2020-2021 SSVD Adayı Annelerin Paylaşım Alanı

Bu arada ben de bugün kontrole gittim, bebiş gayet haftası ile uyumlu. Ssvd konusunda da tekrar böyle giderse yapabileceğimizi söyledi. Umutluyum, olacak inşallah sanki :)

@Degisken canım bu kadar uzun süre sancı çektin peki herhangi bir rüptür tehlikesi oldu mu
İlk 24 saatte hiç sancım yoktu. Nst de de çıkmıyordu.gülüp eğleniyorduk.ikinci gün öğleden sonra başladı az az dayanılmıyacak gibi olduğunda titreyerek epidural istedim. O direk kesti acıyı.ikinci epidurali de aldım 3 saat sonra .. açılma 3 cm diye duyunca vazgeçtim zaten normalden .yani onca saatte 3 cm de kalınınca motivasyonum düştü.kordon dolanmış iki tur.

Öncelikle bebeğiniz hayırlı sağlıklı büyüsün, ben de ssvd için bakarken buldum burayı, yazmak istedim. Bazen hayalimizdeki gibi olmuyor, hiç istemediğimiz gibi gidiyor işler ama sonuçta önemli olanın sağlık olduğunu düşünmeye çalışın. Benim ilk doğumum sezaryendi. O kadar acemiydim ki normal doğum düşünmedim bile. Sonra çok ağrım oldu vs ama nihayetinde ikizlerime sağlıkla kavuşmuştum... siz de aynısını yaşıyorsunuz biliyorum. Hiç üzülmeyin. Şimdi o pamuk kızınızı koklayarak bol bol emzirmeye, onunla koyun koyuna vakit geçirmeye çalışın. Hayallerinizin bundan sonraki kısımlarını sağılacakla yaşayın inşallah 🥰
Teşekkür ederim:KK66:evet zor oluyor sez. Ben 5. Günde ayaklandım.doktoruma şimdi birdaha çocuk istersem ne kadar bekliycem yine sez mi olucam dedim. 2 sene sonra hamile kalabilirsin. Hayır sez .değil yine normali deneyebiliriz sen erken pesettin dedi..keşke her dr böyle olsa..

Teşekkür ederim:KK66:evet zor oluyor sez. Ben 5. Günde ayaklandım.doktoruma şimdi birdaha çocuk istersem ne kadar bekliycem yine sez mi olucam dedim. 2 sene sonra hamile kalabilirsin. Hayır sez .değil yine normali deneyebiliriz sen erken pesettin dedi..keşke her dr böyle olsa..
Gerçekten tecrübeli can yoldaşı bir doktormuş doktorunuz..👏 2 tur kordonla belki bebekte sıkıntıya girerdi canım böylesi hayırlı olmuş bunu büyüt de hayırlısıyla nasip 3.ye artık inşAllah😊

Canım ben Bursadayım Ankara için instagramda ve face'de bir sezeryanhepsezeryandegildir veya ssvd veya sezeryandansonranormaldoğum gibi sitelerde dr isimleri var oralardan bakabilirsin özel muaynehane yerine hastanede çalışanları tercih edersen daha uygun fiyatlı olacağını düşünüyorum canım
Çok teşekkür ediyorum, araştırmaya devam edeceğim. Umarım hepimiz gönlümüze göre güzel doğum anıları yaşarız tabii asıl önemli olan evlatlarımızın sağlığını ve kendi sağlığımızı yitirmeden 🤲🏻😊

Arkadaşlar merhaba, bir şey danışmak istiyorum, hamile kaldığımda 62 kiloydum, 17 hafta bitmek üzere ve hayretle takip ediyorum kendimi... tam 5 kilo alarak 67 oldum. Ben doğuma kadar naparım böyle, korkmaya başladım. Ssvd için kilo almamak iyi evet, ama çok kilo alıp da ssvd başarılı olan duyduğunuz bildiğiniz var mı?

Ssvd bekleyenler durumlar nasıl gidiyor?
Ben gül Nihal bülbülün doğal doğum kitabını okuyorum.
Merhaba, bu süreçte 23. Haftalık gebeliğimde eşim korona pozitif teşhisi ile evde karantinada. Tabii onunla ben ve 27 aylık ikiz kızlarımız ve karnımdaki bebiş...
Bende de semptomlar var... ne yapacağımı bilemiyorum. Filyasyon ekibi size tedavi uygulayamayız dedi ve gitti... Allah herkesi korusun. Bu konuda bilgisi olan varsa ve yazarsa sevinirim 🙏🏻

Merhaba anneler ve anne adayları;

Ben 20 haftalık hamileyim, Kasım ayının ortası gibi doğum bekleniyor. İlk doğumum sezaryen oldu ama ikincide sancımı beklemek istiyorum. Benim gibi hamile olup da ssvd bekleyen anneler tecrübelerimizi paylaşalım istiyorum.

