2011 yılında tüp bebekle dünyaya gözlerini açan bebek annelerinin paylaşım alanı

bende ağustos annelerini takipteyim cnm bende ağustos annesi olduğum için ayrıca face grubumuz var daha çok orayada takılıyorum
biz sadece mama ile besleniyoruz cnm meme olayımız tamamen bitti
uyumasına gelincede gündüzleri ayakta sallanamaya alıştı gecede uyandıkça beşiğini sallıyorum o şekilk

nurcanım o zaman sadece buraya takıl cnm hep burada görüşelim olmazmı
nevradan hiç ses yok ben baktım oda sadece mayıs annelerine yazıyo

denizyeli face de nerdesiniz bende gelebilir miyim?

bu arada mama bne kullanıyorsun (doktor tavsiyesi mi?)

denizyeli face de nerdesiniz bende gelebilir miyim?

bu arada mama bne kullanıyorsun (doktor tavsiyesi mi?)
cnm malesef face grubuna arkadaş alımları kapandı gizli grup oldu
ama istersen ismini özelden msj at ben seni kendime ekliyim
mama konusuna gelince dr tavsiyesine falan gerek yok cnm sütüm kesildiği için mama ile besleniyo
sütümün kesilmesine sebepte kızım
çünkü hiç iştahlı emmedi göğsmü yaygarayı bastı sonralardada bende uzun bi süre sağarak verdim sonrada kesildi malesef
bu konuda üzüntüm çok büyük onu kelimelere dökemiyorum bile.

selam kızlarr .. bu topikte bir ara hatreketlendik şimdi bayyaa boş kalmış.
mayıs annelerinede 1.5 aydır yazmamıştım .. çok aralıklı giriyorum ..
ama arada girip paylaşmak lazım..

nurcaaaaaaaaannnn nerdesinnnnnnnnn?

bende ağustos annelerini takipteyim cnm bende ağustos annesi olduğum için ayrıca face grubumuz var daha çok orayada takılıyorum
biz sadece mama ile besleniyoruz cnm meme olayımız tamamen bitti
uyumasına gelincede gündüzleri ayakta sallanamaya alıştı gecede uyandıkça beşiğini sallıyorum o şekilk

amam canım ben girerim siz gircekseniz ama genelde tek kalıyorum pozitif bölümünüde o yüzden bıraktım
cnm malesef face grubuna arkadaş alımları kapandı gizli grup oldu
ama istersen ismini özelden msj at ben seni kendime ekliyim
mama konusuna gelince dr tavsiyesine falan gerek yok cnm sütüm kesildiği için mama ile besleniyo
sütümün kesilmesine sebepte kızım
çünkü hiç iştahlı emmedi göğsmü yaygarayı bastı sonralardada bende uzun bi süre sağarak verdim sonrada kesildi malesef
bu konuda üzüntüm çok büyük onu kelimelere dökemiyorum bile.
canım üzülme napacaksın mecburen vericeksin mama bazı bebişler böle nazlı oluor emmiyor sonrada süt gidiyor

canım burdayım kızımla uğraşıyorum sık giremiyorum dişimiz patlamıştı birtane şimdi ikincide patladı baayğı huysuz :))))) sen nasılsın hiç uğramıyorsun buraya valla sizler deneyimli annelersiniz bize bilgi verin bak kızımın yürüteç zamanı geldi koysammı koymasammı günde nekadar koysam hiç bilmiyorum bütün anneler kayboldu :))))))

nevraaa kaçak seniii kız ne hiç gelip yazmıon en deneyimlimiz sensin
burayada uğra cnm mayıs annelerine uğradığında tecrübelerini beklioruz
amam canım ben girerim siz gircekseniz ama genelde tek kalıyorum pozitif bölümünüde o yüzden bıraktım
canım üzülme napacaksın mecburen vericeksin mama bazı bebişler böle nazlı oluor emmiyor sonrada süt gidiyor

