349. Dönemde Eşi, Nişanlısı, Sevgilisi Askere Gidecek Olanlar

kızlar bende geldim. evde net olmadığı için sık giremiyorum.
bizde geçen sene evlendik, hemen bebiş oldu. babamız aralıkta askere gidiyor, kızım 1 yaşında:KK17:

valla biz şoktayız, sanki eşimle hiç ayrılmayacağız, askere gitmeyecekmiş gibi hissediyorum. siz de durumlar nasıl? gidene kadar bu psikolojide mi olacağım?

eşimin çantasını yakında hazırlamaya başlayım diyorum.
orada kantinden alır diye düşünmeyin. arkadaşınım eşi bir şey almadan gitmiş, kantinde o kadar sıra varmış ki...5 gün terlik, atlet vs...alamamış.
terlik muhakkak konulacakmış, birde duş jelini çok tavsiye ettiler.burada aklımıza gelenleri paylaşırız.

nerede askerlik yapacakları ne zaman belli olur acaba?

Bütün sayfaları okuyamadım yazıldıysa açıklandıysa kusura bakmayın.

Ben bu dönem meselesini pek anlayamadım kızlar nasıl oluyo bana açıklayabilir misiniz:26:

Benim sevdiceğim de gidicek askere daha belli değil ama büyük ihtimal Şubat diyo.:KK43: Dönem konusunu bilmediğim için yanlış yere de yazmış olabilirm :26::KK17:

orada kantinden alır diye düşünmeyin. arkadaşınım eşi bir şey almadan gitmiş, kantinde o kadar sıra varmış ki...5 gün terlik, atlet vs...alamamış.
terlik muhakkak konulacakmış, birde duş jelini çok tavsiye ettiler.burada aklımıza gelenleri paylaşırız.

Hangi ayda gidecekse o aydan bir hafta öncesi belli oluyomuş nerede yapacakları

Bütün sayfaları okuyamadım yazıldıysa açıklandıysa kusura bakmayın.

Ben bu dönem meselesini pek anlayamadım kızlar nasıl oluyo bana açıklayabilir misiniz:26:

Benim sevdiceğim de gidicek askere daha belli değil ama büyük ihtimal Şubat diyo.:KK43: Dönem konusunu bilmediğim için yanlış yere de yazmış olabilirm :26::KK17:

uzun dönem mi gidecek canım kısa mı?

Canım senin döneminin henüz topigi yok.Senin dönemin 93/1 olacak ocak sonu veya başı gidi topigin açılır.
Burası kısa dönemlerin aralıkta gideceklerin tpigi
Bende uzun dönem bekliyorum.92/3'üm canım.

Anladımm. Teşekkür ederim :KK16:

Allah kavuştursun herkesi sağlıkla askerine :KK16:

10 aralık gecesi açıklanacak.

canım öyle duş jeli falan koyarsan ilk günden yer değiştirir o :KK1:
Fazla kaliteli şeyler almayın sakın çokta bir şeye gerek yok aslında çoğunu ordan temin ediyorlar

10 aralık gecesi açıklanacak.

çok geç açıklanıyormuş. uzun dönem mi, kısa dönem mi olacağıda o zaman belli olacak sanırım.
bir de atlet renkleri farklı oluyormuş. karacılar yeşil, havacılar mavi giyiyormuş. mecbur onu da açıklanınca alacağız, nasıl yetiştireceğiz 2 günde:KK14:

347.dönem asker bekleyenleriyiz.son günlerinizin tadını cıkartın.Cünkü onlar gidince cok özeyeceksinizz :KK43:

Fazla kaliteli şeyler almayın sakın çokta bir şeye gerek yok aslında çoğunu ordan temin ediyorlar

çantaya neler koyacağım bilemedim. çevremde askere gidenlere soruyorum herkes farklı tavsiyelerde bulunuyor. abim bir şey koyma oradan alır dedi. arkadaşımın eşide hazırlıksız gitmiş, 5 gün bir şey alamamış, kantinde acayip sıra varmış.:KK37: ayrılık acısıyla mı uğraşayım, çanta hazırlamakla mı yaw:KK1:
canım yer değiştirme derken neyi kastettin? çanta hazırlarken neler koysam ki:44:

