2014 de Tüp Bebek Yapacakların Paylaşım Topiği

Kaçıncı Kez Tüp Bebek Yaptırıyorsunuz?

• Ankete Katılan
    861
  • Anket Kapalı .
ben 42 yaşındayım..... içiniz rahat olsun.. benim ilk bebeğim tüp bebekti. ve 38 yaşımda doğum yaptım... 2. ve 3. gebeliğim kendiliğinden oldu.ilkinde embriyo gelişmedi. ikincide 8 haftalıkken kalbi durdu.. şimdi 3 ay bekleyip genetik tanıyla tekrar tüp bebek denemeyi düşünüyorum..... hem kariyer hem bebek yapamayanlardanım....

hoşgeldin..
o zaman bir tane çocuğun olmalı doğum yaptın demişsin öyle anladım..
bi tane cepte ikincide olur canım gebe kalabiliyorsun çok şükür:KK16:

çok geçmiş olsun arkadaşım allah beterinden korusun

Amin canım çok sağol..

5 ve daha üzeri. tüp bebek yaptıranların sayısı az degılmış bende dahılım buna...

keske ankete herkes katılsa cok faydalı olur bencee...

evet tatlım bende genel bir fikir edinmek istedim aslında bu anketin devamı denemelerden sonra kim kaçıncıda gebelikelde etti olmalı onu düşünüyorum nasıl yapabilirim diye..

Kızlar 4 gündür sabah 9.30 da kalk git hastaneye bittim vallahi...Yarın yine gidecem ama bu sefer çatlatma iğnemi vericek :KK16:
Çarşamba opu kesin! En erken cumartesi de bebişlerimi alır gelirim ben de...:KK16::KK16::nazar::emir_bebek::emir_bebek:

bende tedavilerimde çok sık doktora giderim ohss riskim var ya hemen hergün kan verip e2 değerime baktırırım..
az kaldı datlum sabıırrrr...

Kestane kebap acil cevap?
Nabersin??:KK1::KK16::KK16:

iyidir sen nabersin:KK51::KK51::KK51:

her ikiside zor ama kadın taşıyıcı olduğundan kadındaki sorunlar daha karmaşık olabilir yumurta rahim tüpler vs..derken çok neden olabilir tutunmamasında erkekte sadece sperm genetiği kalitesi vs.önemli o kadar ..kadın infertilitesinde sonuç almak daha zor..

Teşekkür ederim canım, bilgilendirdiğin için.

bende özledim canım dek gelemedik evet hafta sonuna girince daha az takılıyorum burda..
bi de nette işlerim vardı onları hallediyorum..

evet canım bende hafta içi çalıştığım için haftasonu yemek yapıyorum 2-3 çeşit işten gelince kolay oluyo yanına pilav yada salata hoooppp sofra hazır :KK9: birde bu sefer fazladan yapıp buzluğa bişeyler koydum benim eşim hiç beceremez yemek falan malum opu-transfer falan var önümde, buzluktan çıkarıp yicez artık sana bişey sorucam opuya kadar yada opudan sonra neler yemem gerekli :44:

evet canım bende hafta içi çalıştığım için haftasonu yemek yapıyorum 2-3 çeşit işten gelince kolay oluyo yanına pilav yada salata hoooppp sofra hazır :KK9: birde bu sefer fazladan yapıp buzluğa bişeyler koydum benim eşim hiç beceremez yemek falan malum opu-transfer falan var önümde, buzluktan çıkarıp yicez artık sana bişey sorucam opuya kadar yada opudan sonra neler yemem gerekli :44:

iyi yapmışsın canım benimkide aynıdır hiç bişi yapamaz ben gebe kalayım kocamda aç kalır:KK1::KK1:

Kizlar selam nasilsiniz
Bugun temizlik yaptim dip temel
sali opu var diye
yarin is var malum
Sali opu olursa cuma mi transfer olur kizlar 3. Gun olursa yani toplama gunu sayiliomuydu 4 oldu hala unutuyorum
Yaa siliyorum galiba uzucu olunca unutmak istiyor insan
Bebisleri gobiş lerine alan arkadaş lariiim dilerim kucaginiza almak nasip osun

