27 haftada doğum yaptım

bahar ubiz1

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2024
10
9
28
27 hafta doğum yaptım şuan bebeğim 42 gündür kuvezde beyin kanaması yok oda sida kapandı 710 grm doğdu azar azar ilerliyor cihaza bağlı tüple besleniyor doktorlar ayarlarını düşürmeye çalıştıklarını ancak dusuremediklerini çok yüksekten verdiklerini enfeksiyonu bulunduğunu soluyorlar haftada bir kere görebiliyorum oda anca beş dkk kafayı yemek uzereyim biri beni bilgilendirebilir mi doktorlar hiç olumlu konusmayyor

27 hafta doğum yaptım şuan bebeğim 42 gündür kuvezde beyin kanaması yok oda sida kapandı 710 grm doğdu azar azar ilerliyor cihaza bağlı tüple besleniyor doktorlar ayarlarını düşürmeye çalıştıklarını ancak dusuremediklerini çok yüksekten verdiklerini enfeksiyonu bulunduğunu soluyorlar haftada bir kere görebiliyorum oda anca beş dkk kafayı yemek uzereyim biri beni bilgilendirebilir mi doktorlar hiç olumlu konusmayyor
Allah acil şifa versin yavrunuza inşallah sağlikla kucaginiza alıp evinize gidersiniz.🤲💞

Hic bilmiyorum, gecmis olsun, Allah şifa versin en kisa sürede. Kilo aliyor mu?
Azar azar ilerliyor bu durumun iyi olduğunu beyaz kaninn düşük oldgunu hala cihazla nefes aldigini soluyorlar enfeksiyonlari varmis ve hala kritik haftalardaymisiz 42gundur hastanede çok korkuyorum onun için şimdi istediğim gibi de göremiyorum haftada bir defe buda bana çok koyuyor uzyor dua edi. Lutfen

Allah acil şifa versin yavrunuza inşallah sağlikla kucaginiza alıp evinize gidersiniz.🤲💞
Alah razı olsun bekliyorum bu süreç hiç bilmediğim zor bir süreç tabiki uzun sürede hastenede yattım doğuma kadar yüksek ölüm riski ikimiz içinde dedi yukseleen tansiyonlar şişlikler plesantam erken ayrıldı alahim bir çare göndersin ya

Azar azar ilerliyor bu durumun iyi olduğunu beyaz kaninn düşük oldgunu hala cihazla nefes aldigini soluyorlar enfeksiyonlari varmis ve hala kritik haftalardaymisiz 42gundur hastanede çok korkuyorum onun için şimdi istediğim gibi de göremiyorum haftada bir defe buda bana çok koyuyor uzyor dua edi. Lutfen
Kilo almasi cok guzel. Iciniz ferah olsun. Enfeksiyonlari atlatinca hersey daha da kolaylasicak, hizlanicak. Umitsizlige kapilmayin.

Alah razı olsun bekliyorum bu süreç hiç bilmediğim zor bir süreç tabiki uzun sürede hastenede yattım doğuma kadar yüksek ölüm riski ikimiz içinde dedi yukseleen tansiyonlar şişlikler plesantam erken ayrıldı alahim bir çare göndersin ya
Aminn inşallah bu güzel ayda Rabbim dualarımızı kabul eder çocugunuza sağ salim kavuşursunuz Allah büyük.🤲💞

Cok gecmis olsun. Yegenim 27+2de 1050gr doğdu. 900gr geriledi. 2,5 ay küvezde kaldi. 2 kilo olduğunda eve geldi. Entübe dönemleri oldu, kilo verdigi, beyin kanaması geçirdiği, beslenemedigi sütün dokunduğu dönemleri oldu. Nihayetinde Allahin hikmeti ya doğmasi gerektiği zamanda eve döndü.
Bugun 5,5 yaşında. Ailemizin çocukları genel olarak yüksek zekalidir ama bu bambaşka. Minicikken yurudu konustu. Yetiskinlerle rahatlikla sohbet eden bir kac enstruman calan, yabanci dili oldukca ileride, hem sosyal hem sayisal zekası dehşet verici şekilde yüksek, cok baska bir cocuk.
Bebeginiz sağ salim eve gelecek ve siz de bu minik kuş nasıl böyle hizla büyüyor diye saskinliklar icerisinde kalacaksınız inaniyorum.
Ben de 24+2 hamileyim. Size yurekten dua ediyorum.

