3 Aylık bebeğimde soğuk algınlığı, kuru öksürük ve ateş

Beysu07

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2022
10
3
24
Arkadaşlar eşim hasta oldu. Kuru öksürük boğaz ağrısı ve ateşi vardı. Sonra 3 Aylık bebeğime de geçti. Başta çok belirti vermedi ama dün gece ateşi çıktı 38 e. Acile gittik doktor calpol verdi. İlk içirdigimde düştü ateşi 37.5 a sonra baktm tekrar çıkmaya başladı 38 oldu. Direk soyundurdum. Ilık kompres yapcaktm çok ağladı boğazları tahriş olacak diye yapmadım. Atlet ve bir tanecik bol pantolonu ile uyuttum. Bu sabah biraz iyi ama ateşi hep 36.7 - 37.2 arası gidip geliyor. Kalın giydirmiyorum ateşi 38 olmadığı sürece keyfi iyi. Emmesinde de sıkıntı yok zaten emiyor iştahı var. Acaba düşer mi ateşi normal mi şuan. Tedirgin oldum çok. Doktor korkulacak birşey yok dedi ama ben emin olamıyorum. Koltuk altından ölçümde 37.2 çıkıyor alnından ölçümde 36.9 çıkıyor falan değişiyor sürekli

Arkadaşlar eşim hasta oldu. Kuru öksürük boğaz ağrısı ve ateşi vardı. Sonra 3 Aylık bebeğime de geçti. Başta çok belirti vermedi ama dün gece ateşi çıktı 38 e. Acile gittik doktor calpol verdi. İlk içirdigimde düştü ateşi 37.5 a sonra baktm tekrar çıkmaya başladı 38 oldu. Direk soyundurdum. Ilık kompres yapcaktm çok ağladı boğazları tahriş olacak diye yapmadım. Atlet ve bir tanecik bol pantolonu ile uyuttum. Bu sabah biraz iyi ama ateşi hep 36.7 - 37.2 arası gidip geliyor. Kalın giydirmiyorum ateşi 38 olmadığı sürece keyfi iyi. Emmesinde de sıkıntı yok zaten emiyor iştahı var. Acaba düşer mi ateşi normal mi şuan. Tedirgin oldum çok. Doktor korkulacak birşey yok dedi ama ben emin olamıyorum. Koltuk altından ölçümde 37.2 çıkıyor alnından ölçümde 36.9 çıkıyor falan değişiyor sürekli
Öncelikle çok geçmiş olsun. Bizdedd yaklaşık 1 haftadır kuru öksürük var bebeğim 2.5 aylık. Ben götürdğm dr sadece öksürük olduğu içim bol emzir burnunuda hep açık tut dedi ama arada kriz şeklinde geliyor öksürüğü geniz akıntısı yoğunmuş. Öksürük için size bi ilaç verdimi peki

Ateş 38 olmadığı müddetçe normal. Aferin şurup var çok iyi geliyor. Pedifen ve aferin dönüşümlü kullanırsanız sonuç alırsınız. Çocuklarımda çok işe yarıyor. Ama 3 aylık olunca bebeğiniz bilemedim

Ateş 38 olmadığı müddetçe normal. Aferin şurup var çok iyi geliyor. Pedifen ve aferin dönüşümlü kullanırsanız sonuç alırsınız. Çocuklarımda çok işe yarıyor. Ama 3 aylık olunca bebeğiniz bilemedim
Aferin veremez bebek çok küçük 1 yaştan önce mi ne verilmiyor

Dediğim gibi 3 aylık olunca bebek bilemedim.. Öksürük devam ediyorsa zeytin yağı içirin 1 çay kaşığı.

1 yaşından önce aferin yasak

Son düzenleme:
Konu sahibi kontrole eden çocuk doktoruydu dimi asm doktoru değil

Öncelikle geçmiş Olsun bebeyin göğsüne boynuna zeytin yağı sür göğsünü yumuşatır pekmezini zararı yok öksürürken çay kaşığıyla biraz pekmez içir o anki öksürüğü durdurur 1 çay kaşığı Kimyon ve nane 1 su bardağı su kaynat ılık ılık içir bebeyi rahatlatır günde 2 3 defa hiçbir zararı yok doktorada sorabilirsin ateşlenen soğuk kompres yap alnına bez koy sık sık emzir

Oksuruk icin siddetle sarimsakli zeytinyagi tavsiye ederim youtube de tarifi var.hazirlanan karisim gece yatarken ayak tabanina surulup corap giydiriliyor ama sadece zeytinyagi surulecek sarimsak gelmesin yakar.uc gecedir oksurukten uyuyamiyordum.dun aksam artik bogazlarim patlayacak gibiydi acidan aklima geldi gecen seneden hazirladigim dolapta bekleyen sarimsakli yag.surdum yattim geceyi oyle rahat gecirdim ki.

