3 Aylık oğlum memeyi reddediyor

simhe422

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2023
38
24
24
Merhaba Anneler bebeğim şuan 3 aylık ve memeyi reddediyor meme vermek istediğimde katılırcasina ağlıyor benim ilk bebeğim ve ilk emzrimeye başladığımda göğüslerim çok çok yara oldu yani bildiginiz yarık yarık oldu ve o şekilde emzirdim öyle ki ağlaya ağlaya emziriyorudum daha sonrasında bı göğsüme krem sürüp o iylesene kadar diğer göğsümü emzirdim ve kremledigim gosgusmu de sağıp verdim biberonla sütüm de yetmiyordu mama takviyesi de kullandım ve sonunda göğüslerim iylesti derken bebeğim memeyi reddediyor şuan yine sağıp veriyorum ama ona yetişmek de ne mümkün hem mama hep anne sütü şekilde gidiyoruz şuan tekrar emzirebilmem için lütfen yarım edin ne yapmam gerekiyor çok acil

Merhaba Anneler bebeğim şuan 3 aylık ve memeyi reddediyor meme vermek istediğimde katılırcasina ağlıyor benim ilk bebeğim ve ilk emzrimeye başladığımda göğüslerim çok çok yara oldu yani bildiginiz yarık yarık oldu ve o şekilde emzirdim öyle ki ağlaya ağlaya emziriyorudum daha sonrasında bı göğsüme krem sürüp o iylesene kadar diğer göğsümü emzirdim ve kremledigim gosgusmu de sağıp verdim biberonla sütüm de yetmiyordu mama takviyesi de kullandım ve sonunda göğüslerim iylesti derken bebeğim memeyi reddediyor şuan yine sağıp veriyorum ama ona yetişmek de ne mümkün hem mama hep anne sütü şekilde gidiyoruz şuan tekrar emzirebilmem için lütfen yarım edin ne yapmam gerekiyor çok acil
Diş damak gelişimi 4. Aydan sonra başlar ama yinede damak gelişiminden olabilir memeyi vermeden dişlerini parmağınızla kaşıyıp öyle verin eğer alırsa damak gelişiminden dir ona göre çağresine bakarsınız

Diş damak gelişimi 4. Aydan sonra başlar ama yinede damak gelişiminden olabilir memeyi vermeden dişlerini parmağınızla kaşıyıp öyle verin eğer alırsa damak gelişiminden dir ona göre çağresine bakarsınız
Deniyicem teşekkür ederim

Dün izlemiştim bi videoda Bebeklerin algıları açıldığı için bu ayda etrafı keşfetmeye başlayınca yalancı meme reddi oluyormuş etrafı izlemek keşfetmek istiyormuş o yüzden ilgisi oraya kayınca memeyle vakit geçirmek uyumak istemiyormuş farklı şekillerde emzirin olmazsa uykusundq emzirin geçecekmiş

Ben iki ay günde 8 -10 öğün o acıyı cektim.mamada verdim sagdigim sutude ama kaşık biberonla . Üst üste verilen Biberon yüzünden meme reddi yapmış ilk biberonu ve emziği atın çöpe. Kaşık biberon vermeye deneyin ilk zor ama alışıyor zamanla. Bir ay sonra yumuşak küt uçlu biberonlar var alıştırma bardağı gibi onlarla verirsiniz. Zor bir yol döndürmek kolay değil. Ama pes etmeyin emzirmeyi çok istiyorsanız. Ten tene temas , plates topu üstünde zıplama, banyoda , beyaz gurultuyle pes etmeden hergun herpgun deneyin. Kardeşim geceleri Arabada gezerken döndürdü memeye bebeğini. Oda biberonla vermesi yüzünden red oluşmuştu. Ama zor bir süreç olacak pes etmeyin. İnternette 6 aylık olan bebeğini sürekli deneyerek döndüren var. Ve sık sık emzirmeyi deneyin. Sutunuzun artması için. Verdiğini mama kadar sütünüz az hemen pat diye mamayı kesmeyin alırsa memenizi. İlk önce CC sonra öğün atlayarak mama azaltın. Sık sık emzirip her emzirme sonu makinayla sağın göğsümüzü süt yeterli değil daha çok lazım sinyali vermek için. Kolay gelsin.

Bende 2 ay çektim ve bebeğim gerçekten ilk doğduğunda o iki ay memeye çok düşkündü ve ben hiç emzirmemezlik yapmadım göğsüm o halde bile ama en son mecbur krem kullandim ve sütüm azaldı o dönem mama takviyesi derken bugün bu duruma geldim çok üzülüyorum emmiyor diye her yolu deniyorum her mamadan önce gosgusmu teklif ediyorum ağlıyor ayakta dolaşarak deniyorum ağlıyor derin uyuduğu zamanlarda uykusunda kaldırıyorum kucağımda emzirmeye hatta silikon başlık bile denedim hani biberona alıştti diye yok öyle de olmadı aklımı kaçırıcak gibi oluyorum 🥺 çok özlüyorum o ilk emdiği zamanları 🥺

Dün izlemiştim bi videoda Bebeklerin algıları açıldığı için bu ayda etrafı keşfetmeye başlayınca yalancı meme reddi oluyormuş etrafı izlemek keşfetmek istiyormuş o yüzden ilgisi oraya kayınca memeyle vakit geçirmek uyumak istemiyormuş farklı şekillerde emzirin olmazsa uykusundq emzirin geçecekmiş
Bende okudum ve yazılan herşeyi deniyorum devam da ediyorum denemeye bırakmıyorum inşallah tittar yeniden 🥺🥺🥺

Benim bebegim en başindan memeyi reddetdi. Sagip verdim ve şiringayla mama da verdim hep. ama 1 aydir sutum de kesildi. Sutum kesildikden sonra biberona geçtim. Bebegim 3ayini yeni doldurdu ve iştahi azaldi. Her zaman yediginden daha az yemege, biberonu reddetmeye, doymadigi için aglamaya ve huzursuz olmaya başladi oysaki MasaAllah yemegini yiyorsa guzel de uyur, hiç yormaz beni de kendisini de. Yemedikce resmen sinirleri bozuldu çocuğun. Şukur şu an toparliyor eski duzenine dönuyor. Surekli eli agzinda damagini yirtarcasina elini isiriyor. Ya elini keşfediyor ya da diş yerleri sizliyor. Bu da yemesine engel oluyor. Sizinki ama biberona aliştiği için memeyi reddediyor ola bilir. Çunki benim gogsumu tutmasa da keyfine dusunce emdigi içi 2 ayina kadar şiringayla verdim. biberona alişirsa memeyi hiç tutmaz diye.

3 çocuk çocuğum var biri üçünden aynı problemi yaşadık farklı pozisyonlarda emzirmeyi dede uykuda dene 5 6 aylık olunca düzelir biberon kaşık verme sadece emzir

X