2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
kızlar beenım doktorum boyunu olcemeyız dıyordu ve hıc boyundan bahsetmıyordu.. ulturason sonucunda kı FL ile 7yi carpınca boyu verıyormus.. bılıyormuydunuz ya ben yenı ogrendım mutlu oldum :KK16::KK16:

merhaba arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza nezamandır yazamadım 27.haftamdayım kısmetse 15 mart dogumum

Tatlım sen bayağı taktın bu kilolu doğması işine haaaaaa:44::44:

evet evet aklımdan çıkmıyr arkadaşın bebeğini gördükten sonra =)) bebeğimin kilosunu çok merak edyrm hesaplarıma göre 1 kg..ama bakalım doktora gidene kadar bilemiccem...çok yemek yiyen biri değilm.ama bebişim tombik olsun =) he heee

kızlar bi sorum olacak yardımcı olursanız şayet. benim bebeğimin gelişimi çok mu ileride. doktorum bana bu konuda bilgi vermiyor. 27. haftada bebek 1300 gram ve 38 cm idi. sizinkiler nasıldı bu haftalarda. bi de iri bebeklerde sıkıntı yasanıyor mu? şahit olduğunuz bi şeyler var mı. sakın merakımı yanlış anlamayın kıyaslama gibi bir niyetim yok. sadece alttaki takvimle çoğunuzunki uyumlu gidiyorsa benim doğumda sezaryen tercih etme konusu gündeme gelecek. teşekkür ederim şimdiden cevaplarınıza

evet canım bunu bende merak ediyorum bende soracaktım:) ben doktora gittiğimde 27+0tam ve doktor 1200 kilo dedi bende bu kadar beklemiyordum bende merak ediyorum acaba bu bebeğim oğlumdan irimi olacak acaba diye hiç bir kıymeti çok kilosunun ama annelik işte insan merak ediyor haftaya tekrar gidecei o zaman soracam doktora normal mi diye:)

akıntısı olan arkadaşlar eğer çok yoğun bir akıntıysa dr.a söyleyin.benim dr.um kabız olursan,aşırı anormal akıntın olursa,idrar yollarında yanma olursa mutlaka haber ver dedi.dikkat edelim kızlarrrr

Ben kabizim ne gibi bir sorun oluyormus acaba?

merhaba arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza nezamandır yazamadım 27.haftamdayım kısmetse 15 mart dogumum

Hoşgeldin canım... Hayırlı doğumlar olsun inşallah :KK54:

kızlar beenım doktorum boyunu olcemeyız dıyordu ve hıc boyundan bahsetmıyordu.. ulturason sonucunda kı FL ile 7yi carpınca boyu verıyormus.. bılıyormuydunuz ya ben yenı ogrendım mutlu oldum :KK16::KK16:

Hımmmm... Kaç cm imiş peki prensinin boyu... Bi prensin olacaktı değil miiii...:44:

Ben kabizim ne gibi bir sorun oluyormus acaba?

Kabızlıkta ıkınma ile birlikte bebeğin aşağı inmesi oluyo o yüzden wc de ıkınma :KK20::KK1::KK54:

aaaa canım geçmiş olsun. hamilelikten önce şeker problemin var mıydı ? boşver işi sağlığın bebeğin daha önemli

canım benim bu vesileyle dinlenicen işte. hastaneden de çıktın ya artık. inşallah düzene giricen canım

cnm çok geçmiş olsun.bide iyi tarafından bakmak lazım.bol bol dinleneceksin.3 ay sonra bu günler zor bulunacak çünkü.bebişinle başbaşa olmanın tadını çıkar

çok geçmiş olsun kadınız....kendine dikkat et hiçbirşey bebeklerimizden önemli değil...çoğu gitti azı kaldı tüm rahatsızlıklara rağmen dişimizi sıkıcaz kucağımıza alacağımı günü beklicez.....

