22 yaşındayım ve 8 Aylık Evliyim

Merhaba, Ben 22 yaşındayım 8 aylık evliyim. Eşimle 1 senedir tanışıyorduk, aslında evlenmek planlarımın arasında yoktu ama evet dedim bir kere. Severekte evlendim aslında. Evlenmeden önce Kaynanam biraz sorunluydu ama onunla mı evleniyorum diye çokta dert etmedim. Neyse düğün günü geldi çattı. Normalde Kınadır vs. bunların hiçbirini istemedim boşa masraftı çünkü eşimede söyledim sonrasında sıkıntıyı biz çekeceğiz diye ama dinleyen kim? Düğün günü birisi ortaya bir laf atmış. Güya benim annem karşı tarafa görgüsüz demiş. Eşim gelip düğün gecesi kulağıma ''şu annene bir şey söyle hakkımızda böyle konuşuyormuş'' demesin mi. Benim başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Düğün gecesi sinirden adamı öldürecektim yani o derece. Annemin söylemediği ortaya çıktı tabii. Evlendik balayına gittik her şey güzel. Ben bütün altınları eşime verdim kapatsın diye. Sonuç itibariyle tek başına yapmadı o borçları. Gel git zaman borçlardan yakınmaya başladı. Ben de yeni bir iş kurmuştum o sıra. Oda pek istediğim gibi gitmedi açıkçası, eşim borç var borç var diye duruyor. Ben bu yollardan bir çok defa geçtiğim için hayatım, düzeliriz seneye bu olayla gülerek cevap veririz vs. diyorum. hadi bu olayıda atlattım, benim de borcum vardı abim ödüyordu tek ses dahi etmedi. Asıl konu kaynanam geldiğinde bize. Borcu var borcu var diyip söyleniyor. Onun öncesinde de eltimi bana kötülüyor beni de eltime. Bir gün denk geldik konuştuk foyası ortaya çıktı. Bu borç muhabbetini eşime söyledim. Yahu tamam borcumuz varda her geldiklerinde itinaylada söylenmez yani, benim ailem sana böyle bir şeyle gelse nasıl hissedersin dedim. E benim annem böyle diye yanıt verdi. Gelgit zaman bu dış etkenler nereden baksanız 3-4 bunla uğraştık. Kavga üstüne kavga. Bir de kavga ettiğimizde 1 haftada konuşmuyor benimle. Ben açıyorum ilk etapta konuyu sonrasında yine kavga gürültü. Cinsel Hayatımızda pek yok gibi zaten. Haftada 1 mesai gibi oluyor. Kısa kesmem gerekirse; Bu olaylar bittikten sonrada bana karşı bir ilgisizlik olmaya başladı. Hayatı maç-oyun yani bekarmış gibi sanki ben evde yokmuşum gibi olmaya başladı. İşler kötüye gidince de ben evimizin yakında bir yerde çalışmaya başladım. Eve geliyorum yemek, duş, uyku, temizlik. Benim hayatımda böyle olmaya başladı. E ilgisizlik bir yandan. İlgisizlik diyorum ama ciddi manada bir ilgisizlik. Göz ardı edebilecek bir konumda değilim yani. Kendimden, ilişkimizden soğumaya başladım artık. Her ay mutlaka bir şeyden çıkıyor evde sessizlik hakim oluyor. Her yolu denedim. Aile danışmanına bizzat kendim başvurdum sorunlarımız çözüldü zannettim. Olmadı, yine evde boşanmış kadın gibi oturuyorum yani. En son benim iş konusunda haksızlığa uğradığım bir konuyu dile getirdim ona, E çık o zaman işten dedi. Yani dinlemedi dahi. Kendisi 32 yaşında bu arada. Artık benimde canıma tak etti. Hep ağlıyorum, sinir krizi geçiriyorum evde o içerde oyun oynuyor ben banyoda ağlıyorum. Bir kere bile şunu hallederiz diye başımı okşayıp öptüğünü bilmiyorum. Canıma tak etti. Kavga çıkarmadım hiç. Konuşabilir miyiz dedim, ben dedim aile evinde kalmak istiyorum biraz bakalım birbirimizi özleyecek miyiz yoksa ne olacak gibi. Ben gitmeni istemiyorum dedi. Sorunlar üzerine konuştuk ama parasızlık sevgiye engel değil dedim. Ben en başta da sıkıntı çekmemek adına kendisine dedim ki; Eşyalarımızı 2. el alalım. Toparlana toparlana alırız demiştim. Ama yeni gelin o sanki kendisi istedi. Ailemde bu sürede ev satın aldı, buraya geçersiniz dedi ama ben ailemede bu durumda mahçup olmak istemiyorum. Yani bir çok şey var aslında umarım anlamışsınızdır. Çok mu büyütüyorum veya ne yapmam gerekiyor fikir verir misiniz? Objektif olmanızı rica edeceğim.
Özleseniz nolacak. Bir araya gelince hooop bir çocuk. E o zaman masraflar artacak. Neyse gerçi siz alışmışsınız sömürülmeye. Çocuk olunca da evden çalışıp bakarsınız haneye.