canım burdayım kızımla uğraşıyorum sık giremiyorum dişimiz patlamıştı birtane şimdi ikincide patladı baayğı huysuz :))))) sen nasılsın hiç uğramıyorsun buraya valla sizler deneyimli annelersiniz bize bilgi verin bak kızımın yürüteç zamanı geldi koysammı koymasammı günde nekadar koysam hiç bilmiyorum bütün anneler kayboldu :))))))
bana görede en deneyimlileri sizlersiniz ama hiç uğradığınız yok
ben pozitif... alanlar topiğine uğruyom ama çok yazmıyom kendi aralarında konuşuyolar artık
sizlerde geldiğinizde buraya uğrayın burada konuşalım

ptesi 4 aylık kontrolümüz var
ama ben dayanamayıp hazır annemde buradayken yoğurt mayalamayı öğrendim ve su bardağına mayaladık ve kızıma bugün ilk yoğurdunu verdim bi güzel yedi az verdim ilk başlangıç olduğu için ama daha versem yiyecekti
ardındanda mamasını yaptım onuda yedi güzelce
yarında elma suyu verecem akşam 5te yine yoğurt inş bu şekil güzelce devam eder
sizler çorba başlangıçlarınızı nasıl yaptınız
HAYDİ KIZLAR ARTIK BURAYIDA ÇOŞTURALIM YAZIŞALIM

ama ben dayanamayıp hazır annemde buradayken yoğurt mayalamayı öğrendim ve su bardağına mayaladık ve kızıma bugün ilk yoğurdunu verdim bi güzel yedi az verdim ilk başlangıç olduğu için ama daha versem yiyecekti

canım ben kemik aldım kasaptan kurbandanda vardı zaten kemiklerimiz arada bir kemik haşlıyorum sonra içindeki iliği yediriorum suyunuda buz poşetleri oluyor onlara doldurup dondurucuya atıyorum daha sonra çorba yaparken her çorbamıza bir tablet olarak atıyorum kendi pilavlarımızada atıyorum hazır et suyu kullanmaktan iyi istersen tavuk suyuda yapabilirsin çorba olarakta birtanesini yazim
küçücük enginar dilimi aynı şekilde küçük bir brokoli çeyrek havuç minicik salça ve tuz ama çok minik ve bir tablet et suyu bunları haşlayıp blendırdan çekiyorum ama çok ince yapmıyorum aaaaaaa birde maydanız çok az oda zaten az az yapınca ancak bu kavanoz mamalarından kavanozlarına 2 tane çıkıyor 2 gün yediriyorum bazende kabak arpa şehriye yine havuç yada patases maydonoz az salça tuz yine haşla buda 2. çorbamız benim kızım çok seviyor inşallah seninkide sever her çorbasına kemik suyu kat iyidir ama hergün çorba yedirme birgün çorba birgün meyve birgün yoğurt ki tadları ayırt etsin ve kabız olmasın daha yeni alışıyor sabahları hariç hersabah mutlaka bişiler ver ben 4 aylıkken mıhlama veriyordum eşin bilir karadenizliya bazıları kuymak der sonra peynir veriyordum haşlanmış yumurta veriyordum şimdide her sabah ona yumurta haşlarım ancak bir dilim yiyor ama olsun çok azcıkta peynir ve helva bebe bisküvisi vs. vermedim ekmek veriyorum elimle veriyorum kahvaltıyı blendırdan geçirmiyorum alışsın taneli yemeğe diyeve herşeyin tadını ayrı alsın diye sende öle yap ilerde yemediği bişi olmasın kendim yemek yerkende mutlaka kendi yemeklerimden taddırıyorum pilav bile veriyorum tane tane :)))))) hata misafirliklerde tabağıma saldırınca bisküvi kek veya sert olmayan yiyebileceği ne varsa veriyorum tatlı bisküvileri ve pastaları çok seviyor meyve olarakta kivci ana tercihim ilk gün ekşitir yüzünü az yer ama sonra beğenir çok sağlıklı mutlaka sende yedir

