2013 Yaza Merhaba, Kilolara Elveda Diyenlerin Paylaşım Alanı

neyse umarım bundan sonrakı gunler ve haftalar daha ıyı olur,

ben motıvasyonu kaybetmemek ve kaybettırmemek adına, mucadele edecegım bakalım, umarım bundan sonrakı gunler gecen hafta gıbı olmaz, olursa da bakarız artık cozumune.

hadı optum senı, kolay gelsın akıllı oglusunu da op

aksam gorusuruzzz, kılo aldım demıstın bıldırım yapacakmısın ben cıkıyorum tele mesaj da atabılırsın

yani sen elinden geleni yap gersini bekle gör
sağ ol sanada kolay gelsinnn bildirimi mesaj atarımm..

duygucum tatilin iyi geçmiş canım sevindim buna uff benimde o kadar ihtiyacım varki iyi bir tatile ama maalesef iki çocukla çok zor :KK43:

kuzey nasıl alışabildinizmi wc ye kaka konusunda sıkıntı var demişsin şuna çok dikkat et yaptığı zaman hiç gösterme kuzeye çünkü kendi parçası gibi hissedip korkuya sebep oluyormuş

feslim küçük çocukla gerçekden zor yani ben pek zorluk yaşamadım ama daha küçükbebekleri olankadınlarıb gördüm zoro luyor biraz güyüsünler sizde güzel bir tatil yaparsınn napcan annelik kolay değil ALLAH yardımcınolsunn..

canım mümkün değil görmemesi kendi eğilip bakıyor bilerek aslında sorunumuzz kakayı tutması tutunca sertleşiyor canı acıyor acıdığı için yapmak istemiyor kolay çıksa daha çabuk alışcakk,dediğim gibi kakakonusunda%50 başarıdayız ama çişe çabuk adapte oldu maşallahhh..

ee seninkiler nasıl sennasılsın?

Kızlar, az önce uzun bir mail yazmıştım ama bilgisayar kendi kendine reset yaptı sağolsun, şimdi tekrar nasıl yazacağım yaa, sinir oldum.
Öncelikle Pomocum kırıldığını söylemişsin ama kırılacak bir durum yok, daha önce benzeri şeyleri hepimiz yaşadık, benim de çok motive olduğum zamanlarda burada kimsenin olmadığı çok oldu. Yine de devam ettik. Benim için işyerinde yoğunluğumun fazla olduğu, stresin çok olduğu bir dönem oldu. Artık beni tanımış olman lazım, ben dertlerimi, sorunlarımı çok kolay paylaşabilen bir insan değilim. Stresle başetme konusunda problem yaşıyorum, eskiden yaşadığım şeyler de etken bunda. İçimden hiçbirşey yapmak gelmiyordu ve fena bir şekilde yemeğe saldırmıştım.
Haftasonu bir karar aldım, eşimle de konuştuk, bu kilomda bir müddet kalmayı planlıyorum. Bir süredir iki ileri bir geri giden kilo verme işi de bende stres yaratmaya başladı, bu nedenle kilo vermeyi değil, korumayı hedefliyorum. Sıcaklara zaten dayanamıyorum, sporu bırak minimum hareket ediyorum resmen, o yüzden yaz boyunca bu kilolarda kalmak istiyorum. İşin açıkçası, kendimi bu halimle beğeniyorum da. Eylül ayından sonra duruma göre biraz daha vermek isteyebilirim veya böyle kalırım. Sağlıklı bir BMI değerindeyim, bir müddet bu kiloda kalmak iyi olacak benim için. Tabi bu buradan ayrılacağım anlamına gelmiyor. O konuda Duygu'nun daha önce yaşadığı tecrübe var, o yüzden olabildiğince foruma gireceğim, haftalık kilo bildirimi de yapacağım. Sadece menü paylaşımı yapmayacağım ve kilo almamaya çalışacağım. Spor yapamıyorum zaten, ancak arada bir denize gittiğimizde yüzerim ama onu da deniz kenarındaki iştah açılmasıyla telafi ederim:KK1:
Pomocum, umarım kırgınlığın geçmiştir, senin anlayışlı olduğunu ve beni anlayacağını biliyorum:KK16: Spor salonuna yazılma kararına çok sevindim, çok güzel bir adım olmuş, güzel güzel kilolar verdiğini göreceğiz inşallah:KK16:
Duyguşum tatilin güzel geçmesine sevindim, açık büfeye hayır demek zaten çok zor, eminim sen yine de kontrollü olmuşsundur, bir de beni düşün tatlı seven biri olarak cennete düşmüş gibi hissediyorum öyle yerlerde:KK1:
Cemrem, Tultan, Serap, sizleri gördüğüme de çok memnun oldum. Serapçım dikkat et kendine:nazar::emir_bebek:. Tultan, spor yapmaya başlamışsın, senin de kilocuklar gider artık hızla inşallah. Cemrem de spor salonu bakacağını yazmış, bence çok güzel bir karar:KK9: Spor yapmayı çok seven biri olarak yaz ayları benim için çok fena çoookkkk:KK19:
Kızlar, şimdilik benden haberler böyle, ara ara girmeye çalışırım bugün.

