2023 Eylül ayı tüp bebek transfer olacakların paylaşım alanı 💖

Ben bebeğime kuvözden sonra 11.günde kavuştumbin şükür🙏🙏 darısı doğum yapıp küvözde bebeğini bekleyenlerin ve doğum yapacak olan arkadaşların başına inşallah.. sağlıkla tez zamanda kavuşmanız dileğiyle .. çok güzel çok anlatamam kokuları cennet .. rabbim dileyen isteyen herkese nasip etsin
Geçmiş olsun
Güzel günlerde büyütün bebeğinizi 😊

Bugün kontrolümüz vardı bizimde. 37+5 kilosunu sormuştu ama emin olamadım 3300 felan demiştim ama öyle değilmiş eve gelince farkettim geçen haftayla aynı çıkmış doktor kilo da alıyor demekki iyi felan demişti şimdi aynı çıkınca biraz tedirgin oldum ama normalde de öndeydi kilosu yani bu hafta kilo almamış sanırım 🤔 ya da bebek büyüdükçe ölçümlerde yanılma payı çok oluyor çok kafayı takmak da istemiyorum
Doğum için de günü 39+ lardan sonra veririz durabildiği kadar dursun sezeryan diye önce almak istemeyiz dedi bakalım daha var yani günümüz sürpriz yapmazsa 😂

Ben bebeğime kuvözden sonra 11.günde kavuştumbin şükür🙏🙏 darısı doğum yapıp küvözde bebeğini bekleyenlerin ve doğum yapacak olan arkadaşların başına inşallah.. sağlıkla tez zamanda kavuşmanız dileğiyle .. çok güzel çok anlatamam kokuları cennet .. rabbim dileyen isteyen herkese nasip etsin
Hayırlı olsun çok sevindim allah kötü gününü göstermesin inşallah. Tansiyonunuz kaç seyir ediyordu.

Tesekkür ederm bnm 15-10 gidiyordu hep bu yüzden 35+6 da oldu doğum çok şükür kavuştuk oğluma🙏
Masallah darisi onsall
Tesekkür ederm bnm 15-10 gidiyordu hep bu yüzden 35+6 da oldu doğum çok şükür kavuştuk oğluma🙏
kuvez surecini nasil atlattiniz , yani psikolojik olarak , cok şükür bu gunlerimize ama hormonlardan midir bilmiyorum benim cok kotu geciyor, surekli aglama geliyor, oraya gidip 5 dakika görüp cikinca onu orda birakmak cok zoruma gidiyor, uyuyamiyorum istahim hic kalmadi ve daha 4 gun oldu

Masallah darisi onsall

kuvez surecini nasil atlattiniz , yani psikolojik olarak , cok şükür bu gunlerimize ama hormonlardan midir bilmiyorum benim cok kotu geciyor, surekli aglama geliyor, oraya gidip 5 dakika görüp cikinca onu orda birakmak cok zoruma gidiyor, uyuyamiyorum istahim hic kalmadi ve daha 4 gun oldu
Ben oğluma 11 gün sonra kavuştum bide biz ilçede oldugumuz için 60 km yol yapıoduk ve her gün süt de götüremiyordum. Gördükçe tabiki içim parçalanıyordu. İki güne bir serumlar bi bir eline bi dier eline sonra ayaklarına sırayla takıyorlardı gördükçe,aklıma geldikçe benm canımdan can gidiyordu ama yapacak birşey yoktu maalesef hergün yoğun bakımı arayıp durumu hakkında bilgi almaktan ve görüş günü ziyaret etmekten başka hiç bi çaremiz yoktu. Ama geçti şükür bi şekilde geçiyor. İnsan aklına bile getirmiyor. Çok şükür meleğim yanımda.. bol bol dua edin sabredin olmadıya yaşanmadıya dönüyor. Kaç gün kalacak bilginiz varmı?

Yani doktor 10 günü bulur demisti alırken , tabiki cok şükür bu günlerimize Elhamdulillah, bizde süt götürmeye gidiyoruz oraya gitmek bile iyi geliyor o an sonra eve gelince o bosluk, iyi mi ne yapiyor mu surec uzar mi bunlari dusunmekten ne uyuyamiyorum geceleri ama biliyorum iyi olacak gelecek ama o gun cok uzak gibi geliyor insana

Yani doktor 10 günü bulur demisti alırken , tabiki cok şükür bu günlerimize Elhamdulillah, bizde süt götürmeye gidiyoruz oraya gitmek bile iyi geliyor o an sonra eve gelince o bosluk, iyi mi ne yapiyor mu surec uzar mi bunlari dusunmekten ne uyuyamiyorum geceleri ama biliyorum iyi olacak gelecek ama o gun cok uzak gibi geliyor insana
Uzak gibi gelsedr görünsede geçiyor zaman aslında banada hiç geçmicek gibi gelirdi .. oraya girip cıktıktan sonra bi yarım orada kalıyordu hep buruktum. Ama bizim yeni doğan hemşirelerimiz çok iyilerdi çok güzel bakıyorlardı. Hepsi de öylelerdir eminim. Önemli olan şu sıkıntılı süreci orada atlatsınlar toparlasınlar daha iyi . Sizin bebeğinize de antibiyotik tedavi uyguluyorlarmı önlem amaclı. Doğumda anneden bebeğe herhangi bir enfeksiyon riskine karsılık.