izine ayrılan şanslı anneler o dediğinizden bende istiyorum ama dün hesapladım benim 4 Pazartesi işe gelmem gerek :KK4: bende bir kaçış yolu bulsam da gelmesem....evde çok iş var....evi toplayıp oda yapmam ardından eşyaları yerleştirip kızımın ve benim çeyiz bavulunu hazırlamam lazım....elim elim üstüne oturup bakıyoruz baba-kız ve anne....:KK52::KK52:

teşekkür ederim cici anneler zaten tek avuntum bebeğimi kucağıma sağlıklı bi şekilde almak. bunun içinde biraz fedakarlıklar yapmam lazım. zor bi durumdayım ve bu 3 ay boyunca devam edicek dayanma gücümde sadece karnımda bebeğim.

Hoşgeldin canım... Hayırlı doğumlar olsun inşallah :KK54:

Hımmmm... Kaç cm imiş peki prensinin boyu... Bi prensin olacaktı değil miiii...:44:

Kabızlıkta ıkınma ile birlikte bebeğin aşağı inmesi oluyo o yüzden wc de ıkınma :KK20::KK1::KK54:

evet prens :))) son kontrol kagıdına gore 33cm.. ama pazartesı yenı kont. var.. bakalım oğlus ne kadan olmuş :):KK76:
:KK76::KK76::KK76:

Bugun nihayet dogumu da yapmasini istedigimiz doktorumuzun kontrolune girdik. (İzmir Kent hastanesi Namik hoca) iki yil once rahim ameliyatimi da o yapmisti. Detayli ultrason yapti, bobreklerinden birinde sorun varmis, yikildim, biri normalken digeri sinirdaymis. Lutfen bebegimin sagligi icin dua edermisiniz arkadaslar. Bobregi takip edecek doktor, gunde enaz 2,5 lt su ictigimi ogrenince belki bu bizi yaniltiyor sen yine de su icmeye devam et dedi. Kilolu oldugum icin, hamilelikte de 10kg aldigim icin karbonhidrat ve tatlidan uzak durmami tembihledi. Tek doz tetenoz asisi yaptirmami istedi. Aciyacak diye korkuyorum, geciktik mi acaba asi yaptirmak icin:KK43:( Oglum da 1340gr olmus. Cok iri buldu bebisi, seker sonuclarimin iyi cikmasina ragmen yarin tekrar seker yuklemesi yaptirmami istedi. İnsallah bir sorunumuz yoktur.

Papatya çım ses soluk yok.. Hastaneye gittin de bırakmadılar mı acaba seniiiii:44:

cemrecim merhabaaaaaaaaaaa
canım bugün doktora gitmedim, randevuyu yarına aldık
yarın hasta sayısı azmış, biz de doktorumuz daha iyi ilgilensin diye
yarın gitmeye karar verdik

sen nasılsın canımmm?

Bugun nihayet dogumu da yapmasini istedigimiz doktorumuzun kontrolune girdik. (İzmir Kent hastanesi Namik hoca) iki yil once rahim ameliyatimi da o yapmisti. Detayli ultrason yapti, bobreklerinden birinde sorun varmis, yikildim, biri normalken digeri sinirdaymis. Lutfen bebegimin sagligi icin dua edermisiniz arkadaslar. Bobregi takip edecek doktor, gunde enaz 2,5 lt su ictigimi ogrenince belki bu bizi yaniltiyor sen yine de su icmeye devam et dedi. Kilolu oldugum icin, hamilelikte de 10kg aldigim icin karbonhidrat ve tatlidan uzak durmami tembihledi. Tek doz tetenoz asisi yaptirmami istedi. Aciyacak diye korkuyorum, geciktik mi acaba asi yaptirmak icin:KK43:( Oglum da 1340gr olmus. Cok iri buldu bebisi, seker sonuclarimin iyi cikmasina ragmen yarin tekrar seker yuklemesi yaptirmami istedi. İnsallah bir sorunumuz yoktur.

