Bebek Beslenmesi 3-4 aylık Bebekleri Kaç saatte bir emzirmeli ?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Arkadaşlar 28 agustos doğum yaptım ilk ay her istediğinde verdim bazen 20 dakka bir verdiğim de oldu (sarılığı olmasın diye emdikçe geçti sarılığı 2 haftada) daha sonraları yavaş yavaş 2 saatte bir verdim görümcemi dinleyerek her iki saatte bir iki gögsümde veriyordum aynen dönüşümlü olarak 15 er dk yarm sast hangisinde kalmışsa ondan devam ettim sonuç gazlarr sancılarr kusmalarrr elbiselerimiz yetişmiyordu..ve üstüne ikisinide boşaltığından süt az geliyordu kustuğu için doymuyordu sonra heralde çok emiyor hazmedemiyor dedim 2 saatte bir tek memeyr geçtik inannki öyle rahat etti ki kızım gazınıı rahat yapar oldu dsha memeyi ağzından çekerken gegiritor çünkü çocuk hazmediyor diyeceksnizki kilosu nasıl kilo artışıda iyi size tavsiyem şöylr yapın böyle yapın değil arkdaşlar size tavsiyem çocuğunuzu sizren başka kimse ne anlayabilir ne bilebilir kendiniz karar vern kendiniz ayarlayın siz siz olun kimseyi dinlemeyin.....

Hanımlar, kızımla 3. ayımızı bitiriyoruz 4 e geçicez. Kızım hala ilk günkü gibi 40 dakkikada bir yada 1 saate bir meme istiyor çabuk acıkıyor. Diyeceksinizki bebeklerin bazıları sadece emmek istiyorlar aç olduklarından değil. Ama bizde durum öyle değil.. Sanki 3 günlük açmış gibi emiyor kızım. Sütüm yetmiyordu her yoldu dendim daha önce konu açmıştım hatırlarsanız. Şuan için iyi düzeldi çok şükür bir tablet kullanıyorum hipp natal tea ile beraber netice iyi, göğüsler doluyor. Ama genede kızım çabuk acıkıyor. Ne yapmam gerekiyor tecrübeli annelerden tavsiye istiyorum. :44:
Sizce 3-4 aylık bebek kaç saatte bir yemeli? Litaratürlere baktım 3 saat diyor. Bizimki 3 saate kiyamete koparır dayanmaz.
bu arada bebekte kilo artışı var. demekki sütüm iyi düzelmiş. 3-4 aylık bebekler her sefer 150-180 ml yemeleri lazım okuduğum kadarıyla. bebeğin kilosunu 6/1 i kadar yemeli gün içerisinde. O da doğal olarak 160 -170 ml ediyor her sefer. Hangi SÜPER ANNE her saatte bir 170 ml süt yapar????? :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Merhaba ablalarim ben çok acemi bi anneyim lütfen beni tecrübelerinizden haberdar edin benim iki aylık bebegim var birinci ayda iki saate bir süt emiyodu şimdi iki aylık üç saate bir süt istiyor doğum kilosu az diye bol bol emzirme ye çalışıyorum ama üç saate bir emiyo ona ara ara vermeye çalışıyorum istemiyor ağlıyor ve içtiğine de kusuyo bende endişe ediyorum bu normalmi daha çok midesi biraz daha büyü du daha çok İçmesi gerekmezmi lütfen yardımcı olun :KK43:((

merhaba, benim de uc bucuk aylik bir bebegim var, drumuz 3 saatte bir 5 dk emmesi yeter dedi ama ben basindan beri saat dakika hesabi yapmadan her istediginde emziriyorum, sutum iyi sayilir, yalniz arkadan gelen yagli sutu icmesi icin uc defa ayni memeden emziriyorum, kilo alimi oldukca iyi, gaz ve kusma sorunumuz da pek olmadi, drlar olaya cok bilimsel bakiyolar, benim bebegim uc saatte bir 5dk emmekle doyacak bir bebek degil, bebegi zorlamadan ne zaman ne kadar isterse o kadar emzirmek gerekir diye dusunuyorum evet zor ama ay sonunda tartiya cikip da aldigi saglikli kilolari gormek herseye degiyor, bu arada sut konusunda kavrulmus findigin cok faydasini gordum, humana still tea de fena degil gibiydi ihtiyacim olmadigi icin simdilik kullanmiyorum ama

Merhabalar,
Benimde 2.5 aylık bir kızım var. İlk ay her istediğinde emzirdim. Ama ikinci ayın sonlarına doğru önce 2 saatte bir sonra da 3 saatte bire çıkardım. (Ama bazen 2 ya da 2.5 saatte bir oluyor.) İnanın bana saat aralığı uzayınca kızım da rahatladı, gaz sancıları hafifledi ve kusması da bitti çok şükür.

Kızım ilk aydan beri çok hızlı emen bir bebek maşaAllah. Hep 5 dk.emiyor bu durum beni çok huzursuz ediyordu aslında, 5 dk.da ne kadar emebilir ki doyuyor mu acaba diye.. Hatta bu ön süt son süt mevzusu özellikle canımı sıkıyordu, hep 5 dk.emdiği için sadece ön sütü alıyor diye düşünüyordum. Ama kilo alımında sıkıntı yok çok şükür. Demekki böyle de olabiliyormuş. =)

Hanımlar, kızımla 3. ayımızı bitiriyoruz 4 e geçicez. Kızım hala ilk günkü gibi 40 dakkikada bir yada 1 saate bir meme istiyor çabuk acıkıyor. Diyeceksinizki bebeklerin bazıları sadece emmek istiyorlar aç olduklarından değil. Ama bizde durum öyle değil.. Sanki 3 günlük açmış gibi emiyor kızım. Sütüm yetmiyordu her yoldu dendim daha önce konu açmıştım hatırlarsanız. Şuan için iyi düzeldi çok şükür bir tablet kullanıyorum hipp natal tea ile beraber netice iyi, göğüsler doluyor. Ama genede kızım çabuk acıkıyor. Ne yapmam gerekiyor tecrübeli annelerden tavsiye istiyorum. :44:
Sizce 3-4 aylık bebek kaç saatte bir yemeli? Litaratürlere baktım 3 saat diyor. Bizimki 3 saate kiyamete koparır dayanmaz.
bu arada bebekte kilo artışı var. demekki sütüm iyi düzelmiş. 3-4 aylık bebekler her sefer 150-180 ml yemeleri lazım okuduğum kadarıyla. bebeğin kilosunu 6/1 i kadar yemeli gün içerisinde. O da doğal olarak 160 -170 ml ediyor her sefer. Hangi SÜPER ANNE her saatte bir 170 ml süt yapar????? :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
5 yaşindadir kızın şu an:)
ben işe başladim hergün sütümü sagip 125 ml birakiyorum öğlene kadar çalışıyorum çok şükür yetiyor:)

Sütünü sayman sütünü çoğaltır zaten ama bi sağıyorsa ver bakalım hem bekadan sütün olduğu anlarsın hem bebeğinin nekadar içtiğini ve ne kadar sürede açıkıcak görürsün sütün sulu ise doğmayabilir yeşil yapraklı sebzeler ve hurma pekmez bal da sütünü çoğaltır sulu olmasını engeller bazı bebekler uyumak için anneyi emzik gibi kullanıyor yatarak emzirip olduğu yerde yatırıyorsan bebek hep uyuku arasındalar emmek ister seni emzik gibi kullanmaya başlar emzirdikten sonra yatağına yatar 2saat emzikle yada güldür konuş oyala bi süre sonra rayına oturuyo

X