SÜT ARTTIRMA İÇİN

Ben aldım motilium ilacından 4 gün falan kullanmışımdır midemde ağrı, baş dönmesi yaptı ve sonra prospektüsünü okunca kullanmamaya başladım ani ölüm riski varmış ve ilacın bir kısmı bebeye anne sütünden geçmekte olduğu,bebekte dengesizliğe, hareket bozukluğuna sebebiyet veriyormuş🤷🏻‍♀️
Allah korusun o yüzden diyorum, ilaçtı, serumdu, yok bitkisel tablet vb gözünüzü seveyim
Doktor vermediği sürece olmaz

ben de sütü sonradan çoğalanlardanım. sizin gibi envai çeşit şey denedim. hatta kuru mayayı pekmezle karıştırıp onu bile yedim :skandal:tahin helvasından dünyanın kilosunu almıştım Allahtan verebildim. şimdi ikinci bebeğimi bekliyorum. doğumdan sonra kısmetse bu uğurda yapacağım şeyler dereotu ve soğan yemek ve bol bol su içmek. çünkü zaman geçtikçe bunların faydasını gördüğümü anladım. en çok faydası olan uykuyu ise diğer bebeğim de hala gece uyandığı için iki gece kuşu bebekle yapamayacağımı bildiğimden aklıma bile getirmiyorum.

ben de sütü sonradan çoğalanlardanım. sizin gibi envai çeşit şey denedim. hatta kuru mayayı pekmezle karıştırıp onu bile yedim :skandal:tahin helvasından dünyanın kilosunu almıştım Allahtan verebildim. şimdi ikinci bebeğimi bekliyorum. doğumdan sonra kısmetse bu uğurda yapacağım şeyler dereotu ve soğan yemek ve bol bol su içmek. çünkü zaman geçtikçe bunların faydasını gördüğümü anladım. en çok faydası olan uykuyu ise diğer bebeğim de hala gece uyandığı için iki gece kuşu bebekle yapamayacağımı bildiğimden aklıma bile getirmiyorum.
Soğanı nasıl tükettiniz?

Bana da mama ver falan dedi dr. Ama bebeğğm almadı Allah tan. Emzik ve mama biberon falan. Mama aldıkça seni bırakır demişti şimdiki doktorumuz. Sen de onu doyuracak kapasite var demişti. Uyku ve dinlenmenin annenin en büyük ihtiyacı olduğunu artık uygulamalı olarak öğrendim. Gece uyumadan yanıma 1 lt su koyuyorum. Ve gerçektende farkediyor. Bir de ben süt pompası çok kullandım. Mesela bebeğim emdi hemen arkasından 2 göğsümü 10 dk sağdım. Onu buzluğa koydum. Emzirdiğimde hala doymadı gibiyse buzluktan süt çıkardım. Buzluğa atmıyorsam da emzirdikten sonra onu da içiriyordum. 6 ay öyk3 geçti diyebilirim. Gerçekten çok faydasını gördüm.
Ama lütfen önce bir rahatla. Biraz yorucu ama geçiyor bu süreç. Şimdi bir de diş çıkarıyor miniğim. O dönemlere hazırla kendini. Yardım almaktan istemekten de çekinme çağır az ilgilensinler. 1 saat de olsa aralıksız dinlen. Bebeğinin her uyuduğunda sen de uyu.
Öyle hissetmen yorgunluktan ya da kan şekerinden diye düşünüyorum. Demir hormonu da olabilir. Bir ara doktora git bence
Önerilerin için çok teşekkür ederim canım kadın doğumcuma gittim kan tahlili yaptırdık sonra aklımızda şüphe kalmasın dedi birde nörolog görsün dedi nörolog beyin mr.ı istedi onu çektirdim çok şükür temiz çıktı sıkıntı yok yorgunluktandır dedi😊 Kan tahlilimde bu sürede çıktı sonucu alıp kadın doğumcuma götürdük kandaki demir miktarım çok fena düşmüş ilaca başlattı şimdi daha iyiyim🙏😊