feslim küçük çocukla gerçekden zor yani ben pek zorluk yaşamadım ama daha küçükbebekleri olankadınlarıb gördüm zoro luyor biraz güyüsünler sizde güzel bir tatil yaparsınn napcan annelik kolay değil ALLAH yardımcınolsunn..

canım mümkün değil görmemesi kendi eğilip bakıyor bilerek aslında sorunumuzz kakayı tutması tutunca sertleşiyor canı acıyor acıdığı için yapmak istemiyor kolay çıksa daha çabuk alışcakk,dediğim gibi kakakonusunda%50 başarıdayız ama çişe çabuk adapte oldu maşallahhh..

ee seninkiler nasıl sennasılsın?

büyüsünlerde inşallah uuzuuunnn bir tatil istiyorum

alışır inşallah canım seni zorlar biraz ama sonrada çok rahat edersin

benim ufaklıklarda iyi çok şükür asya çok kıskanıyor çok agresif onunla biraz problem yaşıyorum sınırları çok aşıyor kendimi çok zor tutuyorum bazen

büyüsünlerde inşallah uuzuuunnn bir tatil istiyorum

alışır inşallah canım seni zorlar biraz ama sonrada çok rahat edersin

benim ufaklıklarda iyi çok şükür asya çok kıskanıyor çok agresif onunla biraz problem yaşıyorum sınırları çok aşıyor kendimi çok zor tutuyorum bazen
kıyamam sanaa napcanfeslimgeçici bir durum sabretcezzz ALAH yardımcın olsunnn seneye bu zamanlar çok rahat etcen bunlarıdüşünn..

kardeşler arasında kıskançlık olmasıdanormal sevgiyi paylaşamıyor tabi sen bebekle ilgileniyorsunn onu kıskanıyorr dengeyi sen zaten güzel kuruyorsundurr bunları hepsi geçici hiçüzülmee