çok geç açıklanıyormuş. uzun dönem mi, kısa dönem mi olacağıda o zaman belli olacak sanırım.
bir de atlet renkleri farklı oluyormuş. karacılar yeşil, havacılar mavi giyiyormuş. mecbur onu da açıklanınca alacağız, nasıl yetiştireceğiz 2 günde:KK14:

hiçbirsey almayın kızlar acıklandığı zaman alırsınız cünkü herkesin kıyafetleri farklı renk oluyor (atletinden tutunda donuna kadar :KK1: )
hem zaten askeriyede de veriyorlar herseyi.alırken onu göz önünde tutun

çantaya neler koyacağım bilemedim. çevremde askere gidenlere soruyorum herkes farklı tavsiyelerde bulunuyor. abim bir şey koyma oradan alır dedi. arkadaşımın eşide hazırlıksız gitmiş, 5 gün bir şey alamamış, kantinde acayip sıra varmış.:KK37: ayrılık acısıyla mı uğraşayım, çanta hazırlamakla mı yaw:KK1:
canım yer değiştirme derken neyi kastettin? çanta hazırlarken neler koysam ki:44:

Sakın öyle birşey yapma!!! ben 347 yareniyim... herşeyi ordan verirler alırım dedi gitti kaldı orda öle 5 gün aynı kıyafetle annesi bi daha valize doldurdu da gönderdi eşyalarını kargoyla mutlaka götürsün

bizimkiler hep burdaymış ya :KK1:

ya ama yinede bişeyler alsınlar yanlarına bol bol çorap falan lazım oluyo hiç yıkamadan attı benimki acemilikte. ahhh ahhh sedulu bizimkiler az mı sıra bekledi iskenderun kantinlerinde soğuk suya hasret kalmışlardı çeşmeden su içiyolardı yaa

canım siz yine temel malzemeleri alın iç çamaşırlarını son güne bırakın denizci falan olursa değiştirirsiniz renklerini. biz birsürü hazırlık yaptık botlar için falan vatka tavsiye etmişlerdi vb. ama benimki denizci çıkınca bot giymedi tabanlığa bile ihtiyacı olmadı. boynuna asmalı bi cüzdan alın mutlaka, çoğu temel malzemeyi askeriye kendi veriyo zaten kantine falan gerek kalmıyo diş fırçalarına kadar veriyolar ama o yinede götürsün kendi de. çok pahalı şeyler koymayın çalınıyo, küçük asma kilitler almayı unutmayın, kol saati çok önemli askerliği boyunca en yakın arkadaşı o olcak, eğer soğuk biyere falan giderse dudak ve cilt çatlamaları için krem de koy mutlaka o tarz şeyleri bulamaz orda başka sormak istediğin varsa sor 347. dönem yarenleri yardımcı olur mutlaka sana

Sonuçlar açıklansın bi , sonra ctsi günü çıkar alırsınız herşeyi
zaten asker malzemeleri satan yerlerde herşey var sen hiç dert etme
amca söylüyor takır takır şu lazım bu lazım diye :)
evliyken beklemek çok daha zor Allah yardımcın oldun şimdiden :KK43:

merhaba kızlar sizleri o kadar iyi anlıyorum ki benim eşimde geçen yıl aralık ayında gidip 16 mayısta dönmüştü (izin kullanmadı) gözünüzü korkutmak değil ama gerçekten çok zor geçer diyorlarya geçmiyor geçmişe dönüp bakınca geçiyor elbet ama içinde bulunduğun zaman akmıyor sanki biz çok şükür atlattık şimdide kızım için şafak sayıyorum :) hamileyim nisan ortası gibi doğum yapacağım inşallah Allahın izniyle
üzmeyin kendinizi üzseniz kendinizi paralasanızda bunu çekeceksiniz ve bittiğinde bir kamyon yükün altından kalkmış gibi hafifleyeceksiniz
hepinize hayırlı tezkereler...

X