2li tarama hakkında bilgi lütfen

Hayııırrr hiç birşey demedi hemde sadece el emmesini izledik şuan yapılacak tahminler yanıltabilir sizde çok heyecanlısınız dedi 🥹🥹🥹
Ben deliler gibi kızım olsun istiyorum ama keseyi gördüğüm günden beri içim erkeeeeekkkk pipiliiiii bireeeey diye çığlıklar atıyor 😅🤣🤣🤣🤣😭😭😭🥹🥹😁😁😁
Ahah annesi heyecanlanırken elini emerek keyif yapan bir minik😂😂
Yaaaaa beni çok güldürdün bende kızım olsun isterdimm ama benimki de erkek pipilii birey çıktıııı😂😂

Ahah annesi heyecanlanırken elini emerek keyif yapan bir minik😂😂
Yaaaaa beni çok güldürdün bende kızım olsun isterdimm ama benimki de erkek pipilii birey çıktıııı😂😂
Bu yıl herkeste bir pipi furyasııı aaayyyy kukumenkoş olsunn yaaaa🥹😁
Dr yorum yapmayınca elini emcükleyip ohhh dediii mini kıpırık 😁🤣 şuan adı 7. Haftadan beri kıpırık 🤣🤣🤣

2li tarama kandan bakılmıyor mu? . Ben hiç 2li yaptırmadım doktorum da istemedi, onun yerine fetal dna yaptırdım ve detaylı ultrason. 3ünde de böyle oldu.

2li tarama kandan bakılmıyor mu? . Ben hiç 2li yaptırmadım doktorum da istemedi, onun yerine fetal dna yaptırdım ve detaylı ultrason. 3ünde de böyle oldu.
Ben bugün 2 tüp kan, 1de idrar numunesi verdim. Hemogram ve PAPP-A bakılacak Total HCG incelenecek, ultrason ile bebemin ense kalınlığı, boyu, kalp atışı ve gelişimi ölçüldü.

İnan banada öyle geliyor 🤣🤣🤣🤣 bugün Dr bile aaayyy dur hehehe dedi. Daha şimdiden enerji patlaması 🤣 büyüyünce nasıl olacak bakalım 🥰
Oyyy maşallah hareketli bebeklere bayılırımmm benimki de hareketlii hiç durmaz ama ultrasona girdiğimde de öylece donakalır kıpırdamaz yavrum şaşırıyor galiba🤣🤣
Kıpırık doğduğunda sen bu eller ayaklarla mı karnımda kıpır kıpırdın bakiyim de ısır bir güzel🤣

Bende tup bebekle tedavi oldum. Yasım 34 ondan önerdi bana ikili tarama önermedi
Çünkü anlaşmalı olduğu laboratuvardan %li komisyon alacak nipt yaptırırsanız benimkide öyle. Ama taramalar devlet tarafından karşılanıyor herhangi bir % pay komisyonu alamayacak.
Üstelik 30üzeri değil 35 yaş üzerinin dahada riskli olduğu yazıyordu bana verdiği broşürde.
Tercih sizin benim havadan daha taramaları yapmadan risk görmeden harcayabileceğim 600€ yok.
Yok yok ben kendim buldum merkezleri aradım bir çok yeri. Kendim karar verdim bir merkeze konuşurken çok tatmin edici bilgiler verdi hoşuma gitti. Benim sorun şu ama 7+3 te ikizlerden birini kaybettik vücuttan 6-8 haftada geni azalıyormuş o kadar süre beklemem gerekti onu bekliyorum

Oyyy maşallah hareketli bebeklere bayılırımmm benimki de hareketlii hiç durmaz ama ultrasona girdiğimde de öylece donakalır kıpırdamaz yavrum şaşırıyor galiba🤣🤣
Kıpırık doğduğunda sen bu eller ayaklarla mı karnımda kıpır kıpırdın bakiyim de ısır bir güzel🤣
Ayyy aaayyy minik kurabiyeli eller ayaklaaar😍😍😍
Senin minnoşun hep mi öyle donup kalırdı yoksa Kıpırık gibiydi sonradan mı sakinleşti? Ben onun kudurukluklar yapmasına bayılıyorum öyle neşe doluyorum modum öyle yükseliyor kiii🥹🥰🥰🥰

