
Bende renklerine göre ayırıp yıkıycam bu hafta sonu alışverişe gittiğimde deterjanları alıyımda belki bayramda bile başlarım yıkamaya

Çağlayancım hepsini renklerine göre ayırmanıza gerek yok. Migrosta renk ayırıcı mendiller satılıyor. Hem elektrikten tasarruf sağlıyor hem de hepsini bir arada yıkama şansı. Ben kendi çamaşırlarımda kullanıyorum. Normalde tek mendil koyulması yeterli ama ben riske atmamak için her seferinde 2 mendil atıyorum şimdiye kadar bişi olmadı. Ama makine yıkamayı bitirince hemen seriyorum. O şekilde kalırsa boyayabilir belki :KK19:

Çağlayancım hepsini renklerine göre ayırmanıza gerek yok. Migrosta renk ayırıcı mendiller satılıyor. Hem elektrikten tasarruf sağlıyor hem de hepsini bir arada yıkama şansı. Ben kendi çamaşırlarımda kullanıyorum. Normalde tek mendil koyulması yeterli ama ben riske atmamak için her seferinde 2 mendil atıyorum şimdiye kadar bişi olmadı. Ama makine yıkamayı bitirince hemen seriyorum. O şekilde kalırsa boyayabilir belki :KK19:

Teşekkürler canım çok güzel bir öneri oldu bu bugun hemen gidip o mendillerden satın alacağım.:81::KK70:

bende reklamlarında görmüştüm ama merak ediyordum gerçektende işe yararmıki diye.hiç denemedim

aklımada gelmemişti açıkcası.söylediğiniz iyi oldu ne olur ne olmaz kullanmak lazım

kızlar bişi sorcam ya battaniyeleride yıkcayacakmısınız peluş falan veoenyeler yıkanmalımı ya slında yıkanmalı gibi ama bozulmazlar değilmi

kızlar bişi sorcam ya battaniyeleride yıkcayacakmısınız peluş falan veoenyeler yıkanmalımı ya slında yıkanmalı gibi ama bozulmazlar değilmi

özellikle onları yıkayacağım ben yaaa..hiç içime sinmiyo kimbilir millet bakarken yada paketlenirken falan nerelere sürülmüştür.kokusuda zaten beni rahatsız ediyor.mis gibi deterjan koksun toz kokacağına..

yeşimcim bunlar nedir bi anlatsana :KK66:) pek cahil gördüm kendimiohaoldumsmile
akıllı bebek seti
uyku arkadaşım köpekçik

çok olmuş yazalı ama görmemişim akıllı bebek seti hamilelikten 5 yaşına kadar cdler var içinde şimdi müzik cdlerini dinliyoruz ....uyku arkadaşım köpekçikte oyuncağı oğlumun yatağına asmamız için...

şu ana kadar aldıklarım

• Alt değiştirme örtüsü
• Bebeklere özel tırnak makası
• Önlük
• Banyo süngeri
• Başlıklı bebek bornozu ve havlusu
• Hastane çıkış seti 3tane
• Body, tulum, pijama 6-7 adet 0-3 ay uzun kollu body ve 4-5 adet 3-6 ay 3-6 ay tulum ve pijama
• Patik ve çorap
• Eldiven
• Mendil
• Penye ve Kadife şapka
• Yelek ve hırka
• Yorgan, çarşaf, nevresim takımı
• Battaniye ve pike 2-3 tane penye - 1 tane kadife ve 1 tane kalın çin battaniyesi
3 adet zıbın takımı
çıtçıtlı Bodyler 3adet
3-6 aylık 5 kışlık 5 yarım kol

artık site gitmez heralde değilmi :KK1:

buda benim listem kızlar.sizlerin listesinden faydalandım hazırlanırken...eksiklerimiz var ama yavaş yavaş onlarda tamamlanıyor

