25. Hafta karnım çok sert

serendipity16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2022
488
216
29
Merhaba 24. Haftamdan beri karnım hep sert gergin özellikle ayaktayken hareket edemez oldum artık öyle ki karnımın gerginliği sırtıma vurdu herhalde 1 haftadır sırtımda çok ağrıyor. Bu durum normal mi ? Kimisi yalancı kasılma falan diyor ama haftam daha çok erken hatta geçen gün bu sebepten acile gittim nst’ye bile bağladılar bir şey çıkmadı. Benim suyum biraz fazla acildeki doktor su fazlalığı da sertlik gerginlik yapabilir dedi. Sizinde böyle sert mi karınlarınız yattığım zaman yumuşak oluyor ama ayaktayken yürürken falan hep sert daha şimdiden böyleyse ileriki haftalarda ne olur acaba diyorum 🥲

Hayırlı olsun öncelikle kuzum☺️ benim de öyleydi. Magnezyum verdi mi doktor ? Vermediyse bir sor istersen. 3 ayrı doktora gittim bunun için ben. Üçü de magnezyum önerdi. Normal gebelerde günde 1 tane yetiyormuş mesela ama bizler gibi karında sertlik, kasılma yaşayanlara günde 3 tane öneriliyor. Olmazsa doktora hocam siz daha iyi bilirsiniz ama magnezyum kullansam günde 2-3 tane zararı olur mu siz ne dersiniz diye sor. Ben ne zaman içsem peşine karnım yumuşadı. Çok çok etkili gerçekten. Keşke bana da başlarda söyleyen biri olsaydı da sonlara doğru arttırmasaydım. Zararı yok içmenin zaten ama boşu boşuna az içip o stresi yaşamış oldum yani onun için diyorum ☺️ doktoruna danış o da onaylarsa magnezyumu arttır. Bende çok faydası oldu. Son haftalarımda ebeler bile söyledi aynı şeyi. Hatta sana günde 1 tanenin faydası olmaz ki en az 2-3 tane alman gerekti dediler bana. Gene bir danış sen muhakkak ama faydasının olacağına eminim yani ☺️ bir magnezyum eksikliği yapıyor onu. İki az su tüketimi. Su tüketimini arttırmakta çok fayda sağlıyor. Ah bana da deselerdi keşke valla son zamanlarım bir sancısız geçti 🥹

Hayırlı olsun öncelikle kuzum☺️ benim de öyleydi. Magnezyum verdi mi doktor ? Vermediyse bir sor istersen. 3 ayrı doktora gittim bunun için ben. Üçü de magnezyum önerdi. Normal gebelerde günde 1 tane yetiyormuş mesela ama bizler gibi karında sertlik, kasılma yaşayanlara günde 3 tane öneriliyor. Olmazsa doktora hocam siz daha iyi bilirsiniz ama magnezyum kullansam günde 2-3 tane zararı olur mu siz ne dersiniz diye sor. Ben ne zaman içsem peşine karnım yumuşadı. Çok çok etkili gerçekten. Keşke bana da başlarda söyleyen biri olsaydı da sonlara doğru arttırmasaydım. Zararı yok içmenin zaten ama boşu boşuna az içip o stresi yaşamış oldum yani onun için diyorum ☺️ doktoruna danış o da onaylarsa magnezyumu arttır. Bende çok faydası oldu. Son haftalarımda ebeler bile söyledi aynı şeyi. Hatta sana günde 1 tanenin faydası olmaz ki en az 2-3 tane alman gerekti dediler bana. Gene bir danış sen muhakkak ama faydasının olacağına eminim yani ☺️ bir magnezyum eksikliği yapıyor onu. İki az su tüketimi. Su tüketimini arttırmakta çok fayda sağlıyor. Ah bana da deselerdi keşke valla son zamanlarım bir sancısız geçti 🥹
Teşekkür ederim sağolun ☺️ Ama ben baştan beri bel fıtığımda olduğu için magnezyum kullanıyorum bu sertlik için acildeki doktor 2 tane içebilirsin dedi zaten kullandığım marka düşük mg içeriyordu günde 2 öneriliyormuş o marka mı işe yaramadı bilmiyorum ama çok etkisi olmuyor bende magnezyumun ☹️ Su da çok içiyorum hep günde en az 2.5 litre başka ne çözüm olur bilmiyorum artık iç karnım mı dar suyum fazla ondan mı oluyor diye pazartesi doktoruma sorucam

X