Doğuma Hazırlık 2014 popüler erkek bebek isimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
benimde oğluşum olcak inşallah isim konusunda bende çok zorlanıyorum ama aklımda kayra ismi var sizce nasıl fikirleriniz önemli benim için

bende kayra düşünüyorum emin de değilim.kayra,eymen,ömer bunlrıdan biri olsun diyor eşim ama bende içime sinmeyen birşeyler var sanki..bunlara ısınamadım...

Merhaba benimde ilk oğlumun adı Tuğberk ti ikincisinide Berktuğ koyduk adları gibi kendileride çok uyumlular :KK66:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba benimde ilk oğlumun adı Tuğberk ti ikincisinide Berktuğ koyduk adları gibi kendileride çok uyumlular :KK66:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benimde büyük oğlumun adı Berktuğ,çok duyulmuş bir isim değil fakat çok zeki oluyorlar :)

Bebeğe verilecek isim çok önemlidir, çünkü bir ömür bebeğiniz o isimle çağrılacaktır.
Anneler haklı olarak bu konuda çok titizlerdir, evlatlarına en güzel ismi vermek isterler.
2014 En Güzel Erkek Bebek İsimleri ve Anlamları yazımızda sizlere yardımcı olma amaçlı, en beğenilen modern isimleri sizlerle paylaşacağız.

2014 En Güzel Erkek Bebek İsimleri ve Anlamları
Erkek bebek isimleri
Ali – Yüce, onurlu kimse
Alp: Kahraman, cesur, savaşçı
Altuğ: Al renkli
Altan: Sabah güneş doğarkenki zaman
Aras: Doğu Anadolu’da bir ırmak
Arda: İşaret olarak yere dikilen çubuk, ardıl
Baran: Direnci kıran güç, ulu, yüksek
Barlas – İyi savaşan, savaşçı yiğit
Bartu: en eski türk hanlarından biri
Berk: Sert, sağlam, katı, yıldırım
Berke: Kamçı, kırbaç
Burak: Muhammed aleyhisselam’ın Miraç gecesi bindiği efsanevi at,
Bora:Yağmur getiren fırtınalı sert rüzgar
Burç: Kale, hisar çıkıntısı
Canberk – Sağlam, canlı, metin
Ceyhun: Cennetin 4 nehrinden biri
Cem: Hükümdar
Çağan:Mutlu gün, bayram
Çağlar – Çağıl çağıl akar
Demir: Dayanıklı bir maden
Derin: Dibi yüzeyinden uzak olan
Doruk:KK70:ağ ya da tepenin en yüksek yeri
Efe: Zeybek, Batı Anadolu’da köy yiğidi
Emir – Reis, aşiret başı
Eren: Yetişmiş, cesur, ermiş kişi
Gencer: Genç yiğit
Görkem – İhtişam, gösteriş
Hazar: Barış, güven
Hiram: Yürüme, gezinme İlker: İlk doğan erkek çocuk
Kaan – Hükümdar, hanların hanı
Kayra: Büyük bir kimseden gelen iyilik
Kerem: Soyluluk, cömertlik, barış
Kerim: Cömert, ulu,
Kutay – İyilik getiren Ay, uğurlu Ay
Mert: Yiğit, sözünün
Miran: Beyler Oğuz: Saf, iyi yaratılışlı
Miray- Yılın ilk aylarında doğan
Okan: Anlama, öğrenme,
Onur – Kişinin kendi öz saygısı, iç değeri, insanın kendine olan saygısı
Pamir: Her şeye gücü yeten
Polat – Sertleştirilmiş, su verilmiş demir
Raif: acıması olan, merhametli
Reha: Candan,
Sarper: Zoru başaran
Serhan: Kurt, canavar
Sinan: Mızrak, süngü gibi aletlerin sivri ucu
Tan: Güneş doğmadan önceki alacakaranlık, şafak zamanı
Tanberk: Şafak çizgisi Tankut: Kutlu, uğurlu sabah
Taylan: Yakışıklı, sırım gibi genç
Timur: Demir – Türk Moğol imparatoru
Yamaç: Dağın veya tepenin herhangi bir yanı
Yaman: Korkulan, gücü ve becerisi alışılmışın üstünde olan
Yankı: Sesin bir yere çarpıp dönmesi, eko

kayra nın anlamına bakmadım ama gercekden kayra da güzel bir isim

dün birde adlin die bir isim buldum.kızım var 8 yaşında ismi ceylin.ona uysun dedim.isim ''adlin'' .anlamı cennet kapısı demek miş. Kızımın isminin anlamı da cennet kapısı demek.hem anlamı hemde telafuzu uyuyor.bilmiyorum az kaldı isimsiz kalıcak bebeğim.ondan korkuyorum...:KK43:((
:2:

dün birde adlin die bir isim buldum.kızım var 8 yaşında ismi ceylin.ona uysun dedim.isim ''adlin'' .anlamı cennet kapısı demek miş. Kızımın isminin anlamı da cennet kapısı demek.hem anlamı hemde telafuzu uyuyor.bilmiyorum az kaldı isimsiz kalıcak bebeğim.ondan korkuyorum...:KK43:((
:2:[/QUO

bende bir isim duydum ardıl:))adlin anlamı cok güzell ama sanki kayra kulaga daha hoş geliyor

:2:[/QUO

bende bir isim duydum ardıl:))adlin anlamı cok güzell ama sanki kayra kulaga daha hoş geliyor

KAYRA DA Kİ TEK SIKINTI HEM KIZ HEM DE ERKEK İSMİ OLMASI.AMA ONU DA SEVDİM SEVMEDİM DEĞİL AMA İŞTE BU DİYEMİYORUM :KK43:(
:18:

bence güzel :KK66: herkes isimlere birşey söylüyor. musab içn bir tanıdığım ne dedi biliyor musunuz? ekmek musab çarpsın dersin ya onun gibi birşey melek bu dedi. ben kaldım öyle:KK53: tövbe tövbe dedim yani... telaffuzu zor bir isim evet ama ben çok seviyorum nedense yada ilk bu ismi düşünmüş olmamdan kaynaklanıypr sanırım:KK66:
kardeşimin söyledikleri; mehmet akif, ömer akif, ubeydullah, huzeyfe, seyid ali diye gidiyor...

Ekmek mushaf değil mi o yahu

X