23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

IMG-20190423-WA0002.jpg

Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın üzerinden tam 99 yıl geçti.Bütün çocuklarımızın ve içindeki çocuğu büyütmeyen herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun...🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Eki Görüntüle 2261516

Eki Görüntüle 2261515

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.’’

Eki Görüntüle 2261514

"Gelecek için hazırlanan vatan evlatlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve öğrenim gören çocuklarımızın ana ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir fedakarlıktan çekinmemelerini tavsiye ederim."

Eki Görüntüle 2261513

"Hedefe yalnız çocukları yetiştirmekle ulaşamayız! Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak adamlardır. Fakat geleceği yapacak olan bu çocukları yetiştirecek analar, babalar, kardeşler hepsi şimdiden az çok aydınlatılmalıdır ki, yetiştirecekleri çocukları bu millet ve memlekete hizmet edebilecek, yararlı ve faydalı olabilecek şekilde yetiştirsinler! Hiç olmazsa yetiştirmek lüzumuna inansınlar! Okullardan başka; gazeteler, küçük dergiler köylere kadar yayınlanıp dağıtılmalıdır. Bizim köylümüz ne gazete ne dergi okumaz. Bilenler bilmeyenleri toplayıp, okutmayı, onlara okumayı anlatmayı bir vazife bilmelidir."

Eki Görüntüle 2261512

"Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır."

Eki Görüntüle 2261511

"Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir."

Eki Görüntüle 2261508

"Her çocuğun doyasıya yaşaması gereken 23 Nisan, Türkiye’nin tek ulusal bayramıdır."

Eki Görüntüle 2261507

"Çocuklɑrı sɑğlıklı ve bilgili yetiştirilmeyen uluslɑr, temeli çürük binɑlɑr gibi çɑbuk yıkılırlɑr."

Eki Görüntüle 2261506

"Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır."

Eki Görüntüle 2261510

“Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz...

Çok teşekkürler mesaj için böyle özel, anlamlı günleri onemseyip atlamadigin için çok memnun oluyorum kendi adıma 😍 alkışlarla ,coşku ile kutladığımız bir bayram oldu..
Çocuklara bu güzel bayramı hediye eden Atatürk ve silah arkadaslarini bir kez daha rahmet ve minnet ile anıyorum bende🙏

Bir çocuğun sonsuz enerjisi, hayalleri; bu millete 100 yıllık kayıtsız şartsız egemenliğini verdi. Işığıyla yolumuzu aydınlatan Ulu Önder Atatürk’ün dünya çocuklarına armağanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıldönümü olsun.En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Son düzenleme:
23 Nisan, Türk Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

IMG_20200422_233655_975.jpg

23 Nisan

Bugün sen de bayrağım,
Daha şanlı dalgalan.
Bugün büyük bayramım
Bugün 23 Nisan.
Bugün başta talihim
Ve milletim uyandı
Ankara’nın bağrında
Bir sönmez ateş yandı.
Aydınlattı yurdumu
Dağıldı alev alev
Bugün kalktı ayağa
Uyuklayan koca dev.
Bugün bana Ata’mdan
En büyük bir armağan.
Bugün büyük bayramım
Bugün 23 Nisan…

Ülkemiz için tarihi dönüm noktalarından biri olan TBMM’nin açılışının 101. yılını kutlarken, bu önemli günü tüm çocuklara bayram olarak armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyoruz.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.🇹🇷🇹🇷🇹🇷

InShot_20210423_002039326.jpg

23 Nisan denince aklıma çocukluğum gelir, ezberlediğimiz şiirler, marşlar, stadyumlardaki gösterilerimiz.
Günler öncesinden içim içime sığmamaya başlar, 23 Nisan'da yağmur yağmasın diye dua ederdim.
Gösteriler için giyeceğim kıyafetlerim ve ayakkabımla uyurdum.

23 Nisan sabahı bir heyecan, bir telaş, kalbim yerinden çıkacak sanırdım, ezberlediğim şiirler aklımdan uçup giderdi.
Ne zaman ki ilçenin tüm okullarıyla korteje katılırdık heyecanın yerini mutluluk alırdı.

Bizim için yalnızca Atatürk'ün bizlere armağan ettiği Çocuk Bayramı değildi, Ulusal Egemenliğimizdi, vatan topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluşunun kutlamalarıydı, Cumhuriyetimizin temelleriydi.
Şehitlerimizi yad etmek, bizler için yaptıklarıyla gurur duymaktı.

23 Nisan Atatürk'tü.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

Yine yeniden coşkuyla, mutlulukla, gururla sokaklarda doyasıya kutlayacağımız nice 23 Nisan'lara.

Okullarda stadlarda bayramları yavrularımızla kutlayacağımız günlere erişmeyi diliyorum Allahtan

Tüm yavrularımızın bayramı kutlu olsun
Tüm çocukların yüzü gülsün
Şiddet gören, herhangi kötü birşeye maruz kalan çocuk olmasın.

Bu bayramı çocuklara armağan eden Atamızı saygıyla ve minnetle anıyorum.

Atasını bilen, anlayan ve seven çocuklar yetişmesini ve bayramın Ulusal Egemenlik tarafının da iyi idrak edilmesini diliyorum. Herkese kutlu olsun, ebediyete kadar daim olsun 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

X