Kızlar, az önce uzun bir mail yazmıştım ama bilgisayar kendi kendine reset yaptı sağolsun, şimdi tekrar nasıl yazacağım yaa, sinir oldum.
Öncelikle Pomocum kırıldığını söylemişsin ama kırılacak bir durum yok, daha önce benzeri şeyleri hepimiz yaşadık, benim de çok motive olduğum zamanlarda burada kimsenin olmadığı çok oldu. Yine de devam ettik. Benim için işyerinde yoğunluğumun fazla olduğu, stresin çok olduğu bir dönem oldu. Artık beni tanımış olman lazım, ben dertlerimi, sorunlarımı çok kolay paylaşabilen bir insan değilim. Stresle başetme konusunda problem yaşıyorum, eskiden yaşadığım şeyler de etken bunda. İçimden hiçbirşey yapmak gelmiyordu ve fena bir şekilde yemeğe saldırmıştım.
Haftasonu bir karar aldım, eşimle de konuştuk, bu kilomda bir müddet kalmayı planlıyorum. Bir süredir iki ileri bir geri giden kilo verme işi de bende stres yaratmaya başladı, bu nedenle kilo vermeyi değil, korumayı hedefliyorum. Sıcaklara zaten dayanamıyorum, sporu bırak minimum hareket ediyorum resmen, o yüzden yaz boyunca bu kilolarda kalmak istiyorum. İşin açıkçası, kendimi bu halimle beğeniyorum da. Eylül ayından sonra duruma göre biraz daha vermek isteyebilirim veya böyle kalırım. Sağlıklı bir BMI değerindeyim, bir müddet bu kiloda kalmak iyi olacak benim için. Tabi bu buradan ayrılacağım anlamına gelmiyor. O konuda Duygu'nun daha önce yaşadığı tecrübe var, o yüzden olabildiğince foruma gireceğim, haftalık kilo bildirimi de yapacağım. Sadece menü paylaşımı yapmayacağım ve kilo almamaya çalışacağım. Spor yapamıyorum zaten, ancak arada bir denize gittiğimizde yüzerim ama onu da deniz kenarındaki iştah açılmasıyla telafi ederim:KK1:
Pomocum, umarım kırgınlığın geçmiştir, senin anlayışlı olduğunu ve beni anlayacağını biliyorum:KK16: Spor salonuna yazılma kararına çok sevindim, çok güzel bir adım olmuş, güzel güzel kilolar verdiğini göreceğiz inşallah:KK16:
Duyguşum tatilin güzel geçmesine sevindim, açık büfeye hayır demek zaten çok zor, eminim sen yine de kontrollü olmuşsundur, bir de beni düşün tatlı seven biri olarak cennete düşmüş gibi hissediyorum öyle yerlerde:KK1:
Cemrem, Tultan, Serap, sizleri gördüğüme de çok memnun oldum. Serapçım dikkat et kendine:nazar::emir_bebek:. Tultan, spor yapmaya başlamışsın, senin de kilocuklar gider artık hızla inşallah. Cemrem de spor salonu bakacağını yazmış, bence çok güzel bir karar:KK9: Spor yapmayı çok seven biri olarak yaz ayları benim için çok fena çoookkkk:KK19:

yeni kararlar almışsın umarımherşey iyi olur,bazen illavercez psikolljisinde olmak bile ters etki yapabiliyor bence bu kararınla bile kilo vermeye devam etceksin dediğin gibi önemli olan sağlıklı değerlerde olmak...

ah açık büfe ahh insan kendi yemek zorunda hissediyorr aslında pişman değilim çünkü herzaman olan şeyler değilll

bu arada ben geçmişe öyle tek tek bakmadım herkez iyidir inşallahhh..

Duygucum, yorumun için teşekkürler, uzun süredir bu yolda olduğun için hepimizi en iyi sen anlıyorsun:KK16: Valla, kilo vermeme gerek yok artık düşüncesi bile rahatlattı beni:) En azından daha insani boyutlarda yemeğe başladım:KK1: Kilo verir miyim bilmiyorum canım, verirsem de bonus olur ama pek sanmıyorum. Artık spor çok zor benim için, Pomo daha yaz gelmedi demiş ama İzmir'e geldi valla, ben soğuk duş almaya başladım çoktan, o yüzden benim için yaz geldi:KK1: Bir de eşimle tanıştığımızda, evlendiğimizde giydiğim kıyafetler falan rahat rahat oluyor artık. O zamanlar 64-65 kg idim ama bu kadar sıkı değilmişim demek ki:KK1: O yüzden bir müddet bu kiloda kalayım ki eşim için de alıştıra alıştıra olsun:KK1: Adam benim daha zayıf hallerimi hiç bilmiyor:KK1:

ufak ufak çıkayımm temizlik günüm bugün çokyaydım işte bu yüzden p.tesileri girmiyorum girdimmi kalıyorum böyle:))))

menumu guncelleyım:

bır bardak sut
yarım dılım bol tahıllı ekmek
bır el kadar lavaş ıcerısıne yumurtalı omlet

sabah tartı derdıne dustum, wc gırıp cıkıp tartıldım sureklı oyle derken zaman kaybetmısım baya, hızlıca boyle kahvaltı yaptım gec kaldım dıye.

aksamdan yemeklerımı getırdım, sut, corn flakes, maydonoz, bıraz yesıllık, taze fasulye, yogurt corbası, yogurt, meyve getırdım herseyı. ıstımak sorun olacak gıbı ama yıne de yanımda getırdım herseyımı.