Arkadaşımın da 28 haftalık 800 gram doğmuştu 3 ay küvezde kaldı. Sağlıklı bir şekilde çıktı. Dua edip sütünüzü sağın inşallah sağlıkla çıksın

Bende erken doğum yaptım, 28 haftalik , ilk beyinde kanama yoksa, nek yoksa süper, yavaş yavaş toparlar , benim kızıma da oksijen veriliyordu zamanla kestiler , enfeksiyon içi ilaçla tedavi ederler, 80. Gün hastahaneden çıktık biz , sakın umudunu kesme , benim kizim şimdi düzeltilmiş 3 aylık oldu , maşallah sağlıklı 😇

Merhaba kızlar, uzun bir aradan sonra yazmak istedim , yaşadığım erken doğum maceramın bir çok prematüre annesine umut olması için yazıyorum, biliyorsunuz ki ( bilenler bilir ) ben hamile kalamıyordum değerlerim baya kötüydü, gittiğim en iyi doktorlar da olumsuz konuşup tüp bebek bile zor deyince kendimi spora verip bebek defterini kapamıştım, tam da bebek konusunu kapayıp kendi içimde bir yolculuğa çıkmışken aniden hamile olduğumu öğrendim, bu benim için inanılmaz bişeydi, grip oldum diye gittiğim doktorumun ikazı ile gebelik testi yaptırdım ve pozitifti, hamileligim boyunca hamile olduğuma inanamadan geçti süreç 😅 hamileliğim gayet güzel ve huzurlu ilerliyordu ben kendimi alışverişe kaptırmış sürekli hazırlık yapıyordum çok heyecanlıydım , stres olmayayım diye eşimle tatile gidip orada baya kafa dağıtıp evime döndüm ve doğumuma 2 ay kala dur bir de evimi dip köşe temizleteyim dedim , tam o sıra ben kendimi kaptırmış giderken kontrol muayenemde bebeğe giden damarlarda daralma olduğunu ve bebeğin içeride sıkıntıya girdiğini öğrendim, dünyalar başıma yıkıldı , acilen yatışım yapıldı, doktorum hep olumsuz konuştu, bebegi bu gece bile alabiliriz dedi , ben bebeğimi özlem içinde beklerken kendimi bir anda böyle bir imtihanın içinde buldum , ağlıyordum ama bebeğim için de metanetli durmak istiyordum, riskli doğum uzmanına da göründükten sonra durumum netleşti ve preklamsi geçirdiğim teşhisi konuldu acilen fakülte hastahanesine yönlendirildim, bebeğim henüz 28 haftalıktı, doktor herseye hazırlıklı olun dedi , ciger geliştirici igne ve magnezyum desteği verdiler sezaryan olmadan 3 gün önce, yaşadıklarım tıpkı bir film şeridi gibi gözümün önünden geçerken ben büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor ve bebeğimi bırakmak istemiyordum, benim hayatım da tehlikeye girince mecburen sezaryen olmayı kabul ettim , eşim , ailelerimiz ve ben perişan haldeydik, eşim bana kan aramaktan perişan oldu o gün, kan bulununca acil ameliyata alındım, doğum sırasında spinal olarak belden uyusturuldum fakat tansiyonum yüksek olduğu için uyuşmadım ve doktor ilk kesiği atar atmaz ben çığlığı bastım ve beni uyuttular ,kızımın doğum anına şahit olamadım ne yazık ki... Velhasıl gözümü açtığımda yoğun bakimdaydım yarı baygın haldeydim , uyanır uyanmaz bebeğimi sordum iyi küveze alındı dediler , eşim geldi mutlu mutlu gözlerimin içine bakıp kızımız çok iyi sağlıklı şükür sen de iyisin dedi ve ben baya rahatladım meğersem