canım ben kemik aldım kasaptan kurbandanda vardı zaten kemiklerimiz arada bir kemik haşlıyorum sonra içindeki iliği yediriorum suyunuda buz poşetleri oluyor onlara doldurup dondurucuya atıyorum daha sonra çorba yaparken her çorbamıza bir tablet olarak atıyorum kendi pilavlarımızada atıyorum hazır et suyu kullanmaktan iyi istersen tavuk suyuda yapabilirsin çorba olarakta birtanesini yazim
küçücük enginar dilimi aynı şekilde küçük bir brokoli çeyrek havuç minicik salça ve tuz ama çok minik ve bir tablet et suyu bunları haşlayıp blendırdan çekiyorum ama çok ince yapmıyorum aaaaaaa birde maydanız çok az oda zaten az az yapınca ancak bu kavanoz mamalarından kavanozlarına 2 tane çıkıyor 2 gün yediriyorum bazende kabak arpa şehriye yine havuç yada patases maydonoz az salça tuz yine haşla buda 2. çorbamız benim kızım çok seviyor inşallah seninkide sever her çorbasına kemik suyu kat iyidir ama hergün çorba yedirme birgün çorba birgün meyve birgün yoğurt ki tadları ayırt etsin ve kabız olmasın daha yeni alışıyor sabahları hariç hersabah mutlaka bişiler ver ben 4 aylıkken mıhlama veriyordum eşin bilir karadenizliya bazıları kuymak der sonra peynir veriyordum haşlanmış yumurta veriyordum şimdide her sabah ona yumurta haşlarım ancak bir dilim yiyor ama olsun çok azcıkta peynir ve helva bebe bisküvisi vs. vermedim ekmek veriyorum elimle veriyorum kahvaltıyı blendırdan geçirmiyorum alışsın taneli yemeğe diyeve herşeyin tadını ayrı alsın diye sende öle yap ilerde yemediği bişi olmasın kendim yemek yerkende mutlaka kendi yemeklerimden taddırıyorum pilav bile veriyorum tane tane :)))))) hata misafirliklerde tabağıma saldırınca bisküvi kek veya sert olmayan yiyebileceği ne varsa veriyorum tatlı bisküvileri ve pastaları çok seviyor meyve olarakta kivci ana tercihim ilk gün ekşitir yüzünü az yer ama sonra beğenir çok sağlıklı mutlaka sende yedir

nurcanım sğl cnm tavsiyelerin için ama bu dediklerine bi 5ten sonra başlayabilirim çünkü biz yeni yeni başlıyoruz ya ondan
ama çok gzel bilgiler bunlar 1 ay sonraya falan mutlaka geri dönüp okuyup yapacağım cnm
maşallah kızımıza ne güzel şeyler bunlar ohh yesin afiyr olsun
bende dün yoğurtla başladım yavaş yavaş
yarın kontolümüz var bakalım dr neler diyecek başla diye
bende ara ara peynir kırıntısı sokuorum ağzına
bebekler tatlı şeye her zaman kolay alışır önemli olan tuzluya alışması değilmi cnm

nurcanım sğl cnm tavsiyelerin için ama bu dediklerine bi 5ten sonra başlayabilirim çünkü biz yeni yeni başlıyoruz ya ondan
ama çok gzel bilgiler bunlar 1 ay sonraya falan mutlaka geri dönüp okuyup yapacağım cnm
maşallah kızımıza ne güzel şeyler bunlar ohh yesin afiyr olsun
bende dün yoğurtla başladım yavaş yavaş
yarın kontolümüz var bakalım dr neler diyecek başla diye
bende ara ara peynir kırıntısı sokuorum ağzına
bebekler tatlı şeye her zaman kolay alışır önemli olan tuzluya alışması değilmi cnm

canım benim dediklerim yani çorbalar 6 ay dolunca şimdi değil ama 4. ayda ne yesem veriyordum öğun olarak değşlde bir ki tdımlık canım dediğin gibi tuzlular önemli