ıse gelınce acık sekersız cay

ara: 500 ml ılık su, bır kucuk portakal, bır kucuk elma,

yemekten once 500 ml su

oglen: yanımda getırdıgım ev yapımı yogurt corbasını ısıttım, buyuk kase ıctım, kucuk bır kıymalı dolma ustunde sulu yogurt ıle yedım, 4 kasık yogurtlu makarna, 3 kasık domates salatası.

corba ıcınce ınanılmaz doygunluk oldu ve yanımda getırdıgım yogurt, yesıllık falan yemege gerek duymadım.

sımdı 500 ml ılık su ıctım, cay ıcerım ardından.

ara olarak da 5-6 adet cagla dusunuyorum bahceden kopardım yemekten sonra.

işte şimdi neden topiğin kaptanı olmak istemediğimi anlamışsındır insanın üstünde ikikat sorumluluk oluyor girme zorunluluğu hissediyorsun birilerigirmeyince üzülüyorsun,neyse herşeyi zamana bırak belki sonu benim topikgibi olmazz, sen yoluna şartlar nasılolursa olsun devam ett.

evet kesınlıkle haklısın, tamam ben bu topıgı ozel acmadım malum yenı topık acmamız lazımdı bana teklıf ettınız ben de kabul ettım yanı benım baslattıgım bır gırısım ve ardından sızler ıle tanısmak gıbı degıldı bızımkı malum. ama yıne de kaptanlık duygusu baska, topıge gırılmeyınce uzuluyor ınsan, bag kuruyorsun zaten cogunuz ıle gecmısten gelen ozel bır bagım var ayrıca gecen haftakı gıbı sakınlık hıc olmamıstı oyuzden cok uzuldum, hayırlısı bakalım dedıgın gıbı umarım topıgımızın sonu guzel olur benım yolum uzun, herkesın uzun sure kalıcı olmasını beklemıyorum ama bukadar erken kopuslar gormek sasırttı.

ben yoluma devam etmek zorundayım edecegım de ama sızler ıle daha anlamlı ve zvklı oluyor bak bugun msn de gorusmeseydık cok huzursuz olacaktım

merhaba bende yaz geldi diye dolabımı açtım,tabi geçen sene 50 kiloydum herşeyim Small,xsmall gibi.bi açtım girmiyorum!!!!!!!!
tartıya çıktım:75!!!!!!!!!!!!11
ardından hiç moralimi bozmadım.hemen diyete başladım.ve 1 hafta sonra...5 kilo!fakat 1 kilosunu geri aldım.böyle giderse 55 e düşücem tekrardan...
arkadaşlar bide imzanızdaki kilo takibini ben nasıl yapıcağım acaba?hani şu şu kadar kaybetti,şu kadar kilosu daha var yazan.

uzun bır acıklama yapmıssın canım, oncelıkle tsk ederım. sen aktıflıgı cok onemseyen bırı oldugun ıcın, aktıf olmayınca kırıldım ben, ama stres ve yogunluk dısında aslında baska sebepler oldugu da bellıymıs yanı dedıgın gıbı hedef sayılabılecek bır kılodasın saglıklısın da, ve kılo verme bana cok stres yapıyor demıssın oyuızden en dogru kararı yıne sen verırsın derım, yazdıklarını okuyunca hak verdım sana da, ne senın ne duygunun ne dıger arkadasların yolu benım kadar uzun degıl, sureklı kalıcı olmanızı beklemıyorum elbet ama hedef rakamlar ve onları da koruma surecı derken daha en az 6 ay sık aktıf olursunuz dıye dusunuyordum hep, bır de gecen hafta tamamen bır yanlızlık vardı oyle olunca da ıyıce uzuldum.

bıldırım yapacagını soylemıssın, zaten dıkkat etmeye de devam edecekmıssın tamamen uzaklasmadıgın ıcın mutluyum, belkı bızlerın bu hafta ııtıbarı ıle daha aktıf olacagını gormek de senı gaza getırır bır bakmıssın daha fazla bır enerjı ıle aramızdasın %100. hangısı senın ıcın ıyıyse, ona karar verırsın sadece uzak kalma bence, cunku burdan uzak kalınca nekadar dıkkat edıyorum desen de kılo alabılırsın bence. havalar ısınmıs, eskısı gıbı yogun spor yapmanı engeller, yanı yedım ama spor yaptım olayına da guvenemezsın oyuzden bızden kopma canım.