öyle değilmiş, eşim hala tansiyonum çok yüksek ve riskim devam ediyor diye beni kandırmış , sonradan öğrendim ki bebeğim 860 gr doğmuş ve hayatı riski varmış, 3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra servise çıkarıldım ve ben hemen bebeğimi görmek istedim, izin vermediler ancak 3. gün görebildim bebeğimi, eşimle yukarı çıktım ve bebeğimi gördüğüm o anı asla unutamam, o kadar küçüktü ki civciv gibiydi asla bu kadar minik beklemiyordum çok ağladım, o günden sonra savaşım başladı, kendime söz verdim kızım nefes aldıkça umut vardı, asla pes etmedim , hergün günde iki defa yavrumun yanına gidip süt sağdım( evden süt kabul etmiyorlardı) bu süreçte eşimle büyük bir savaş verdik , bol ağlamalı ve umut dolu bir bekleyiş oldu , kızım her geçen gün toparlandı ama kolay olmadı bazen nefesi daraldı bazen sütü hazmedemedi ve bazen de tekrardan oksijen desteği aldi , hele o satürasyon düşmeleri yok mu ömrümden ömür gitti , çok şükür 80. günün sonunda kızım 1. 960 gr olunca hasthaneden taburcu edildik, eve kimseyi kabul etmedik , cok titiz davrandım her gün evi sildim temizledim, hamdolsun kızım suanda düzeltilmiş 1 buçuk aylık 3 buçuk kiloyu devirdik 🥰 rabbim evladımı bana bağışladı, o kadar dualar edildi ki anlatamam , hem Eşimin ailesi hem benim ailem elinden gelen desteği verdiler, hani size demiştim ya gurbetteyim kimsem yok aslında varmış, rabbim o gün herkesi yardımıma koşturdu , hiçbir zaman umutsuz olmamak lazımmış, kızımın doğum sürecinde 10 yaş belki de 20 yaş yaşlandım, ahhh ne zormuş anne olmak , tüm prematüre annelerine sesleniyorum, sakın umutsuz olmayın, bebeklerimiz küçük ama bir o kadar savaşçı ve de güçlüler , yeter ki siz onlardan umudunuzu kesmeyin , orada yaşamaz bu bebek diye hastahaneye atılıp görüşe hiç gelmeyen ailelerin bebekleri de vardı, sadece kızım için değil çoğu zaman onlar için de ağladım ve bazen onlara da annecimmmm korkma diye seslendim , keşke her anne baba evladına sımsıkı sarılabilse.. Ay neyse bak ağlıycam yine, sulu göz oldum resmen 😅bebeğim şuanda karşımda beşikte uyuyor teyzeleri, eğer bir yazım yanlışım varsa affola, cevap veremezsem kızmayın, kızım uyurken yorumlarınızı merakla okuyacağım, sizlerin de prematüre bebegi varsa lütfen süreci paylaşın çünkü ben bu süreçte baya araştırdım ve maalesef çok yetersizdi bilgiler , her anne tecrübesini yazarsa prematüre anneleri daha az korkar ve daha çok umut eder, çok uzun oldu sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim, sevgiyle kalın ❤
Bak bu da benim erken doğum postum, oku sana ve bebeğine umut olsun 🥰

Bak bu da benim erken doğum postum, oku sana ve bebeğine umut olsun 🥰
Alah razı olsun inan beynim yerinde değil hayatta hiç bir beklentim kalmadı sanki iki çocuğum vardı bu üçüncüsü ucude oğlan alahim baana bağışlar ins kimlik filanda çıkardım ismi Ömer aSaf ins buda benim mucizem olur Adana Çukurova üni balcalida yatıyor dualarimiza çok ihtiyacım var