Beni sen seni de ben anlarım aynı tür insanlar olarak hissettim çünkü nedense..çok zordu ayrılma kararını alabilmek ama iyi ki de almışız beee :) yolumuz açık olsun hep 🤗 bir de yalnız da duramıyorlar onlar o tipler..
dur konuyu dağıtmayalım özelden yazıcam sana, evet bu arada benim eski eşim biz daha boşanalım dediğimiz gün buldu kendine birini.

dur konuyu dağıtmayalım özelden yazıcam sana, evet bu arada benim eski eşim biz daha boşanalım dediğimiz gün buldu kendine birini.
Ya ever ya konuyu dağıttım kusura bakmasın konu sahibi 🥹benim konu sahibine yorum boşan demek olmuyor o dinamiği bilmiyorum ama son bir kez ciddi olarak konuşulmalı her şey diye düşünüyorum sakinlikle,yani ne kadar dolduğunu zorlandığını mutsuz olduğunu ama onu sevdiğini vs son kez oturup konuşmalısın sonra bakarsın ne oluyor ondan sonra istersen bi süre aile evinde kalırsın dışardan kendini görebilmen için ,ama bu süreçte akrabalar vs kimseye çok da ailevi sorunlarını anlatmasan daha iyi olur herkes bir şey söyler etkilenme kendi kararını al diye,kök ailen annen baban kardeşinle dertleşirsin.Allah yardımcın olsun

Özleseniz nolacak. Bir araya gelince hooop bir çocuk. E o zaman masraflar artacak. Neyse gerçi siz alışmışsınız sömürülmeye. Çocuk olunca da evden çalışıp bakarsınız haneye.

Ya ever ya konuyu dağıttım kusura bakmasın konu sahibi 🥹benim konu sahibine yorum boşan demek olmuyor o dinamiği bilmiyorum ama son bir kez ciddi olarak konuşulmalı her şey diye düşünüyorum sakinlikle,yani ne kadar dolduğunu zorlandığını mutsuz olduğunu ama onu sevdiğini vs son kez oturup konuşmalısın sonra bakarsın ne oluyor ondan sonra istersen bi süre aile evinde kalırsın dışardan kendini görebilmen için ,ama bu süreçte akrabalar vs kimseye çok da ailevi sorunlarını anlatmasan daha iyi olur herkes bir şey söyler etkilenme kendi kararını al diye,kök ailen annen baban kardeşinle dertleşirsin.Allah yardımcın olsun
Estağfurullah, çok teşekkür ederim. Umarım iyilikle sonuç bulur

Siz çok gençsiniz..
Eşiniz de hala çok genç..
Olaylar sizi değil de seni biraz fazla üzmüş ve gerilmişsiniz..
Eşinizin hatası çok..
Evlilikte varlıkta olur yoklukta..
Bu bir serüven önemli olan sizin bunlarla nasıl baş edeceğiniz..
Herkes size boşanın demiş ama çocuk yapmadan biraz daha birbirinize fırsat verin derim.
Hakkınızda hayırlısı olsun

