İlköğretim Yorum ve Soruları 2013-2014 öğretim yılı 1.sınıf anneleri..

15 gün kaldı kuzuların okula başlamasına. Maraton başlıyor tekrar. Sinirlerimizi kontrol altına tutma, sabretme terapilerine başlamak lazım :)

Bizdede heyecan başladı Özge :) Aynen allahım bizlere güç kuvvet versin :)
Bizde çantamızı , beslenme çantamızı ve kalemliğimizi aldık . Kırtasiye malzemelerini okullar açılınca öğretmenin verdiği listesinden öğreneceğiz zaten. Son 15 günü sıkı tekrarla gecirmeyi planlıyorum kısmetse. önümüzdeki hafta ve okul haftası izin aldım :) bir yedek t.şört aldım kısakollu uzun kollular çıkmamış daha. bir etek bir tanede şort etek diktireyim diyorum bu yıl rahat olur.

Mevcannnnn yeni formu ne zaman açacaksın :)

Bakıyorum herkes yeni okul çantası almış, ben almayacam bu sene. Ben mi yanlış yapıyorum her sene yeni almak mı lazım. Ama söz verdim 3.sınıfta fenerbahçe okul çantası alacam

Bakıyorum herkes yeni okul çantası almış, ben almayacam bu sene. Ben mi yanlış yapıyorum her sene yeni almak mı lazım. Ama söz verdim 3.sınıfta fenerbahçe okul çantası alacam
Yok canım, her sene almak şart değil tabi. Oğlum geçen yıl aldığımız çantamızın dibi delinmişti o yüzden yeni aldım ben.

Yok canım, her sene almak şart değil tabi. Oğlum geçen yıl aldığımız çantamızın dibi delinmişti o yüzden yeni aldım ben.

Bizdede heyecan başladı Özge :) Aynen allahım bizlere güç kuvvet versin :)
Bizde çantamızı , beslenme çantamızı ve kalemliğimizi aldık . Kırtasiye malzemelerini okullar açılınca öğretmenin verdiği listesinden öğreneceğiz zaten. Son 15 günü sıkı tekrarla gecirmeyi planlıyorum kısmetse. önümüzdeki hafta ve okul haftası izin aldım :) bir yedek t.şört aldım kısakollu uzun kollular çıkmamış daha. bir etek bir tanede şort etek diktireyim diyorum bu yıl rahat olur.

Mevcannnnn yeni formu ne zaman açacaksın :)

Bende aldım bu sene yeni tekrar aslında almayacaktım geçen sene ki çantası iyi durumda. Evde de 3 tane çantası vardı ama çok uyguna buldum. Artık bunlarla kalan 3 yıl idare ederiz.
Bende bu hafta hiç ders yaptırmıyorum sadece kitap okuyoruz. Dinlensin istedim bu hafta.
Bizim tşörtler beyaz :KK43: hergün değiştirmek gerekiyor. Uzun kollusu geçen seneden var 5 tane. Kısa kollu bir taneydi 3 tane daha aldım. İyi oldu.

Yok cnm aksine her sene almamak daha iyi. Ben aldım ama uyguna buldum. Ama her sene okul için yeni ayakkabı, çorap ve çamaşır alırım :) Bende öyle yetiştim ve mutlu ediyordu çocukken.

Selam Kızlaar :KK54:
Kızımın okulunu değiştirdim. Teşvikten yararlandım. Ptesi başlıyoruz bakalım. Allah utandırmaz inşallah çok korkuyorum..

Mevcan siz öğretmeninizden memnundunuz diye hatırlıyorum cnm.
Hayırlı olsun işallah kolay adepte olur minik yeni okuluna.

Herkese günaydınlar. Mevcancığım yeni okulunuz hayırlı olsun, Allah utandırmasın.
Yeni eğitim öğretim yılı hepimize hayırlı olsun. Maraton başladı, Allah yardımcımız olsun

Herkese Günaydın. Kızım (masallah) istekli başladı okula. Yazın yaptığı ödevlerden 1. Olmuş. Çok heyecanlı. Öğretmeni hediye verecekmiş bugün.

Selam Kızlaar :KK54:
Kızımın okulunu değiştirdim. Teşvikten yararlandım. Ptesi başlıyoruz bakalım. Allah utandırmaz inşallah çok korkuyorum..
Canim hayirli olsun yeni okulunuz
eeki ogretmeninizde cok iyiydi
simdi nasil alisabildimi ogretmenune arkadaslarina

Uzun bir aradan sinra hepinize merhabalar
inslla hepiniz iyisinizdur
biz baslangci onlar birler basamagi es ve zit anlamli kelimeler ile yaptik
Bu sene sabahciyiz bol bol vaktimiz var ders icin bundan dolayi yareni ingikizce ve satranc kurslarina yazdirdik
sizde durumlae nasol

Merhaba hanımlar. yeni eğitim öğretim yılımız herkese hayırlı olsun inşallah. bizim okulumuzun sistemi değişti. eskiden sabahçı öğlenci şeklindeydi şimdi ise tek dönem yani 9 - 3 arası.
size danışmak istediğim bir konu var. öğretmeni hem okulda hemde öğlen eve gelip yemek yeme taraftarı olmadığı için öğlen eve gelmeyip okulda yemek yiyecekler. dolma sebze makarna köfte tavuk ve benzeri yemekler konması gerekiyor. sağlıklı beslenmeleri için. şimdi biz sabahtan yemeklerini koyuyoruz ya doğal olarak öğleye kadar soğuyor. oğlum da soğuk yemek pek sevmez ki yemekteki kıyma donar dolma donar et köfte hepsi donar. termoslu 5 6 saat ısıyı muhafaza eden bir termos beslenme kutusu arıyorum.
önerebileceğiniz bir beslenme kutusu yada başka bir şey var mıdır.
bu arada ben de bu sene çanta almadım. idare etmeyi de öğrenmesi lazım.

Merhaba hanımlar. yeni eğitim öğretim yılımız herkese hayırlı olsun inşallah. bizim okulumuzun sistemi değişti. eskiden sabahçı öğlenci şeklindeydi şimdi ise tek dönem yani 9 - 3 arası.
size danışmak istediğim bir konu var. öğretmeni hem okulda hemde öğlen eve gelip yemek yeme taraftarı olmadığı için öğlen eve gelmeyip okulda yemek yiyecekler. dolma sebze makarna köfte tavuk ve benzeri yemekler konması gerekiyor. sağlıklı beslenmeleri için. şimdi biz sabahtan yemeklerini koyuyoruz ya doğal olarak öğleye kadar soğuyor. oğlum da soğuk yemek pek sevmez ki yemekteki kıyma donar dolma donar et köfte hepsi donar. termoslu 5 6 saat ısıyı muhafaza eden bir termos beslenme kutusu arıyorum.
önerebileceğiniz bir beslenme kutusu yada başka bir şey var mıdır.
bu arada ben de bu sene çanta almadım. idare etmeyi de öğrenmesi lazım.
Canimo onerebilcegim bir cnta yok ama kaliteli folyolar cok uzun sure sicak tutabikiyor benim kizimda soguk asla yemez

X