umarım neden en fazla sana kırıldıgımı anlamıssındır malum gecmısımız uzun, ayrıca aktıflıkten en olumlu olumsuz etkılenen kısılerden bırı oldugun ıcın, senden ozen bekledım ozellıkle. ama ıs yogunlugunun ve stresınden bukadar bılgım yoktu ayrıca kararını da bılmıyordum.

kırgınlıgım gectı merak etme. bencıllık yapmak ıstemedım ama kımse ortada olmayınca cok fena oldum ıste ben de.

evet yazıldım valla, mucıze gıbı bırsey oldu saat konusundakı degısıklık. acı kupune donmus olsam da salı gununu sabırsızlıkla beklıyorum tartıda ---- ler gormeyı, şu 100 rakamından kurtulmayı dort gozle beklıyorum beslenmeme dıkkat edıyorum, ılk kez bukadar yogun bır spora da gırıstım, yuruyusler de yapıyorum ınsaallah hazıran sonuna kadar 100 lerden cok asagılarda olmak dılegım. henz bır analız yapamıyorum gelecek pazartesı cok ıyı analız yapabılırım. ama yaklasık 40 gun var ve 40 gunde 6-7 kılo verebılırsem, 99 olurum, bakalım nasıl olacak.

ayy kilo bildirimi niye yapmıyorsunuz yaa hepinizi merak ediyorum

pazartesı sabahları yapardık genelde ama sorunlar cıktı o konuda. oyuzden pazartesı aksam yayınlıyorum sen bu hafta yazdın ama gelecek hafta ozel mesaj at oldu mu feslegen soylemeyı unuttum bunu, neslının soyledıgı ıyı oldu.

tultan ve berıvan bıldırım yapmadı-, onlar gunduz yapmıs olsalardı aslında bugun sımdı yayınlayacaktım musaıtım, gırdım foruma, aksama kadar beklemeyelım ıstedım ama maalesef eksık. oyuzden beklemek lazım.

Duygucum, yorumun için teşekkürler, uzun süredir bu yolda olduğun için hepimizi en iyi sen anlıyorsun:KK16: Valla, kilo vermeme gerek yok artık düşüncesi bile rahatlattı beni:) En azından daha insani boyutlarda yemeğe başladım:KK1: Kilo verir miyim bilmiyorum canım, verirsem de bonus olur ama pek sanmıyorum. Artık spor çok zor benim için, Pomo daha yaz gelmedi demiş ama İzmir'e geldi valla, ben soğuk duş almaya başladım çoktan, o yüzden benim için yaz geldi:KK1: Bir de eşimle tanıştığımızda, evlendiğimizde giydiğim kıyafetler falan rahat rahat oluyor artık. O zamanlar 64-65 kg idim ama bu kadar sıkı değilmişim demek ki:KK1: O yüzden bir müddet bu kiloda kalayım ki eşim için de alıştıra alıştıra olsun:KK1: Adam benim daha zayıf hallerimi hiç bilmiyor:KK1:

evet anlayan duygu oldu kesınlıkle, benı de anlamıs senı de. ve dedıgın gıbı psıkolojı herseyden onemlı, benım ıs ve es sorunum olmasa, kafam rahat olsa o bıle benı olumlu etkılerdı mesela, ya da kılo veremıyorum dıye stres yaptıkca kılo veremedıgım zamanlar olmustur mesela.

yaz konusunda haklısın, bızım buralar aksam cok serın, gunduz de bu hafta artık sıcak kendını ıyıce hıssettırdı

ooooooo eskı kıyafetler gıyılmıs, benım o eskı kıyafetlerım ıcın en az 20 kılo vermem lazım ama ben de saklıyorum cok sevdıgım bır kotum vardı mesela, kısa guzel eteklerım var takımlarım var, eteklerını uygun kumas ıle uzatıp ısyerımde gıymeyı dusunuyorum baya pahalı seylerdı otelde calısırken almıstık

