3 aylik bebegim kucağımda sakinlesmiyor.

akadmkah

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2023
327
450
34
3.5 aylik bir bebegim var. Doğduğundan beri ciddi gaz problemi var. 10 gun önce laktoz intoleransi teshisi koyuldu. Laktozsuz mamaya geçtik ve karin ağrıları baya azaldi. Kucagimda uyumayi cok severdi. Hala Kucagimda uykuya daldığında koyduğum zaman uyanıyor ancak uyuyana kadar sıkıntımiz büyük. Karni mi agriyor, benden mi hoşlanmıyor, yoksa baska sorunu mu var bilmiyorum. Ee ee diye söylenip uykusu geldiginde uyutmak icin kucağıma aliyorum. Bagirarak agliyor. Ağlarken kendi saçını çekiyor, yüzünü tutup sıkıyor. Oyle yapmasin diye elime sarılması icin kolumu uzatıyorum. Bu sefer de benim elimi sıkıyor ve cekiyor. Ayni zamanda ayaklarını da deli gibi cekip cekip birakiyor. Ninni soylemeye devam ediyorum. En sonunda uyuyup kaliyor. Bir sure uykusunun icinde de kivranmaya devam ediyor. Bu hareketleri yalnizca bende yapiyor. Babasinda ya da anneannesinde uyurken boyle kivranip kendisini ya fa onlari cekistirip sıkmıyor. Neden yaptığını bilen varsa, lütfen beni aydinlatsin. Delirmek uzereyim düşünmekten. Çocuğumun neyi var. Ben mi birseyi yanlis yapiyorum 🤕

Desenize kisir bir döngude gibiyiz. O sakinlesmiyor ben stres yapiyorum. Ben stres yapiyorum o sakinlesmiyor :KK43:

3.5 aylik bir bebegim var. Doğduğundan beri ciddi gaz problemi var. 10 gun önce laktoz intoleransi teshisi koyuldu. Laktozsuz mamaya geçtik ve karin ağrıları baya azaldi. Kucagimda uyumayi cok severdi. Hala Kucagimda uykuya daldığında koyduğum zaman uyanıyor ancak uyuyana kadar sıkıntımiz büyük. Karni mi agriyor, benden mi hoşlanmıyor, yoksa baska sorunu mu var bilmiyorum. Ee ee diye söylenip uykusu geldiginde uyutmak icin kucağıma aliyorum. Bagirarak agliyor. Ağlarken kendi saçını çekiyor, yüzünü tutup sıkıyor. Oyle yapmasin diye elime sarılması icin kolumu uzatıyorum. Bu sefer de benim elimi sıkıyor ve cekiyor. Ayni zamanda ayaklarını da deli gibi cekip cekip birakiyor. Ninni soylemeye devam ediyorum. En sonunda uyuyup kaliyor. Bir sure uykusunun icinde de kivranmaya devam ediyor. Bu hareketleri yalnizca bende yapiyor. Babasinda ya da anneannesinde uyurken boyle kivranip kendisini ya fa onlari cekistirip sıkmıyor. Neden yaptığını bilen varsa, lütfen beni aydinlatsin. Delirmek uzereyim düşünmekten. Çocuğumun neyi var. Ben mi birseyi yanlis yapiyorum 🤕
Eger yataginda uykuya dalmak uzereyse kucaginiza goturmeyin kucakda yatmaya alişirsa kilosu arttiginda ciddi bel agrisi verir. Benim bebegim 2.5 aylik. Dogdugunda kucagimda evi bir iki tur attirirdim uyurdu artik sallamakla falan ugrasmazdim. Ama buyudukce dizlerim agrimaya başladi çunki bir iki tur degil baya baya dolaşmak zorunda kaliyordum. Bende çok hafif ayakta sallamaya başladim. Hafif ama asla sert değil. Sevdi sallanmayi. Kucakda durmamak da galiba belli donemlerde oluyor çocuklarda. Benim bebegim eşimin kucagini çok severdi ama son iki haftadir 10 dakika bile kucaginda tutamaz oldu. Agliyor benim kucagima gelir gelmez sakinlesip gozlerini kapiyor. Eşim ciddi ciddi dert edindi bu durumu. Ama bir kaç anneden de duydum bu durumu. Siz gergin olmayin. Çocuğu fazla sıkmayin kucaginizdayken. Uyumak için de zorlamayin. Yuzu dişa donuk evi dolaşdirin sakince konuşarak. O agladiginda siz de ses tonunuzu yuksletmeyin. Gerilim artiyor o zaman. Sakin konuşmaya devam edin. Bahçede, balkonda gezdirin. Sizi sevmiyor diye dusunmeyin. Olur mu öyle şey

Siz kendinize iyi gelen bir şeyler yapın. Mümkünse başkası baktığında sizi rahatlatacak ne varsa onu yapın bebeğinizle konuşun. Bebekler stresi emerler sünger gibi. Onu ne kadar sevdiğinizi anlatın. Gebeliğinizde olumsuz duygular yaşadınız mı? Güzel bir banyo sakinleştirebilir beraber dışarı çıkmakta burnunun tıkalı olmadığından emin olun. Gülümseyin panik olmayın bol bol masaj yapın. Sakinleştirici müzikler dinleyin. Onun haricinde kolik müziği var yputube da buzuki orhan bunu dinletin

Atak haftası olabilir mi ya da kolik. Belki de uyuyamadigi icin daha da huzursuzlaniyor.. Bir siz uyutun bir eşiniz uyutsun. Bunu sorun etmeyin. Bazen bende sakinlestiremeyince anneme veriyorum o uyutuyor. Genellikle ya kucağımda ya memede uyutuyorum. Bebekler kucağı sever. O yüzden yanlış yapıyorum diye dusunmeyin

sizden bağımsız yazıyorum lütfen üzerinize alınmayın ama türk annelerinde aşırı bi panik ve titizlik hali var bebeklerine karşı. bebeğinizin doktor teşhisli bir hastalığı yoksa tamam, hiç bişe olmaz ağladı etti diye, gerisi gelip geçici. ağlar, susar, bebek bu. siz panik oldukça minik şeyler de size kocaman görünür. salın biraz. kendinizi telkin edin, sağlıklı bebeğiniz. huyu da olabilir bebeğin yani. sonucta o da insan.
dün bir türk influencer story atmış bebeği ile tekne seyahati yapacak günü birlik ay inşallah kolay geçer hadi ya bismillah havasında. abi ne olabilir ya bebeğe iki saat tekne turunda gözünüzü seveyim ya. anne böyle kodlayınca olur ama herşey. bu dediğim gibi örnek. siz de şartladınız belki kendinizi ağlayacak mızmızlanacak diye. pozitif olun, görün o da pozitif hissedecek. her hissiniz ona geçiyor.

Hepiniz cok haklisiniz. Tesekkur ederim. Bugun babasi bakti uyuttu biraz. Bende dinlendim. Daha sakindim. O da kucagimda sakince uyudu kaldi çok şükür.

X