Kendinizi tanıtmak adına aşağıdaki soruları cevaplayabilirsiniz:

1- Kaçıncı bebeğinizi bekliyorsunuz?
2- İki doğum arası kaç ay süre var?
3- Takibiniz özel hastane mi devlet mi? Hangi şehir? Hangi hastane?
4- Sezaryen hikayeniz?
5- Neden ssvd yapmak istiyorsunuz? Nereden duydunuz?
6- Ssvd ile ilgili takip ettiğiniz kaynaklar var mı? Okuduğunuz kitaplar var mı?
7- Normal doğum için eğitim, destek (ebe, doula) alıyor musunuz? Alacak mısınız?

Eki Görüntüle 2653766

merhabalar,

ikinci bebeğimi bekliyorum, ilk doğumum ve ikinci doğumum arası 6 sene olacak , takibimi özel muayenehanede oluyorum ankarada, 40. haftada bebek kanala girmediği ve suyum bittiği için ilk doğumum sezaryen oldu, facebook ssvd grubundan duydum ssvd yi, okuduğum kitap yok, destek almıyorum

Merhaba
Kızım 2016 Aralık doğumlu
Oğlum 2018 Aralık doğumlu yani 2 yıl arayla ssvd yaptım yani
Sorularınız varsa severek cevaplarim
Face de büyük bir grup var bu konu ile ilgili bana çok yardımcı olmuştu il il doktor bilgisi var ve herkes kendi hikayesini yazıyor

Merhaba
Face de büyük bir grup var bu konu ile ilgili bana çok yardımcı olmuştu il il doktor bilgisi var ve herkes kendi hikayesini yazıyor
Ayrıca şuan 6 haftalık hamileyim henüz doktora gitmedim ama yine ssvd adayı olurum normal ilerlerse 🥰

merhabalar,

ikinci bebeğimi bekliyorum, ilk doğumum ve ikinci doğumum arası 6 sene olacak , takibimi özel muayenehanede oluyorum ankarada, 40. haftada bebek kanala girmediği ve suyum bittiği için ilk doğumum sezaryen oldu, facebook ssvd grubundan duydum ssvd yi, okuduğum kitap yok, destek almıyorum
Olur inşallah bu sefer. Kaç haftalıksınız şimdi?

Merhaba
Merhaba, doğum sürecini anlatır mısınız acaba merak ettim.
Bir de ssvdli gebeye nasıl davranılıyor doğum sırasında? Mesela sancı geldimi evde beklemeyin deniyor ya. Öyle mi yaptınız?
Ben ayrıntıları merak ediyorum açıkcası.

Merhaba, doğum sürecini anlatır mısınız acaba merak ettim.
Bir de ssvdli gebeye nasıl davranılıyor doğum sırasında? Mesela sancı geldimi evde beklemeyin deniyor ya. Öyle mi yaptınız?
Ben ayrıntıları merak ediyorum açıkcası.
Kızım kırk haftayı tamamlamıştı , suni sancı vermistiler açılma ilerlemeyince de sezeryan olmuştum
Oğlumda da yine 40 hafta doldu ben çok hareketli geçirdim zaten sürekli yerler i sildim hurma yedim son kontrolümde doktorumuz uyarı verdi alttan bebeğe eve gecerk de adaçayı aldım ve demledim ve saat akşam 6 gibi ufak kasılmalar başladı
Ben dakika tuttum 5 dakika da 1 olunca hastaneye gittim saat akşam 10 civarıydı
Benim talihsizliğim doktorum gece yoktu ve çok despot yaşlı bir ebeye denk gelmem oldu
Sancim var ve ssvd hastasiyi deneme rağmen senin sancin yok git sabah gel gibi tabirlerde bulundu çok acımasız bir tipi vardı zaten (burasi özel bı kurum ayrıca) hemen çıktım oradan yoksa beni saatlerce nst bağlayacaktı eve döndüm
Eğildim çömelmedim sancı geldikce inanın zor değil son 2 dakikaya düştü ama ebe beni sancim olmadığına ikna etmişti oraya tekrar gitmek istemiyordum aynı muamele için
Daha sonra sezeryan olduğum için artık kendimi ikna ettim ve yola çıkmak için evin merdiven lerini inip arabaya binen e kadar ıkınma gelmeye başladı düşünsenize evde doğuruyordum neredeyse
Hastaneye giriş yaptım da saat 2 ye geliyordu ebe yukarida beni karşıladı ben sana doğum sabaha bile olmaya bilir dedim niye geldin edasında
Dedim ki pantolonu çıkarırsanız suraya doğrucam güldü! Ve beni çatala alma zahmetinde bulundu bir çığlık atti inanamıyorum tam açık!!
Yani ben ruptur olsam kimin suçu hala tüylerim diken
Zaten çatala çıkmam doktorun koşup gelmesi (o anki nöbetçi) 5 dk içinde oğlum kollarımdaydi

Ben yolda Bebek gelmek istediğind e kastigim için yani doğumu engellediği m için bayağı sorunlu oldu sezeryan dan çok dikişim vardı
Çok üzgünüm sonucunda ssvd oldu ama ben 2 ay çektim desem yeri ama yine de sancı çekmek dünyaya onu müdahale siz getirmek paha biçilemez

Arkadaşlar merhaba Ankara'da ssvd yi destekleyen bildiğiniz bı Dr. Varmı? Fiyat konusunda çok pahalı diyorlar ama hicbir bilgim yok ne kadar Aralık'ta bir paradan bahsediliyor paylaşırsanız sevinirim?