Yok yok ben kendim buldum merkezleri aradım bir çok yeri. Kendim karar verdim bir merkeze konuşurken çok tatmin edici bilgiler verdi hoşuma gitti. Benim sorun şu ama 7+3 te ikizlerden birini kaybettik vücuttan 6-8 haftada geni azalıyormuş o kadar süre beklemem gerekti onu bekliyorum
Kendiniz mi buldunuz 34 yaşındasınız diye doktorunuz mu önerdi? Benden parası çıkmayacak canım benim istediğini elbette yaptırabilirsin, dediğim gibi benim şuan 600€ gibi bir bütçem yok taramalarımda risk görürsem yaptırırım elbet kılı kırk yarar bir şekilde . Bunların ikisininde sen söyledin ve tercih elbette sizin. Kaybınız için çok üzgünüm umarım bebeğiniz sağlıklıdır ve herşey yolunda gider sonunda sağlıkla kucağınıza alırsınız..

Kendiniz mi buldunuz 34 yaşındasınız diye doktorunuz mu önerdi? Benden parası çıkmayacak canım benim istediğini elbette yaptırabilirsin, dediğim gibi benim şuan 600€ gibi bir bütçem yok taramalarımda risk görürsem yaptırırım elbet kılı kırk yarar bir şekilde . Bunların ikisininde sen söyledin ve tercih elbette sizin. Kaybınız için çok üzgünüm umarım bebeğiniz sağlıklıdır ve herşey yolunda gider sonunda sağlıkla kucağınıza alırsınız..
İnsallah yavrularımıza sağlıkla kavuşuruz 🥰 Nipt testini ben zaten araştırmıştım ikili tarama için yaş kriteri var Nipt testini biliyor musunuz isterseniz yaptırın dedi. O demese bile kesinlikle yaptıracaktım zaten kayıplarım var ve bu bebekte tüp bebek diye, çok fazla yerle kontak kurdum yaptıkları işler aynı esasen ama kimi uçuk fiyat veriyor bir yeri sevdim iletişimleri detayciliklari beni tatmin etti orda yaptıracağız biz insallah

Hiç kimse için gerek kalmasın elbette ben resmen kredi çekeceğim mesela ama olsun teraziye koyarım ben böyle zor zamanları ve içimin rahatı çok önemli aylar zor geçer yoksa.

3 sene eski botla idare ederim gerekirse sıkıntı olmaz ama kendimi çocuğum için sıkıntıya sokmam. İste her şey tercih insallah hiç birimiz evlatlarımızdan sıkıntı yaşamayız o yeter

Ayyy aaayyy minik kurabiyeli eller ayaklaaar😍😍😍
Senin minnoşun hep mi öyle donup kalırdı yoksa Kıpırık gibiydi sonradan mı sakinleşti? Ben onun kudurukluklar yapmasına bayılıyorum öyle neşe doluyorum modum öyle yükseliyor kiii🥹🥰🥰🥰
Yaa maşallah hep böyle kıpırık olsun😍😍🌸benim bebiş gün içinde çok hareketli sadece ultrasona girdiğimde öylece kalakalıyor doktor çok sakin diyor ama siz onu normalde görseniz diyorum🤣sanırım ultrasonu pek sevmiyor yavrum🤣