İyi haftabaşları herkese inşallah bu hafta daha da hızlı veririz kilocıklarımızı

bugünkü menümü yazayım

sabah 200 ml süt+müsli

ara yarım elma+yeşil çay

öğlen 4-5 kaşık tas kebabı+3 -4 kaşık pilav+çorba+ayran

akşama da bir tabak salata yer günü kapatırım

sporla 400 kalori yakıldı.
akşama da voleybol maçım var biraz da orta ter atarım :))

verirsin verirsin beynimizin vucudumuza ne kadar hükmettiğini görceksinn iyi olcak bu ara seniniçin tabi topikden kopmak yok valla telfondan rahatsız ederim seni haaaa :KK9:

menumu guncelleyım:

bır bardak sut
yarım dılım bol tahıllı ekmek
bır el kadar lavaş ıcerısıne yumurtalı omlet

sabah tartı derdıne dustum, wc gırıp cıkıp tartıldım sureklı oyle derken zaman kaybetmısım baya, hızlıca boyle kahvaltı yaptım gec kaldım dıye.

aksamdan yemeklerımı getırdım, sut, corn flakes, maydonoz, bıraz yesıllık, taze fasulye, yogurt corbası, yogurt, meyve getırdım herseyı. ıstımak sorun olacak gıbı ama yıne de yanımda getırdım herseyımı.

ıse gelınce acık sekersız cay

ara: 500 ml ılık su, bır kucuk portakal, bır kucuk elma,

yemekten once 500 ml su

oglen: yanımda getırdıgım ev yapımı yogurt corbasını ısıttım, buyuk kase ıctım, kucuk bır kıymalı dolma ustunde sulu yogurt ıle yedım, 4 kasık yogurtlu makarna, 3 kasık domates salatası.

corba ıcınce ınanılmaz doygunluk oldu ve yanımda getırdıgım yogurt, yesıllık falan yemege gerek duymadım.

sımdı 500 ml ılık su ıctım, cay ıcerım ardından.

ara olarak da 5-6 adet cagla dusunuyorum bahceden kopardım yemekten sonra.
menün gayet güzel su tüketimin harika
ayy kilo bildirimi niye yapmıyorsunuz yaa hepinizi merak ediyorum

canım herkez özelden mesaj atıyor akşama açıklanıyor hepimize supriz oluyor

İyi haftabaşları herkese inşallah bu hafta daha da hızlı veririz kilocıklarımızı

bugünkü menümü yazayım

sabah 200 ml süt+müsli

ara yarım elma+yeşil çay

öğlen 4-5 kaşık tas kebabı+3 -4 kaşık pilav+çorba+ayran

akşama da bir tabak salata yer günü kapatırım

sporla 400 kalori yakıldı.
akşama da voleybol maçım var biraz da orta ter atarım :))

sıze daha once yazmıstım arada sırada yazıyorsunuz buraya, aramızda olmak ıstıyorsanız gunluk bıldırım yapmalısınız.

buarada bıraz da kendınızden bahsetmenız gerekır sızı tanımamız ıcın.

verirsin verirsin beynimizin vucudumuza ne kadar hükmettiğini görceksinn iyi olcak bu ara seniniçin tabi topikden kopmak yok valla telfondan rahatsız ederim seni haaaa :KK9:

menün gayet güzel su tüketimin harika

canım herkez özelden mesaj atıyor akşama açıklanıyor hepimize supriz oluyor

ınsaallah ıyı olur senın de dedıgın gıbı, valla ben de rahatsız ederım telefonda, mecburrrrrrrr katlanacak bıze:KK33:

menulerımı baya duzene koydum canım, ınsaallah daha ıyı olacak bugun gun ıcerısındekı hareketlerım az sayılır ama onu da aksam yemekten sonrakı yuruyusum ıle tamamlayacagım, garantı olsun dıye daha ozellıklı bır adımsayar sıparısı verdım benım adımsayar bozuk cıktı bılıyorsun, bır de elektrıklı kucuk ocak sıparısı verdım ısıtıcı kucuk bırsey. ısyerımde yemeklerımı ısıtıp rahatca yerım keske termos falan yerıne boyle bır sey dusunseydım yemeklerımı rahatca yerdım soguk yıyorum dıye tıksınmıstım ve ıste yemıyordum kıstan berı hatırlarsın. sımdı cok daha erken saatte yemek yıyebılecegım.

suyu ıkı haftadır sısteme oturdum enaz 3 lt oluyor artık. bundan sonra da azaltmam cunku cozum buldum sureklı su ıcmek ıcın. sıseye doldurunca masa ustunde bıraktıgımı farkettım, dalıyorum unutuyorum ıcmıyorum soguyor. wc gıdıp gelırken bır bardak ıc bır bardak ıc derken oluyor valla lt lt su.

X