Nişasta ile yapılan bı muhallebi tarzı tatlı yada süt ile nişastayı az bı aeker ile karıştırıp mama tarzı yapıp yersen sütü çok arttırıyor ben bunu yaptığımda sütüm çok okuyor hatta akıyordu abartisiz fışkırıyordu bı dene derim sendede ise yarar inşallah
Tatlım önerin için teşekkür ederim hepinizden Allah razı olsun benimle deneyimlerinizi paylaştığınız için🙏

Oo kuru maya pekmezi duymadım hiç😂😂 Sizlerin sayenizde dereotu ve soğan yedim gerçekten süt arttı baya Allah razı olsun hepinizden

Soğanı nasıl tükettiniz?
Büyük boy soğanı uzun uzun kestim yarım demet dereotu onu da doğradım biraz zeytinyağı az birşey nar ekşisi ohh mis gibi yedim tabi sonrasında mide yağması oldu ama süt gelecek düşüncesiyle yediğim için gözüm görmedi vallahi😂😊🙏

KIZLAR HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN BENİMLE SÜT ARTIŞ DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞTINIZ🙏🥰 BENİM SÜTÜM ŞUAN ARTTI ALLAHIMA ŞÜKÜRLER OLSUN(MAŞALLAH)DEMEYİ UNUTMAYALIM☺️ NASIL BAŞARDIN SELİN DERSENİZ ŞÖYLE ANLATAYIM❤️ GÜN İÇERİSİNDE DEREOTU VE SOĞAN TÜKETİYORUM BAZEN SADECE YOĞURT VE DEREOTUNU KARIŞTIRIP TÜKETİYORUM. DİĞER TÜKETTİKLERİM
ISIRGAN OTU ÇAYI
ÇEMEN TOHUMU ÇAYI
MOM’S TEA STILL ÇAYI
LACTAMIL ANNE ÇAYI
LACTAMIL SÜTLÜ İÇECEK
HUMANA STILL TEA
SOLGAR BİRA MAYASI TABLETİ
BUNLARI SABAH VE AKŞAM OLARAK İÇİYORUM ÇOK ŞÜKÜR SÜTÜM ARTTI İNŞALLAH SİZDE UYGULARSANIZ ARTACAKTIR ALLAHIN İZNİYLE İNANIN ÇOK ÇABALADIM BAŞARDIM❤️🌈❤️:21:

KIZLAR HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN BENİMLE SÜT ARTIŞ DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞTINIZ🙏🥰 BENİM SÜTÜM ŞUAN ARTTI ALLAHIMA ŞÜKÜRLER OLSUN(MAŞALLAH)DEMEYİ UNUTMAYALIM☺ NASIL BAŞARDIN SELİN DERSENİZ ŞÖYLE ANLATAYIM❤ GÜN İÇERİSİNDE DEREOTU VE SOĞAN TÜKETİYORUM BAZEN SADECE YOĞURT VE DEREOTUNU KARIŞTIRIP TÜKETİYORUM. DİĞER TÜKETTİKLERİM
ISIRGAN OTU ÇAYI
ÇEMEN TOHUMU ÇAYI
MOM’S TEA STILL ÇAYI
LACTAMIL ANNE ÇAYI
LACTAMIL SÜTLÜ İÇECEK
HUMANA STILL TEA
SOLGAR BİRA MAYASI TABLETİ
BUNLARI SABAH VE AKŞAM OLARAK İÇİYORUM ÇOK ŞÜKÜR SÜTÜM ARTTI İNŞALLAH SİZDE UYGULARSANIZ ARTACAKTIR ALLAHIN İZNİYLE İNANIN ÇOK ÇABALADIM BAŞARDIM❤🌈:21:
Sevindim :KK66:

Merhabalar🙋🏻‍♀️ 99 günlük bir kız bebeğim var sezeryanla doğum yaptım ve o günden beri sütüm az geliyor bir ara çoğaldı sonra yine azaldı sütün az geldiği zamanlarda mecburen mama takviyesi vermeye başladım denemediğim şey kalmadı bunlar
saraçoğlunun kuru incir kürü,hurma,incir,kompostolar,tahin,pekmez,milk plus,lactamil anne çayı,lactamil anne için sütlü içecek,solgar bira mayası tableti,laktamil,hipp natal çay,humana still tee,galactago,rezene ve promalt aklıma gelen bunlar🤷🏻‍♀️Ve bunlar bir kez kullanmadım en fazla kulladığım bestlak şimdiye kadar rahat en az 50 şişe kullanmışımdır ve en beğendiğim promalt içeceği sütü gerçekten arttırıyor fakat öyle bir şekerli ki insan zorla içiyor😊Evladım anne sütünden mahrum kalmasın diye elimden gelen herşeyi deniyorum yiyorum içiyorum ama neden artmıyor bu süt bana fikir verir misiniz yardımlarınıza ve güzel dualarınıza ihtiyacım var🙏😊Şimdi de eşime gelirken ısırgan otu ve çemen otu almasını söyledim bunların çaylarını yapıp içeceğim
Öncelikle sütünün artmasını istiyorsan sürekli emzirmelisin ve göğsünün tamamen bittiğinden emin olmalısın ki aşşağıya aksın içtiği kadarını içir bıraktığını elektirikli pompayla sağ ve şırıngayla ver ve sürekli emzir bebek emdikçe süt çoğalır ve rezene çayını bir hafta boyunca sabah öğlen akşam kullan bak sütünün arttığını göreceksin ve suy tatlıyı çok tüketmen lazım benimde 3.5 aylık oğlum var cekmedigim kalmadı anakarada doktor doktor gezdim yiyip icmedigim şey kalmadı bir ara stresten tamamen gitti sütüm vazgeçmedi 10 ml de çıksa sagdim verdim mama vermedim emzirdim bosta olsa ve şuan 3.5 aylik 7.5 kilo ve boyu 64 cm elhamdülillah

Önerilerin için çok teşekkür ederim canım kadın doğumcuma gittim kan tahlili yaptırdık sonra aklımızda şüphe kalmasın dedi birde nörolog görsün dedi nörolog beyin mr.ı istedi onu çektirdim çok şükür temiz çıktı sıkıntı yok yorgunluktandır dedi😊 Kan tahlilimde bu sürede çıktı sonucu alıp kadın doğumcuma götürdük kandaki demir miktarım çok fena düşmüş ilaca başlattı şimdi daha iyiyim🙏😊
Senin dınq sevindim canım. Herşey gönlünce olsun

Merhaba sizi çok iyi anlıyorum. Ben de aynı şeyleri fazlası ile denemiştim. Ama gerçek şu ki en çok süt yapan şey
Uyku
Moral
Su
Bu kadar mış. Bunu anladım. Ama yine de en çok hurma,kuru dut,ısırgan , kahvaltılarda ve salatalarda dereotu.
Marul, helva vs çok süt yapıyor ama bir o kadar da gaz yaptığı için bıraktım.
Çay kanve vs içmedim. Onun yerine rezene, kimyon ve anason çayını 2 veya 3 kez içiyordum. Ama gerçek şu ki hiç takıntı yapmayan insan lar bu sorunu yaşamıyorlar. Bebeğim şimdi 9 aylık çok şükür hala emziriyorum. Başka bişey almıyor hanımefendi
Oyle zaten onu ye bunu ic diyorlar ne alaka 😂😂 sütün zaten yuzde 80 i 90 ı su yani yeme icmeyle hicbir ilgisi yok bence arz talep isi. Ne kadar emzirirsen o kadar gelir

Soğanı çiğ olarak tükettim. Salatanın içinde ya da bazen çorbanın yemeğin yanında yiyerek. Üzerine limon sıkınca midemi rahatsız etmedi normalde sevdiğim birşey değildi ama alıştım

Sogan gaz yapmadimi benimde sütüm az biliyorum dinlenemiyorum uyku yok evde birsuru insan 2 çocuğum daha var sitrese girdim artik bol su da iciyorum ama sanki bdbegim doymuyor doymasa kaka yapmaz diyorum

X