canım benim arkadaşımın bebeğinin de böbreğinde aynı problemi görmüştü doktor
ama doğum sonrası kontrollerde maşallahı vardı bebeğin
içini ferah tut canımmmmmm
hiçbir şey olmayacak inşallahhhhhhh

ben de bebeklerimin kilolarını merak ediyorum
ikizlerdeki en önemli problemlerden biri bu
ikiz bebeklerin gelişimi 28. haftaya kadar tek bebeklerle aynıoluyormuş
tek bebekler 28 den sonra hızla kilo alırken
ikiz bebeklerin yerleri daraldığı için kilo alımları yavaşlıyormuşş
:KK43::KK43::KK43::KK43:

Benim aklima bir de doktorun yogunlugu takildi. Namik hoca sorunlu gebeliklere bakiyor sadece. Sorunsuz gebelikleri baskalarina yonlendirdigini duymustum. Buna ragmen cok yogun ve bir sonraki randevuyu 1ay sonraya verdi. Ondan sonraki randevuyu da 15gun sonraya verdi, hic bu kadar uzun ara vermemistik doktorda.

Yoktur inşallah canım... Allah yardımcın olsun ... Sıkıntıların tatlıya bağlansın inşaalh:KK54:

ben de bebeklerimin kilolarını merak ediyorum
ikizlerdeki en önemli problemlerden biri bu
ikiz bebeklerin gelişimi 28. haftaya kadar tek bebeklerle aynıoluyormuş
tek bebekler 28 den sonra hızla kilo alırken
ikiz bebeklerin yerleri daraldığı için kilo alımları yavaşlıyormuşş
:KK43::KK43::KK43::KK43:

Olsun yaa Kocamana oluyorlar sonra daa.. Herşeyde bir Hikmet vardır. Düşünsene çocuklar 4 er kilodan 8 kilo olacak falan birde bunun eşi var suyu var... Artık oturduğun yerden kalkamazdın:KK34::KK34:

Hımmm dedim sesi soluğu çıkmıyor hastaneye mi aldılar
Bu arada koru ile ilgili bi şi demedin :44:

Benim aklima bir de doktorun yogunlugu takildi. Namik hoca sorunlu gebeliklere bakiyor sadece. Sorunsuz gebelikleri baskalarina yonlendirdigini duymustum. Buna ragmen cok yogun ve bir sonraki randevuyu 1ay sonraya verdi. Ondan sonraki randevuyu da 15gun sonraya verdi, hic bu kadar uzun ara vermemistik doktorda.

Sen yurt dışından gelmiştin demiiiiii
Burada böyle ayda bir kontro
Ama risk görürse erken çağırır l

Son düzenleme:
Hımmm dedim sesi soluğu çıkmıyor hastaneye mi aldılar
Bu arada koru ile ilgili bi şi demedin :44:

canım cevap yazdım ama görmedin sanırımmmm
kardeşim de doğumu orada yaptı
çok da memnun kaldı

ikizler derkenn
orada ikiz proflar var ya çok ünlü
ahmet erdem, mehmet erdem
acaba onların hastası mısın diye sormuştum
sen aydan khanımın hastası olduğunu söyledin

canım cevap yazdım ama görmedin sanırımmmm
kardeşim de doğumu orada yaptı
çok da memnun kaldı

ikizler derkenn
orada ikiz proflar var ya çok ünlü
ahmet erdem, mehmet erdem
acaba onların hastası mısın diye sormuştum
sen aydan khanımın hastası olduğunu söyledin

Ayyy ikizler kısmını gördümm de öbür kısmını görmedim
Çok pardon tatlımmmm
Teşekkür :KK54:

bişi çıkmaz inşallah canım bol su içmeye devam.benim doktorum önermedi tetenoz aşısını niye bilmiyorum bende olmadım oyüzden.

X