2017 Kasım Annelerinin Alışverişleri-Fotoğraflı

Hayırlı olsun inşallah Rabbim sağlıklı ömürler versin benim de doğumuma daha var inşallah Aralık da olacak ama cok korkuyorum. Normal doğum da istiyorum tavsiye edebileceğiniz bişey var mı doğumun daha rahat gecmesi için?

Ben özel ebe tutmuştum, o perina masajı ve göğüs ucu masajı yapmamı istiyordu. Ben hiç yapmadım ama yaptım dedim hep Doğumda fazla yırtılmam olduğu için doğumdaki ebeler perina yapmadın mı sen, neden böle yırtılmış diye sordular hep Şimdiki aklım olsa sürekli yaparım internetten bakabilirsiniz zeytinyağla yapıp hiç dikişsiz Doğum yapanlar var. Göğüs ucu da Doğumdan sonra bebeğin memeyi kolay alması için hazırlık loğusa psikolojisiyle bebeğin memeyi alamaması bile insana çok koyuyor o yüzden öneriyorum. Birde her ne olursa olsun normal doğum öneriyorum. Doğumdan 15-20 dk sonra kalktım ayağa, o kadar dikişe rağmen ne ağrı ne sızı olmadı çok şükür. Biraz çekiyosun Doğum sancısı ama bebeğinin dünyaya gelişi senin ve bebeğin sayesinde gerçekleşiyor çok güzel bir duygu hala gözlerim doluyor Doğumdan sonra aklına bile gelmiyo bebeğin kucağına verdikleri an bitiyor büyün acı

Ben özel ebe tutmuştum, o perina masajı ve göğüs ucu masajı yapmamı istiyordu. Ben hiç yapmadım ama yaptım dedim hep Doğumda fazla yırtılmam olduğu için doğumdaki ebeler perina yapmadın mı sen, neden böle yırtılmış diye sordular hep Şimdiki aklım olsa sürekli yaparım internetten bakabilirsiniz zeytinyağla yapıp hiç dikişsiz Doğum yapanlar var. Göğüs ucu da Doğumdan sonra bebeğin memeyi kolay alması için hazırlık loğusa psikolojisiyle bebeğin memeyi alamaması bile insana çok koyuyor o yüzden öneriyorum. Birde her ne olursa olsun normal doğum öneriyorum. Doğumdan 15-20 dk sonra kalktım ayağa, o kadar dikişe rağmen ne ağrı ne sızı olmadı çok şükür. Biraz çekiyosun Doğum sancısı ama bebeğinin dünyaya gelişi senin ve bebeğin sayesinde gerçekleşiyor çok güzel bir duygu hala gözlerim doluyor Doğumdan sonra aklına bile gelmiyo bebeğin kucağına verdikleri an bitiyor büyün acı
Ben hiç duymamıştım o masajı tamam bakacağım teşekkür ederim :) inşallah Rabbim kolaylastırsın hepimiz için sizin de evladınıza sağlıklı ömürler versin. Bi de sormak istediğim bişey var hurma yı kaçıncı haftadan itibaren yemek lazım bilgisi olan var mı?

Ben hiç duymamıştım o masajı tamam bakacağım teşekkür ederim :) inşallah Rabbim kolaylastırsın hepimiz için sizin de evladınıza sağlıklı ömürler versin. Bi de sormak istediğim bişey var hurma yı kaçıncı haftadan itibaren yemek lazım bilgisi olan var mı?
Hurmayı 37. haftadan sonra yemeye başlıyoruz. Perine masajını ise 35. haftadan sonra yapmaya başlayabiliriz.

Yarin epidural spinal kombine sezeryan olucam 14.00 de hepinizden dua bekliyorum kasim anneleri Allah bana ve hepimize cocuklarimizi saglikla kucagimiza almayi nasip etsin insallahh

en kullanışlı bebek arabası inglesina trilogy. fiyatı yüksek ama eger imkanınız varsa onu tavsiye ederim. tek elle katlanıp ileride baston gibi kullanılabilecek tek travel sistem araba bu. 1 sene sonra gidip tekrar baston almak zorunda kalmamak için biz bunu seçtik.

stylo marka çantaları yakından gördüm, bana çok naylonumsu ve ucuz göründü, skip hop ve okiedog markalar kaliteli ve kullanışlı. görüntü olarak da özellikle okiedoglar çok şık.

mobilya olarak çilek’in büyüyen beşikli bir modelini tercih ettik. yılların markası, muhatabın belli. o yüzden onu tercih ettik. öbür türlü kurumsal olmayan mobilyacılar insanın başına dert oluyor, geç getiriyor, yanlış ölçü yapıyor, malın arkasında durmuyor, sonra uğraş dur.

ateş ölçer ben de braun almayı düşünüyordum ama çok şikayet var hakkında; yanlış ölçtüğüne dair. weewell ve loobex gibi markaların da ateş ölçerleri var ama adamların uzmanlığı bu değil. o yüzden medikal şeyler üretmede uzman olan medisana veya beuer marka alından temassız ölçer bir alet almayı düşünüyorum.
Merhaba inglesina trilogy bebek arabasından memnun kaldınız mı acaba

X