[canım burdayım kızımla uğraşıyorum sık giremiyorum dişimiz patlamıştı birtane şimdi ikincide patladı baayğı huysuz :))))) sen nasılsın hiç uğramıyorsun buraya valla sizler deneyimli annelersiniz bize bilgi verin bak kızımın yürüteç zamanı geldi koysammı koymasammı günde nekadar koysam hiç bilmiyorum bütün anneler kayboldu :))))))
maşallah dişlerine kuzunun .. bizde daha siftah yok .. doktorlara göre erken ama bence kesinlikle değil ..bebek basıyorsa ara ara bindirebilirsin ..10 gündür günde 15-20 dk koyuyordum ..artık istediği kadar dursun diyorum yürüteçte ..desteksiz oturup basıyor tehlikesi kalmadı çünkü .
nevraaa kaçak seniii kız ne hiç gelip yazmıon en deneyimlimiz sensin
burayada uğra cnm mayıs annelerine uğradığında tecrübelerini beklioruz
bana görede en deneyimlileri sizlersiniz ama hiç uğradığınız yok
ben pozitif... alanlar topiğine uğruyom ama çok yazmıyom kendi aralarında konuşuyolar artık
sizlerde geldiğinizde buraya uğrayın burada konuşalım
kaçaklıktan değil . fırsat olmuyor ara ara giriyorum ..
dün mayıs anneleri buluştuk toplaştık 8 bebek 8 anne ..inanılmaz keyif verici ve yorucuydu .. ikisi birarada :)))

afiyet olsun beğenmiştir bebeişler genelde yoğurtu çok sever .. çok minik dAHA fazla verme de gaz yapmasın ..

Son düzenleme:
maşallah dişlerine kuzunun .. bizde daha siftah yok .. doktorlara göre erken ama bence kesinlikle değil ..bebek basıyorsa ara ara bindirebilirsin ..10 gündür günde 15-20 dk koyuyordum ..artık istediği kadar dursun diyorum yürüteçte ..desteksiz oturup basıyor tehlikesi kalmadı çünkü .

dün mayıs anneleri buluştuk toplaştık 8 bebek 8 anne ..inanılmaz keyif verici ve yorucuydu .. ikisi birarada :)))

afiyet olsun beğenmiştir bebeişler genelde yoğurtu çok sever .. çok minik dAHA fazla verme de gaz yapmasın ..

diş dedik ama daha yeri anca belirginleşti cnm,kk ya geldikçe uğra burayada cnm yaaa
oo ne gzel buluşma vardı demek ohh bebişlerde kaynaşmıştır
senin kızı gördüm face ne o kına kıyafetimi ne güzel yakışmış,naar deymesin maşallah güzel büyümüş

şükür canım çıkardık bizde diş ama daha yürütece başlayamadım karşıda ailemin yanındayım :)))))) bakalım benim kız daha desteksiz oturmuyor emeklemiyorda pek tembel :))))))))

herkese selam ben çok yazamasamda okuyorum takip ediyorum sizleri

paylaşımlarınız gerçekten çok hoş

biz daha ek gıda başlamadık doktor 4 aydan sonra dedi ( bugün itibariyle 3 ay 16 günlüğüz)

nurcan nevra vallahii büyüttünüz bebişleri kaç aylık oldular şimdi,

büyüdükçe bakım zorlaşıo mu kolaylaşıyor mu ne dersiniz?

bebişlerinizin dişleri çıkmış maşallah kaşıyacak olarak ne kullandınız? Bu sabah gülbende plaştikler zararlı falan die bişiler diolar dı kaçırdım başka bişi kullanıolar mış aam neydi duyamadım o yayın nette verilio mu acaba

nurcan nevra anne sütünü ne yaptınız ne düzende veriosunuz?