Bir de söylemeden gecemicem yaşına göre gayet olgunsun 🤗

Siz çok gençsiniz..
Eşiniz de hala çok genç..
Olaylar sizi değil de seni biraz fazla üzmüş ve gerilmişsiniz..
Eşinizin hatası çok..
Evlilikte varlıkta olur yoklukta..
Bu bir serüven önemli olan sizin bunlarla nasıl baş edeceğiniz..
Herkes size boşanın demiş ama çocuk yapmadan biraz daha birbirinize fırsat verin derim.
Hakkınızda hayırlısı olsun
Yorumunuz için çok teşekkür ederim, 8 aylık dönemde aslında her zaman konuştum ve kendimi anlatmaya çalıştım. Bu ilk değildi, sonda değil. Ben onuda anladım ve rahat bıraktım. Oyun oynamak onu rahatlatıyorsa oynasın varsın. Beni de ihmal etmesin istedim ama, Ben sudan çıkmış balığa döndüm dedikodular, ilgisizlik, tripler.. İnanın çok kez konuştum ve birbirimize ikili olarak çok şans tanıdık. Şuan beni görseniz yaşımı ve beni sorgulardınız niçin bu şekilde kendinize davranıyorsunuz diye. Boşanmak belki şuan için sonuç değil ama ben yine bize şans vermek istiyorum. Hep ben veriyorum, çünkü kendisi bundan bir haber, ilişkide hep ben demek yerine biz demeyi çok isterdim. Çünkü biz derken dahi iletişimsizliğimiz çok fazla. Günaydınlarımız yok mesela.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim, 8 aylık dönemde aslında her zaman konuştum ve kendimi anlatmaya çalıştım. Bu ilk değildi, sonda değil. Ben onuda anladım ve rahat bıraktım. Oyun oynamak onu rahatlatıyorsa oynasın varsın. Beni de ihmal etmesin istedim ama, Ben sudan çıkmış balığa döndüm dedikodular, ilgisizlik, tripler.. İnanın çok kez konuştum ve birbirimize ikili olarak çok şans tanıdık. Şuan beni görseniz yaşımı ve beni sorgulardınız niçin bu şekilde kendinize davranıyorsunuz diye. Boşanmak belki şuan için sonuç değil ama ben yine bize şans vermek istiyorum. Hep ben veriyorum, çünkü kendisi bundan bir haber, ilişkide hep ben demek yerine biz demeyi çok isterdim. Çünkü biz derken dahi iletişimsizliğimiz çok fazla. Günaydınlarımız yok mesela.
Anlıyorum sizi..
Zaten bir evliliği ayakta tutan şey, sevgi, saygı, ilgidir..
Çok yeni bir evlilik bu, tam cicim aylarindasiniz...
Eşiniz sanırım tam olgunlaşmamış, nerde nasıl davranılır bilmiyor..
Hep verimkar olmak çok zor.
Konuşun tekrardan, kavga etmeden..
Değişim olur ise ne âlâ, olmaz ise de çok gençsiniz yeni bir hayat kurarsınız..
Günaydın demeden bile yaşamak çok zor olsa gerek m

Anlıyorum sizi..
Zaten bir evliliği ayakta tutan şey, sevgi, saygı, ilgidir..
Çok yeni bir evlilik bu, tam cicim aylarindasiniz...
Eşiniz sanırım tam olgunlaşmamış, nerde nasıl davranılır bilmiyor..
Hep verimkar olmak çok zor.
Konuşun tekrardan, kavga etmeden..
Değişim olur ise ne âlâ, olmaz ise de çok gençsiniz yeni bir hayat kurarsınız..
Günaydın demeden bile yaşamak çok zor olsa gerek m
Umarım ki öyle olur, güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Ama şunun farkındayım, Ailen seni böyle yetiştirmiş olabilir, ama bu yaşına kadar sen kendini yetiştirmedin mi veya bir kadının ruhuna dokunmayı hiç mi bilemedin? Herkes yapabiliyor, sen de yapabilirsin. İsteğim zor değil ki. amacım değiştirmekte değil. Hayırlısı olur umarım :)