Uzak gibi gelsedr görünsede geçiyor zaman aslında banada hiç geçmicek gibi gelirdi .. oraya girip cıktıktan sonra bi yarım orada kalıyordu hep buruktum. Ama bizim yeni doğan hemşirelerimiz çok iyilerdi çok güzel bakıyorlardı. Hepsi de öylelerdir eminim. Önemli olan şu sıkıntılı süreci orada atlatsınlar toparlasınlar daha iyi . Sizin bebeğinize de antibiyotik tedavi uyguluyorlarmı önlem amaclı. Doğumda anneden bebeğe herhangi bir enfeksiyon riskine karsılık.
Ben de bebeğime 9. Gün kavuştum önlem amaçlı bir günde beraber hastahane de yatıp eve geldik.malesef yaşamayan bilemez o durumları ama ece gelince hersey geçip bitiyor

Evet evet doktor koruyucu ve onlem amacli antibiyotik basladik demisti , aslinda o iyi birsey orda da herhangi bir enfeksiyona karsi onlem oluyor

Ben de bebeğime 9. Gün kavuştum önlem amaçlı bir günde beraber hastahane de yatıp eve geldik.malesef yaşamayan bilemez o durumları ama ece gelince hersey geçip bitiyor
Ayyy dua edin insallah bizde kavusalim tez vakitte saglikla , bizde taburcu olurken bir gun hastanede kalacakmisiz oyle demislerdi alirken sizin kac haftalikti bebeginiz

Bizde 8.aya girdik hamd olsun idrarda enfeksiyon kanda enfeksiyon yükselmiş adres değişikliğinden dolayı hoca değiştirdik yeni hocamız enfeksiyon için monirol sase verdi tek kullanımlık önceki hocamız devamlı kullandığımız antibiyotik vermişti acaba 8.aydan sonra riskli diyemi tek kullanımlık verdi kafam karışık durumda Allah korusun enfeksiyon bebeğe geçer diyede korkuyorum

Bizde 8.aya girdik hamd olsun idrarda enfeksiyon kanda enfeksiyon yükselmiş adres değişikliğinden dolayı hoca değiştirdik yeni hocamız enfeksiyon için monirol sase verdi tek kullanımlık önceki hocamız devamlı kullandığımız antibiyotik vermişti acaba 8.aydan sonra riskli diyemi tek kullanımlık verdi kafam karışık durumda Allah korusun enfeksiyon bebeğe geçer diyede korkuyorum
Monirol sase tek kullanimlik bir antibiyotik ama uzun kullanilanlar kadar etkili insallah, insallah bol su icin ilacinizi kullanin bebise gecmez enfeksiyon , saglicakla kucaginiza alirsiniz insallah

Bende de idrarda enfeksiyon olmustu.
Bol su iç dedi doktor içtim geçti.
Bugün de idrar köpük köpük netten baktım böbrekten protein kaçağı vardı diyor
Yarin kontrolüm var hocaya soracağım.

Hersey geride kalıyor evlatlarımıza kavustukmu bütün sıkıntılar geçiyor . Çok şükür bin şükür onlar gelince insan tamamlanıyor . Şu an bile bunları yazarken bebeğim kucagımda boncuk boncuk bakıyor.
Sizlerde en yakın zamanda kavuşun inşallah

Slm kızlar anneler gününüz kutlu olsun.
Bugün doktor randevum vardi.
Rahim duvarı incelmeye başlamış 35.haftalik olduk bugün
Bebegin hareketi azalmış
Çarşamba bir daha bakacak doktor
Persembe acil sezeryana alabilirim dedi
Iyiki seni izne çıkarmışım dedi doğru karar vermişiz dedi.
Bebegin boynunda kordon vardı.Kolunda da kordon dolanmış hareketi azalmış Nst ye bağladı.Nst de çok doğru sonuç vermiyor dedi.
Daha çok erken küvezde ne kadar kalacağı belli olmaz bu durumda 😔
Yatıp dinleneceksin dedi.

Bebegin hareketi azalmış
Bebegin boynunda kordon vardı.Kolunda da kordon dolanmış hareketi azalmış Nst ye bağladı.Nst de çok doğru sonuç vermiyor dedi.
Canım çok korkutma kendini Allah büyük inşallah hiçbir sıkıntı olmaz

Bebegin hareketi azalmış
Sağ salim doğsunlarda kuvözde gününü tamamlasınlar yeterki .bol bol dua edin. En fazla 10-15 gün kalır bnm bebeğim 35+6 da doğdu 11 gün kaldı .. şu ana diil sonuca odaklanın hersey iyi olur Allahın izni ile. Korkutmayın kendinizi . Şimdiden kucagına sağ salim almanız dileğiyle 🙏

X