Kızım kırk haftayı tamamlamıştı , suni sancı vermistiler açılma ilerlemeyince de sezeryan olmuştum
Oğlumda da yine 40 hafta doldu ben çok hareketli geçirdim zaten sürekli yerler i sildim hurma yedim son kontrolümde doktorumuz uyarı verdi alttan bebeğe eve gecerk de adaçayı aldım ve demledim ve saat akşam 6 gibi ufak kasılmalar başladı
Ben dakika tuttum 5 dakika da 1 olunca hastaneye gittim saat akşam 10 civarıydı
Benim talihsizliğim doktorum gece yoktu ve çok despot yaşlı bir ebeye denk gelmem oldu
Sancim var ve ssvd hastasiyi deneme rağmen senin sancin yok git sabah gel gibi tabirlerde bulundu çok acımasız bir tipi vardı zaten (burasi özel bı kurum ayrıca) hemen çıktım oradan yoksa beni saatlerce nst bağlayacaktı eve döndüm
Eğildim çömelmedim sancı geldikce inanın zor değil son 2 dakikaya düştü ama ebe beni sancim olmadığına ikna etmişti oraya tekrar gitmek istemiyordum aynı muamele için
Daha sonra sezeryan olduğum için artık kendimi ikna ettim ve yola çıkmak için evin merdiven lerini inip arabaya binen e kadar ıkınma gelmeye başladı düşünsenize evde doğuruyordum neredeyse
Hastaneye giriş yaptım da saat 2 ye geliyordu ebe yukarida beni karşıladı ben sana doğum sabaha bile olmaya bilir dedim niye geldin edasında
Dedim ki pantolonu çıkarırsanız suraya doğrucam güldü! Ve beni çatala alma zahmetinde bulundu bir çığlık atti inanamıyorum tam açık!!
Yani ben ruptur olsam kimin suçu hala tüylerim diken
Zaten çatala çıkmam doktorun koşup gelmesi (o anki nöbetçi) 5 dk içinde oğlum kollarımdaydi

Ben yolda Bebek gelmek istediğind e kastigim için yani doğumu engellediği m için bayağı sorunlu oldu sezeryan dan çok dikişim vardı
Çok üzgünüm sonucunda ssvd oldu ama ben 2 ay çektim desem yeri ama yine de sancı çekmek dünyaya onu müdahale siz getirmek paha biçilemez
Her şeye rağmen güzel bir doğum olmuş :) Sağlıkla büyütün inşallah.

Arkadaşlar merhaba Ankara'da ssvd yi destekleyen bildiğiniz bı Dr. Varmı? Fiyat konusunda çok pahalı diyorlar ama hicbir bilgim yok ne kadar Aralık'ta bir paradan bahsediliyor paylaşırsanız sevinirim?
Merhaba, ne durumdasınız? Doğum yaptınız mı? Doktor buldunuz mu acaba? Ben de yaşadığım şehirdeki doktorların ilki sezaryen ise kesin sezaryen olacaksın söyleminden dolayı çok üzgünüm, ama Ankara’ya da acil bir durumda nasıl giderim diye düşünerek cesaret edemiyorum.

Arkadaşlar merhaba, bir şey danışmak istiyorum, hamile kaldığımda 62 kiloydum, 17 hafta bitmek üzere ve hayretle takip ediyorum kendimi... tam 5 kilo alarak 67 oldum. Ben doğuma kadar naparım böyle, korkmaya başladım. Ssvd için kilo almamak iyi evet, ama çok kilo alıp da ssvd başarılı olan duyduğunuz bildiğiniz var mı?
Siz yazalı çok olmuş ben yeni gördüm. Tabiki kontrollü kilo almak iyi ama birebir sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum. Normalde olduğum kilomdan 6 kilo daha fazla kilo ile hamile kaldım ve üzerine de hamileliğim boyunca 20 kilo aldım. Ssvd yaptım ve kilo ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Hamilelikte çok kilo almak bir çok açıdan iyi değil. Dikkat etmek gerekiyor ama sadece kilo aldığın için büyük bir sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum. Sonrasında vermek zor oluyor tabi orası ayrı ama ben doğum yapalı 8 ay oluyor 20 kiloyu da verdim.

merhabalar,

Merhaba. Ankarada hangi doktora gidiyosunuz acaba bende doktor arıyorum ankarada ssvd için

X