Hiç korkma Allah'ın izniyle hicbisy olmaz benimde Kızım 4aylik onunda gece atesi çıktı göğsü hırıltılıydi ama bol bol emzirdim bide calpol şurup verdim uyuttum biraz daha iyi şimdi korkutma k ndini cocukmu sonuçta hersy olabilir

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bizdedd yaklaşık 1 haftadır kuru öksürük var bebeğim 2.5 aylık. Ben götürdğm dr sadece öksürük olduğu içim bol emzir burnunuda hep açık tut dedi ama arada kriz şeklinde geliyor öksürüğü geniz akıntısı yoğunmuş. Öksürük için size bi ilaç verdimi peki
Bizde şuan aynı durumdayız bebeğim 2 aya yeni girdi..Soğuk aldi öksürüyor .Sizde nasl oldu geçtimi acaba 😢

Bizde şuan aynı durumdayız bebeğim 2 aya yeni girdi..Soğuk aldi öksürüyor .Sizde nasl oldu geçtimi acaba 😢
5 kez doktora götürdüm hepsi bişey yok ciğere inmemiş vs deyip eve yolladı. En son çocuk kötüleşti bronşit oldu ve öyle tedavi verdiler geçti iyice kötü olmadan hiçbirşey vermiyorlar. 2 hafta oldu iyileşeli, şuan yine ufak bir kuuru öksürük var korkuyorum gerçekten tekrarlarsa diye. Yani uykularım bile haram oldu bu sene ne yaşanıyor neden bukadr hastalık anlamadım. Sizin kuru öksürükmü götürdünüzmü dra

5 kez doktora götürdüm hepsi bişey yok ciğere inmemiş vs deyip eve yolladı. En son çocuk kötüleşti bronşit oldu ve öyle tedavi verdiler geçti iyice kötü olmadan hiçbirşey vermiyorlar. 2 hafta oldu iyileşeli, şuan yine ufak bir kuuru öksürük var korkuyorum gerçekten tekrarlarsa diye. Yani uykularım bile haram oldu bu sene ne yaşanıyor neden bukadr hastalık anlamadım. Sizin kuru öksürükmü götürdünüzmü dra
Kuru öksürük.Burada kar yağdı hastaneyede gidemiyorz😭 Öyle öksürüyor ki cigerlerinden ses geliyor

Götürdük biraz düzeldi ama depremden dolayı dışarda kaliyorz Konteynırda yine hasta oldu ishal faln😢
Çok geçmiş olsun çok üzgünüm depremden etkilendiniz mi sizde nerde yaşıyordunuz? Sizin için yapabileceğimiz birşey varmı bebeğinizin bir şeye ihtiyacı varmı? Lütfen çekinmeden söyleyin çok üzüldük çok

Merhaba çok üzüldüm bende ciğer enfeksiyonu geçiriyorum öksürük titreme önce eşim hastaydı onun biraz geçti şimdi , belli belirsiz bişeyler dolaşıyor yine ortalıkta nasıl pis bişey bu wallahi🤦🏻‍♀️ çok küçük olduğu için bazı ilaçlar verilmiyor bebeklere bu yüzden ,ılık kompres yapıp çarşafa sarıp banyo yaptırmak en iyisi bol sıvı vermek de ateşi düşürebilir aynı zamanda üstünü sıkı sıkı giydirmeyin .. bide panik olmayın bebek hisseder huzursuz olur çocuklar sık sık rahatsızlanabilirler normal üzülmeyin🥰💐

Çok geçmiş olsun çok üzgünüm depremden etkilendiniz mi sizde nerde yaşıyordunuz? Sizin için yapabileceğimiz birşey varmı bebeğinizin bir şeye ihtiyacı varmı? Lütfen çekinmeden söyleyin çok üzüldük çok
Çok teşekkür ederiz Şanlıurfa da yaşıyorz sürekli sallaniyorz evlerde kalamiyoruz burada bircok ev ve binalar yıkıldı.Benm bebeğim 2 haftadır su gibi ishali gidiyor durmuyor doktorlara goturdk boş.ilaclar kullandık boş 😭 enfeksiyon ve mikrop kaptigini düşünüyorum.Birde o korkuyla sütü sağmadan verdim hep etkiledi yavrumu

X