2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Hoca sağolsun arada isyan etmesem canımı alacakmış gibi 😂 bir iki kere yaşımı hatırlatmak zorunda kaldım😊 yaşımı göstermiyorum anladım da yinede gerçekler var yani😂😂😂

Onun yaşla ilgisi yok, tamamen kondisyon meselesi. Alışınca daha rahat yapıyorsun. Bir süre bırakınca da sıfırdan başlıyorsun🤣 ben otuz beşimde başlamıştım pilatese, o zamanlar koşu yaptığım için bacak kaslarım çok iyiydi ve bacak kası gerektiren hareketleri rahat yapıyordum ama sırt, bel ve karın kası gerektiren hareketlerde sefilleri oynuyordum 🙈😂

İşte aradığım. Sonuçları bizimle paylaşır mısın yapınca
Bence şok diyetlerin mantığı tamamen kalori açığı yaratmaya dayanıyor. Yani büyük ölçüde aç gezeceğin herhangi bir diyet programı iş görür. İstersen nutellalı ekmek diyeti yap. Al hatta sana üç günlük iki kilo verme garantili şok diyet uydurayım hemen: günde beş dilim kızarmış tambuğday ekmeği üstüne nutella sürüp yiyoruz. Bol su içiyoruz. (Nutella yerine tercihe göre krem peynir, bal veya kaymak da olabilir) 🤣🤣

Onun yaşla ilgisi yok, tamamen kondisyon meselesi. Alışınca daha rahat yapıyorsun. Bir süre bırakınca da sıfırdan başlıyorsun🤣 ben otuz beşimde başlamıştım pilatese, o zamanlar koşu yaptığım için bacak kaslarım çok iyiydi ve bacak kası gerektiren hareketleri rahat yapıyordum ama sırt, bel ve karın kası gerektiren hareketlerde sefilleri oynuyordum 🙈😂
Tamam kondisyonla alakalı tabii ki ama bugüne kadar en son ortaokul, lise zamanı zorlanmış vücudu da o kadar yormaya gerek yok bence😂 en azından daha ilk aydan. İlerlemeye göre bakarız duruma 😊

Benim de pilates geçmişim yok canım ben sadece vücudumun esnek olmadığını, yeni sezeryan doğum yaptığımı, bel ve sırt ağrımın çok olduğunu söyledim.Hareketleri bunu gözeterek yaptırıyorlar zaten😊
Ne durumdasın? Pilatesle ağrıların azaldı mı? Devam ediyor musun?

Tamam kondisyonla alakalı tabii ki ama bugüne kadar en son ortaokul, lise zamanı zorlanmış vücudu da o kadar yormaya gerek yok bence😂 en azından daha ilk aydan. İlerlemeye göre bakarız duruma 😊

Ay ben de bugün aralıklı koşuya çıkacaktım ana sabah kalkamadığım için çıkamadım. Uyanamadığım için değil yani, bildiğin yataktan kalkamadım bel ve bacak ağrımdan. Şimdi iyi gibiyim ama bebeği bırakacak kimsem yok, evde lesli yapayım diyorum🤣 bakalım, akşama ortopedi acilinde mi olacağım, yoksa yüzümün akıyla sporumu yapıp hak ettim ben bunu diye yediğim beşinci tabaktan sonra gastroenteroloji bölümüne mi kaldırılacağım🙈😂

Ay lütfen itibar etmeyin öyle diyetlere, iki haftada on kilo vermek nasıl mümkün olsun? Aşırı kilolu iseniz (150 kg falan) doğru bir diyetle belki bir ayda o kadar verebilirsiniz. Ama zaten toplam kilo fazlanız 10-15 veya 20 kg ise o kadar sürede 10 kg verseniz bile su ve kastan vermiş olursunuz ve hem korunabilir bir kilo kaybı olmaz hem de vücudunuza zarar verebilir. Bahsettiğiniz diyeti bilmiyorum ama 19-20 yaşında ben de öyle şok bir diyet yapmıştım (isveç diyeti) ve 5-6 kilo vermiştim (iddiası 10 kilo idi ve resmen aç geziyordum) ama birkaç aya geri almıştım tabii. Genç olduğum için yaptığım şok diyete bağlı olarak uzun vadede olumsuz bir etki yaşamadım ama bu bahsettiğim yirmi yıl önceydi, şimdi asla böyle bir maceraya girmem. Otuzlu yaşlarda da girmezdim.
Derya Baykal böyle zayiflamiş.Eger verebilirsem ve dikkat etmezsem tabiki hizla geri alacagim kilolari.Basarili olursa korumak icin yontem bulmayi dusunuyorum.Kalorisi fazla düşük olmuyor.Aclik ta hissetmiyorum.Bakalim 2 hafta sonra sonucu palasacagim.Boyum 1.65, kilom 75
15 kilo vermek istiyorum.