Umarım ki öyle olur, güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Ama şunun farkındayım, Ailen seni böyle yetiştirmiş olabilir, ama bu yaşına kadar sen kendini yetiştirmedin mi veya bir kadının ruhuna dokunmayı hiç mi bilemedin? Herkes yapabiliyor, sen de yapabilirsin. İsteğim zor değil ki. amacım değiştirmekte değil. Hayırlısı olur umarım :)
Nişanlıyken durumlar nasıldi pekiii😊

Aslında içimde hep bir huzursuzluk vardı ama konduramadım. Nişanlılık döneminde konuşmadığımız günlerde olurdu ama ayrı şehirlerde olduğumuz için yazardı. Nikahımızda mesela hiç mutlu değil gibiydi. Evlenmek için evleniyordu gibi.
Aynı eve girince bocaladi mi acaba diyorum, nişanlıyken de uzak olduğunuz için bazı şeyleri anlamak daha zor olmuş olabilir. Ama bu çocuk oyuncağı değil, 8 ay çok yeni.. Konuşun sonra Biraz kulağınızın üzerine yatın derler ya, bekleyin bakalım...
Ona göre hareket edin.. Genç akıllı bir hanımsinjz..
Allah gönlünüze göre versin..

Aynı eve girince bocaladi mi acaba diyorum, nişanlıyken de uzak olduğunuz için bazı şeyleri anlamak daha zor olmuş olabilir. Ama bu çocuk oyuncağı değil, 8 ay çok yeni.. Konuşun sonra Biraz kulağınızın üzerine yatın derler ya, bekleyin bakalım...
Ona göre hareket edin.. Genç akıllı bir hanımsinjz..
Allah gönlünüze göre versin..
Bence Armut düşer dibine olayı bizde ki, Ailesiyle ilişkisi hep böyleydi. Bir sorun oldu mu benimle paylaşmak yerine başkalarının ağzından duyuyorum. Çok garip.. Bir dönem şiddetli bir kavgamız oldu. Ayağını bir yere vurmuştu baya morarmıştı, vurdu gitti kapıyı. İkimiz dışında bu olaydan kimsenin haberi yoktu mesela. Bir sohbet esnasında Eşinin ayağı nasıl oldu diye sordular bana. Nasıl yani dedim, Kavga etmişsiniz vurmuş çocuk dedi. Hatta böyle devam ederse ayrılacağını dahi söylemiş x kişisine. Çok üzülmüştüm. Sormakta istemedim açıkçası.

Sen rehabilite merkezi misin,ben eşini de ufak zannettim ama 32 yaşında kazık kadar adam.Herkesin borcu var ama bu adam sana değer vermiyor.Sen zaten çok erken yaşta evlenerek bir hata yapmışsın ve hatanı devam ettirmek zorunda değilsin.10 yaş fark var aranızda ama sen daha olgunsun.Nereden tutsan elinde kalır yani,tek diyeceğim şey boşan.

Sen rehabilite merkezi misin,ben eşini de ufak zannettim ama 32 yaşında kazık kadar adam.Herkesin borcu var ama bu adam sana değer vermiyor.Sen zaten çok erken yaşta evlenerek bir hata yapmışsın ve hatanı devam ettirmek zorunda değilsin.10 yaş fark var aranızda ama sen daha olgunsun.Nereden tutsan elinde kalır yani,tek diyeceğim şey boşan.
Doğru diyorsunuz, zaman kaybı gibi hissediyorum. Daha net karar vermek için aile evine gideceğim zaten, fevri karar almak istemiyorum.

Doğru diyorsunuz, zaman kaybı gibi hissediyorum. Daha net karar vermek için aile evine gideceğim zaten, fevri karar almak istemiyorum.
O evde kalmak hayatından çalmak gibi bir şey senin için.Daha o kadar yolun başındasın ki,hayatını yeniden inşa edebilmek için çok büyük bir fırsatın var.

X