Aynı şeyi banada Dr um söyledi ve ekledi NIPT testinde negatif gelip temiz çıkan hiç bir tarama tahlili riskli çıkmıyor dedi. NIPT için epey baskı ve kaygıda oluşturdu. NIPT 3-5 günde sonuç veren bir test ve ücreti 600€ bebemin taramalarını yaptırıp risk çıkmazsa 600€ ile bir sürü eksiğini tamamlama taraftarıyım. Zaten tüp Bebek merkezinde tedavi olarak bu günleri gördüm malesef 600€ evhama kapılıp anında çıkartıp ödeyebileceğim bir rakam değil şuan. Ki bugünkü ultrason taramamız gayet ideal çıktı 3gün ilerideyiz hatta sadece şuan PAPP-A sonucu kaldı oda 10 güne çıkacak.
Merhaba ben de 11.haftadayım bu nipt dediğiniz şey anne kanı fetal dna mı yoksa bu başka Birsey mı ben de kararsızım doktor ikili testten daha güvenilir dedi ama ücreti 7500 çok kararsızım bana da yardımcı olur musunuz ?

Merhaba ben de 11.haftadayım bu nipt dediğiniz şey anne kanı fetal dna mı yoksa bu başka Birsey mı ben de kararsızım doktor ikili testten daha güvenilir dedi ama ücreti 7500 çok kararsızım bana da yardımcı olur musunuz ?
Kan veriyorsunuz bebekten herhangi bir sıvı alınmıyor. Sizin kanınızdan bebeğin DNA sı ayrıştırılıyor tarama yapılıyor. Hastalıklar ve cinsiyet belirleniyor

Yaa maşallah hep böyle kıpırık olsun😍😍🌸benim bebiş gün içinde çok hareketli sadece ultrasona girdiğimde öylece kalakalıyor doktor çok sakin diyor ama siz onu normalde görseniz diyorum🤣sanırım ultrasonu pek sevmiyor yavrum🤣
Yaaaa ben onu yeriiiimmmmm 🥰🥰🥰 kıpırık hareket etmeyi öğrendiğinden beri çok hareketli ama hep böyle mi kalır ne olur bilmiyorum 😍 hergün olsa hergün gidip görmek istiyorum öyle mutlu oluyorum ki onu gördükçe 🥹🥰😍

Aşkım benim PAPP-A ve serbest Beta HCG çıkmış tabi doktor ile 10 gün sonra görüşeceğim sana danışmam mümkün mü?

Serbest Beta HCG: 25.7 mIU/mL
PAPP-A: 1190 mIU/mL
Ense kalınlığı 0.8
CRL : 60 mm (tam boyut) 12+3 gün.

Herhangi bir referans aralığım yok normali yada anormali nedir?

Bence şöyle düşünüp karar verebilirsiniz, Allah korusun sağlığıyla ilgili doktorların bir şüpheleri oldu veyahut eminler diyelim eğer her halûkarda doğuracaksanız bu kadar ayrıntılı teste ne gerek var

Aşkım benim PAPP-A ve serbest Beta HCG çıkmış tabi doktor ile 10 gün sonra görüşeceğim sana danışmam mümkün mü?

Serbest Beta HCG: 25.7 mIU/mL
PAPP-A: 1190 mIU/mL
Ense kalınlığı 0.8
CRL : 60 mm (tam boyut) 12+3 gün.

Herhangi bir referans aralığım yok normali yada anormali nedir?
Canımmm sadece bu sonuçlarla ikili tarama yorumlanmıyor bu sonuçlar grafik haline dönüştürülüyor ve grafikte doktora gönderiliyor 🥰🥰ama ense kalınlığı güzel çıkmış büyük ihtimalle ikili taraman da güzel geldi demektir bu😍😍sağlıkla gelsin minik kıpırık😍💕💕

Yaaaa ben onu yeriiiimmmmm 🥰🥰🥰 kıpırık hareket etmeyi öğrendiğinden beri çok hareketli ama hep böyle mi kalır ne olur bilmiyorum 😍 hergün olsa hergün gidip görmek istiyorum öyle mutlu oluyorum ki onu gördükçe 🥹🥰😍
Maşallah yaaa bebişler hareketliysee hep haareketli oluyor senin kıpırık ömür boyu kıpırık olacak demekki🤣🤣🌸🌸💜

X