Alah razı olsun inan beynim yerinde değil hayatta hiç bir beklentim kalmadı sanki iki çocuğum vardı bu üçüncüsü ucude oğlan alahim baana bağışlar ins kimlik filanda çıkardım ismi Ömer aSaf ins buda benim mucizem olur Adana Çukurova üni balcalida yatıyor dualarimiza çok ihtiyacım var
Oy kuzuumm, rabbim bağışlasın insallah, Bebeğini biran olsun bırakma, izin verdikleri sürece hep git konuş, dokun kendini hissettir ve sürekli süt sağ, çift başlıklı elektrikli pompa al süt çok önemli, dua et ve sabırla bekle , insallah iyi olacak , çok geçmiş olsun dualarım sizinle 🥰

Bende erken doğum yaptım, 28 haftalik , ilk beyinde kanama yoksa, nek yoksa süper, yavaş yavaş toparlar , benim kızıma da oksijen veriliyordu zamanla kestiler , enfeksiyon içi ilaçla tedavi ederler, 80. Gün hastahaneden çıktık biz , sakın umudunu kesme , benim kizim şimdi düzeltilmiş 3 aylık oldu , maşallah sağlıklı 😇
Çok şükür senin kızın yaşıyor maşallah lütfen gözden esirge minigi daha yazacak çok şeyler var ama kafam alah bulak kızına iyi bak lütfen sevgilerim sizinle olsun ins sağlıkla mutlulukla büyüt onu

Oy kuzuumm, rabbim bağışlasın insallah, Bebeğini biran olsun bırakma, izin verdikleri sürece hep git konuş, dokun kendini hissettir ve sürekli süt sağ, çift başlıklı elektrikli pompa al süt çok önemli, dua et ve sabırla bekle , insallah iyi olacak , çok geçmiş olsun dualarım sizinle 🥰
Alah razı olsun şuan şu süreçte duaya o kadar ihtiyacım varki birşeyleri sürekli arasturmakdan boğuldum aceba solemiyorlarmi diyorum bazen kendi kendime

Alah razı olsun şuan şu süreçte duaya o kadar ihtiyacım varki birşeyleri sürekli arasturmakdan boğuldum aceba solemiyorlarmi diyorum bazen kendi kendime
Sabirli olun , doktorlar bebeğiniz çok iyi olsa bile iyi demezler diyemezler çünkü size durduk yere umut vermek istemezler ama 500 gr lik bebeklerin yaşadığını gördükten sonra umutlarım artmıştı, sakın umudu kesmeyin iyi olacak Allahı izni ile, küvöz onun yapay anne karnı orada büyüyecek insallah annesi 😊

Çok şükür senin kızın yaşıyor maşallah lütfen gözden esirge minigi daha yazacak çok şeyler var ama kafam alah bulak kızına iyi bak lütfen sevgilerim sizinle olsun ins sağlıkla mutlulukla büyüt onu
Allah razı olsun, gözümden bile sakınıyorum kızımı, inşallah sizin bebişte evine gelecek ben inanıyorum😇

Sabirli olun , doktorlar bebeğiniz çok iyi olsa bile iyi demezler diyemezler çünkü size durduk yere umut vermek istemezler ama 500 gr lik bebeklerin yaşadığını gördükten sonra umutlarım artmıştı, sakın umudu kesmeyin iyi olacak Allahı izni ile, küvöz onun yapay anne karnı orada büyüyecek insallah annesi 😊
Tskrler tüp yolu ile üç saate bir yanlış degilsem 15cc süt veriyorlar birde evicap die bir e vitamini onu agizdan alıyor ins cigerleri tülden ayrilir ins 42 gündür bu şekilde bildiklerim beyin kanaama yok mantar yok birde pda vardı oda kendiliğinden kapanmış dediler yinede umut veremeyiz diyor

X