Kizlar selam nasilsiniz
Bugun temizlik yaptim dip temel
sali opu var diye
yarin is var malum
Sali opu olursa cuma mi transfer olur kizlar 3. Gun olursa yani toplama gunu sayiliomuydu 4 oldu hala unutuyorum
Yaa siliyorum galiba uzucu olunca unutmak istiyor insan
Bebisleri gobiş lerine alan arkadaş lariiim dilerim kucaginiza almak nasip osun

toplama günü sayılmaz canım...
ertesi gün birinci gün oluyor...

Transfer yapildimi sana
Bugun transferim oldu canim:)) 2tane bebisim icimde :)) insallah 12gun sonra da hala bnmle olduklarini ogrenecegz!! Doktorum kan ver ama sonuc icin arama ben arayp soylicem sana dedi:)) bide boyle bi heyecan yasayacagz :)) ) insallah guzel sonuclar verir doktorum!! Heyecanli bekleys basladi...

Bugun transferim oldu canim:)) 2tane bebisim icimde :)) insallah 12gun sonra da hala bnmle olduklarini ogrenecegz!! Doktorum kan ver ama sonuc icin arama ben arayp soylicem sana dedi:)) bide boyle bi heyecan yasayacagz :)) ) insallah guzel sonuclar verir doktorum!! Heyecanli bekleys basladi...

İlk tüp bebek deneyimin mi canım?

Canım bu hafta evden çalışıyorum çok şükür ama haftaya salı yine çağırdılar uçakla istanbula, sonraki hafta bir daha ve sonraki hafta da İzmir'e. Ne yapacağım bilmiyorum. Tüp bebek yaptığımı da biliyorlar. 3 gün rapor ve 1 hafta evden çalışmanın yeterli olduğunu düşünüyorlar. Benim de uykularım kaçıyor bu nedenle sorma. Olmadı haftaya pazartesi arayıp mutlaka gelmen gerekiyor diyorsanız geleyim ama doktorum kesinlikle tavsiye etmiyor ve hiç bir sorumluluk almam olmazsa senden bilirim diyor diyeceğim. Çünkü bana böyle dedi. 2 ay uçma dedi ama mümkün değil benim işim uçmalı va çalıştığım insanlar çok anlayışsız :KK43::KK43:

ne anlayışsızlarmış canım yaa inşallah dr.un söylediklerinden sonra biraz insafa gelirler :KK47::KK47:
sen yinede stres yapma olur mu canım sakin olmaz diye bişey yok Allahım herşekilde verir
sen için ferah tut canım:KK34:

Ewet cnm ilk..insallah da son olur..hemencik olur da bebeklerimz gelir insallah!!!
Benimde ilk denemem olacak, ama daha görüşmeye gitmedik, bu hafta içi bir gün olacak şuan hastalanmayı bekliyorum. Kaç yaşındasın canım ve prbleminiz neydi? Sormamım sebebi kendimle karşılaştırmay yapacağım

Aa evet canım doktorunu dinle o zaman. Doktorun en iyisini bilir. Yalnız lap esnasında yumurtalıkta endometrioma vs görürse müdehale etmesin söyle. Yumurtalığa asla dokunmasın canım. Benim ameliyat olduğum yumurtalığımdan hiç yumurta alınmıyor. Diğerinden de olsam menapoza girer mişim. Ona çok dikkat edin.

Eşim çağırıyor :KK43: Çıkmam gerek

İyi akşamlar kızlarrr
canım benim dr tüpleri blokajlayacaz almak istemiyorum ama
durumları çok kötüyse alırız dedi
ben ne deyim şimdi benim tüplerde hidro birikmesi var sol yumurtalığımda hiç yumi olmuyo zaten:KK50:
sağ yumim iyi ama o tüpde tıkalı baklım ne diyecek histereskopi de yapacaklar
yani sorun çokta çözümsüz değildir inşallah canım

X