32 yaş/ araba meselesi,özgüven..

şehir içi kullanacaksanız sadece küçük elektrikli arabalar var. citroen ami filan hem borçlanmadan hem benzinden tasarruf hem de ayağını yerden keser. bunlara bak derim. ya da ikinci el al bitane otomatik

yerinizde olsam tek kapili ikinci el minik bir araba alirim butceme uygun.
en azindan acemilik donemi boyunca da daha iyi bir araca gecmek icin ayrica para biriktiririm.
yeni ve sinifi daha yuksek bir aracin masrafi cok olacaktir, ve de acemi olacaginiz icin ufak tefek kazalar yapmaniz da olasi, sonra cok zora dusmeden ayagi yorgana gore uzatmakta fayda var.

Altın borcuna girmeyin bu ortamda.
Maksimum 300 bin kredi çekseniz sizi idare edecek eli yüzü düzgün bir araç alırsınız.
Şu an masrafınız yok ama araç alınca,benzin/yakıt(1 depoyu 1500tl'ye dolduruyorum günde 3 kez okula git gel,arada market ,bazen 1 saatlik bir mesafe gezi,aile ziyareti falan 1 depo benzin bana 1 ay gitmiyor)trafik sigortası,kaskosu,ufak tefek tamir,bakım masrafları derken zaten bütçeniz eskisi gibi olmayacak. Ona göre kredi çekin ailenizin yanındasınız ödersiniz ama altın sorun olur sizi zorlar. Ayrıca acil bir durum olur,gerekir hızlıca toplu ödemeniz gerekirse yine zorlanırsınız zira dünyanın binbir türlü hali var.

isis33 isis33 krediye falan hiç bulaşmadan nakitle alabilseniz bir kaç yıl sonra biriktirip yenileseniz? Almakla da bitmiyor maalesef, sigortası kaskosu, vergisi, ek vergisi, bakımı🤦😅
Piyasası nedir bilmiyorum ama getz tam hanım arabasıdır, temizini bulursanız asla üzmez. Minik gözükür ama içi de geniştir ☺️

şehir içi kullanacaksanız sadece küçük elektrikli arabalar var. citroen ami filan hem borçlanmadan hem benzinden tasarruf hem de ayağını yerden keser. bunlara bak derim. ya da ikinci el al bitane otomatik
45km ile gidiyor en fazla. Bayır yukarı da çıkmıyormuş...

Altın borcu almayın bence.Kredi çekersiniz .(Y.T.D.)🙃
550.00//600.000 bin arası da iyi arabalar var ikinci el.
Olası aksi bir durum oldu satarsınız bir şey kaybetmezsiniz.

isis33 isis33 krediye falan hiç bulaşmadan nakitle alabilseniz bir kaç yıl sonra biriktirip yenileseniz? Almakla da bitmiyor maalesef, sigortası kaskosu, vergisi, ek vergisi, bakımı🤦😅
Piyasası nedir bilmiyorum ama getz tam hanım arabasıdır, temizini bulursanız asla üzmez. Minik gözükür ama içi de geniştir ☺️
Sonuna kadar katıldım.yorumunuza bu yıl eşimde bana alacakken anksiyetem hortladığı için tedaviden sonra seneye alacağız inşallah.🤗👍

X