Tekstil ürünleri
Hastane çıkışı 2takım 5li
Zıbın takımı
tulum(0-3 ay) 1 adet
tulum (3-6 ay)
çıtçıtlı badi (kısa kollu) 2 adet
çıtçıtlı badi (uzun kollu) 7 adet
patikli alt 2 adet
patiksiz alt
Gezmelik cici (0-3 ay) 1 adet
Ağız ve omuz mendili 10 adet
patik 4 adet örme 3 adet hazır
eldiven 4 adet
çorap 9 adet
bere 1 adet(takımların harici)
önlük 2 adet
hırka.yelek 2 adet hazır 6 adet örme
başlıklı havlu 1 adet
battaniye 9 adet-( 3 pazen-1 kalın-1 polar-1 yün-2 hazır-1 örme)
nevresim takımı 2 adet
portbebe alındı
ana kucağı alındı(1 araba koltuğu, 1 ev tipi sallanan)

pijama takımı 3 adet
alt açma
2 adet

bakım ürünleri

emzik
emzik kutusu
biberon(125-250)
125 alındı
tırnak makası
burun aspiratörü
ateş ölçer
küvet
alındı
küvet filesi
lif var
oda termometresi
oda nemlendiricisi
var
ıslak mendil
pamuk
pişik kremi
pudra
var
şampuan
sabun
krem
bez
bebek çantası
var
bebek deterjanı
bebek arabası
var

Anne ihtiyaçları

hasta bezi külotlu
göğüs kremi
göğüs pedi
gecelik
alındı
pijama alındışal var
kırmızı taç alındı
terlik
eşofman
var
korse
emzirme sütyeni
1 adet
diş fırça-macunu
tarak
var
külot
kağıt havlu
süt yapıcı çay
ada çayı- rezene
var
yatak koruyucu alez
ped

kızlar ben ablamdan aldığım kıyafetleri yıkadım valla küçük küçük oluyorlar ya ütülemesi acayip zaman alıyor annem sağolsun o ütüledi benimkileri yoksa çok yorulurdum kesin bende dalinin deterjanını ve yumuşatıcısını aldım
daha yeni aldıklarımı yıkamadım evet ayırmak mı lazım acaba diye bende düşünğyordum ama azlarya bir makina alır aslında 30 derecede yıkayacağım ben bu mendillerden baksetmişsiniz güzel bir fikir iyi oldu öneriniz migrosta satıldığını bilmiyordum ben gidince bakayımda alayım bari

BEBEK İÇİN NELER ALACAKSINIZ?
• 1 adet hastane çıkışı ananemiz aldı
3 adet zıbın takımı ananemiz aldı
•Tulumlar 0-3,3 adet lazım alındı
3-6 aylıklar 5 adet lazım alındı
• çıtçıtlı Bodyler 0-3,3adet alındı
3-6 aylık 5 kışlık 5 yarım kol alındı
• ağız havluları
• Patik, eldiven, bere, çorap 0-6 aylık alındı
• Mendil
• Hırka, penye ve örgü yelek örüyorum
• Başlıklı havlu
• Battaniye 1 kalın 1 ince alındı
• nevresim takımı 2 adet
• uyku seti
Bebek bakım çantası
Kanguru
• Anakucağı
• pijama takımları 0-3,3-6 aylık alındı
• günlük takımlar 0-3,3-6 aylık alındı
• Alt Açma

• Emzik alındı
• Tırnak Makası
• Vücut termometresi
• Islak mendil Unibaby yenidoğan)
• Pişik kremi (nivea)
• Şampuan, bebek sabun, bebek yağı (dalin)
• Küvet ve filesi
• Bebek banyo süngeri alındı
• Minik boy bebek bezleri alındı
Deterjan, yumuşatıcı (dalin )
Nuk biberon
Park beşik ve yatağını aldık

KENDİNİZ İÇİN NELER ALACAKSINIZ?
• Kolay emzirmeyi sağlayan önü açık gecelikler 2 pijama kışlık 1 adet alındı
• Emzirme sütyeni 1 tane
• Göğüs pedleri 1 kutu
• İç çamaşırları büyük beden 2 tane alındı
• Hasta bezi ,Hijyenik ped gece 2 kutu