Derya Baykal böyle zayiflamiş.Eger verebilirsem ve dikkat etmezsem tabiki hizla geri alacagim kilolari.Basarili olursa korumak icin yontem bulmayi dusunuyorum.Kalorisi fazla düşük olmuyor.Aclik ta hissetmiyorum.Bakalim 2 hafta sonra sonucu palasacagim.Boyum 1.65, kilom 75
15 kilo vermek istiyorum.

Derya baykal karabuğday diyeti diye aratınca iki ayda on beş kilo verdiren diyet diye çıkıyor. Ayda yedi kilo daha makul bir hedef tabii iki haftada on kiloya kıyasla. İstediğiniz sonucu alırsınız umarım🙏🏻

Kahvaltı
Kahve
Öğlen: yok
2minik dilim baklava
Türk kahvesi
Akşam: çökertme kebabı
Saat 20.30 da bitterle kapanış 😊

Bu arada akşam yemeğinin sadece adını yazınca çok masum oldu beyaa 😂

Ben yemek yemeyi bıraktım sanki😊 acaip iştahsızlık başladı. Canım hiçbişey istemiyor. Midem bulanıyor açlıktan. Bir lokma bişey atıyorum ağzıma yetiyor. Sadece kahvaltı ediyorum denebilir. Ve kahve içiyorum.

Ben yemek yemeyi bıraktım sanki😊 acaip iştahsızlık başladı. Canım hiçbişey istemiyor. Midem bulanıyor açlıktan. Bir lokma bişey atıyorum ağzıma yetiyor. Sadece kahvaltı ediyorum denebilir. Ve kahve içiyorum.

Hayırlar olsun. Bugününüz telaşlı geçmiş, ondan gitmiştir belki iştahın. Ben de evde temizlik yapmak zorunda kaldığım için aşırı yemeye vakit bulamadım. Standartt kahvaltı, öğlen limonlu yeşil mercimek, arada bir adet lifalif , şimdi de kuzu gerdanlı sebze çorbası, kinoa salatası ve fırında pancar patates.

Hayırlar olsun. Bugününüz telaşlı geçmiş, ondan gitmiştir belki iştahın. Ben de evde temizlik yapmak zorunda kaldığım için aşırı yemeye vakit bulamadım. Standartt kahvaltı, öğlen limonlu yeşil mercimek, arada bir adet lifalif , şimdi de kuzu gerdanlı sebze çorbası, kinoa salatası ve fırında pancar patates.
Pek bugüne özel değil durum. 2 3 gündür devam ediyor. Sabah kahvaltı, sonra bir kahve, akşam bir kase çorbayla günü kapattım önceki günler mesela. Tatlı krizi, açlıktan el ayak titremesi falan yok. Sadece mide bulantısı. Antalya dönüşü kebap yedim ama yaklaşık 10 saat açlıktan sonra. Saat 4 falandı. Akşam yemeği de yemedim. Şu an 12 saat olmuş.

Ben yine 77.2 çıktım sabah. Pazartesi dişçi randevum var, çarşamba kesin diyete dönüş yapmayı planlıyorum. soyasosu soyasosu sen bayramla 23 nisanı birleştirip diyete ara verdin diye tahmin ediyorum, haftaya sen de sahalara dönersin umarım🤣🤣

Ben yine 77.2 çıktım sabah. Pazartesi dişçi randevum var, çarşamba kesin diyete dönüş yapmayı planlıyorum. soyasosu soyasosu sen bayramla 23 nisanı birleştirip diyete ara verdin diye tahmin ediyorum, haftaya sen de sahalara dönersin umarım🤣🤣
Ben döndüğümde 2 hafta tartılmam durum o derece vahim 😂
Kilomu görmemek için bugün kızı anneme tarttırdım ben😂😂

Direnç noktan olabilir bu kilo ya da bir şekilde dengeye sokmuşsun.
Ben de 48 kiloyken çok yersem de almazdım çünkü her zaman çok yemezdim😂

Ben de 77.2 yim kaç haftadır ama direnç noktam olamaz çünkü doğumdan bir iki ay sonra bebişimin hastalık sürecinde 72 ye kadar düşmüştüm. Sandığımdan çok mu yiyorum acaba ben de😞?

Bu arada umarım 23 nisanı 19 mayısla birleştirmemişsindir ve diyetimize dönüyorsundur soya🙈🤣🤣

Ben de 77.2 yim kaç haftadır ama direnç noktam olamaz çünkü doğumdan bir iki ay sonra bebişimin hastalık sürecinde 72 ye kadar düşmüştüm. Sandığımdan çok mu yiyorum acaba ben de😞?

Bu arada umarım 23 nisanı 19 mayısla birleştirmemişsindir ve diyetimize dönüyorsundur soya🙈🤣🤣
Lütfen benimde direnç noktam 72ler falan olmasın. Olmamalı yani😊 60 falan iyidir.. 61le tedaviye başlamış 71le pozitifi görmüştüm. 86 ile doğum yaptım. Doğumdan sonra 70i görüp, geri aldığım 2kg ile sabitlendim resmen..

X