biz daha ek gıda başlamadık doktor 4 aydan sonra dedi ( bugün itibariyle 3 ay 16 günlüğüz)

bebişlerinizin dişleri çıkmış maşallah kaşıyacak olarak ne kullandınız? Bu sabah gülbende plaştikler zararlı falan die bişiler diolar dı kaçırdım başka bişi kullanıolar mış aam neydi duyamadım o yayın nette verilio mu acaba

canım o bu dersen herşey sağlıksız ben e bebektennormal kaşıyıcılardan alldım ama benim kız kullanmadı onun dıında ne bulsa sokuyo ağızına kAşımak için şuan benim kızım 7 ayını bitiriyor ben acıktıkça hala annesüü veriyorum ama sabahları mutlaka kahvaltı ettiriyorum akşamlarıda ya çorba ya yoğurt meyve yada bisküviyi sıcak suda zip içine pekmez katıp yediriyorum bunun haricinde biz yemek yerken ne yiyorsa pilavmakarna veya yemek sularına ekmek doğrayıp veriyorum
sende 4. aydansonra yavaşyavaşsadece 1öğünle başlacanım :)))))))

maşallah sende büyütmüşsün. Benimki 7.5 ylık şu anda .. ek gıdalar geçince kendime hiç vakit ayıramamaya başladım ... sadece emzirmek kolaydı .. birde yedi yemedi derdi var ..
bizim diş çıkmadı daha hiç. ama damaklar şiş ..markası belli diş kaşıyıcılardan aldım ..ve severek kullanıyor .. ne vereyim yani plastik zararlı diye herşeyi cam tabaklar falan ..ama diş kaşıyıcı plastik olmak zorunda .. onu vermesem .. ayakkabılarını . evdeki kumandaları sokuyor ağzına onlar daha zararlı :)))
ek gıdaya takviye annesütüne devam
nevracım canım kızın emeklemeye başladımı

yok be nurcan toto yu kaldıramıyorki :))) yürüteçtete öne doğru bilmiyor daha geri geri yürüyor birde etrafında dönebiliyor ::))
tvye gidecekse önce dönüp geri yapıyor kendini ..sonra geri geri gidiyor .. oraya gelince önünü dönüyor .. çok gülüyorum :))))))))

maşallah sende büyütmüşsün. Benimki 7.5 ylık şu anda .. ek gıdalar geçince kendime hiç vakit ayıramamaya başladım ... sadece emzirmek kolaydı .. birde yedi yemedi derdi var ..
bizim diş çıkmadı daha hiç. ama damaklar şiş ..markası belli diş kaşıyıcılardan aldım ..ve severek kullanıyor .. ne vereyim yani plastik zararlı diye herşeyi cam tabaklar falan ..ama diş kaşıyıcı plastik olmak zorunda .. onu vermesem .. ayakkabılarını . evdeki kumandaları sokuyor ağzına onlar daha zararlı :)))
ek gıdaya takviye annesütüne devam

yok be nurcan toto yu kaldıramıyorki :))) yürüteçtete öne doğru bilmiyor daha geri geri yürüyor birde etrafında dönebiliyor ::))
tvye gidecekse önce dönüp geri yapıyor kendini ..sonra geri geri gidiyor .. oraya gelince önünü dönüyor .. çok gülüyorum :))))))))

oooooooooooo maaşallah ozaaman en azından amaçladığını yapıyor benimki daha öle duruyo anca yürütecin oyuncaklarını ısırıyo hiiiiiç öle şuna gidim buna gidim yok totoyu benim kızda kaldıramıyor ancayattığı yerde totosunu vurup vurup atta deyip duruyo bu sıra bide dede demeye başladı ama ne anlama geldiğini bilmiyo dedenin öle dede atta diyip duruyo ama dedesi yok safımın memlekette nerden duydu bilmem galiba komşunun kızından duyduklarını söylüyo onun kızı 1.5 yaşında konuşabiliyo benimkide papağan gibi onun dediğği birşeyi öğrenip sürekli onu söylüyo bitek attayı ben öğretebildim ama onuda dşarı çııkana kadar sölüyo dışarı çıktımı ağzından tek kelime çıkmıyo öle saf saf bakıp sırıtıyo herkeze :))))))) çok merak ediyom bi emeklese 3 gündürde kabızdı şükür bugün yaptı yoksa doktora g,idecektik ıkınıp ıkınıp ağlıyordubebe bisküvsi ver dedi komşu bende verdim o kabız yaptı çok kötü

X