35.haftalık gebelikte ilişki sonrası kanama

Panoa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2023
9
-3
24
35 haftalık gebeyim ilişki sonrası kanamam oluştu ben sildikçe geliyor 2 saati geçti ve hala devam ediyor doktoruma yazıp aradım ancak ulaşamadım benim gibi bu sorunu yaşayan var mı?? Bebeğin hareketleri devam ediyor ancak korkuyorum ona bir şey olacak diye

35 haftalık gebeyim ilişki sonrası kanamam oluştu ben sildikçe geliyor 2 saati geçti ve hala devam ediyor doktoruma yazıp aradım ancak ulaşamadım benim gibi bu sorunu yaşayan var mı?? Bebeğin hareketleri devam ediyor ancak korkuyorum ona bir şey olacak diye
Bir kadın doğum aciline mi gitseniz acaba? İki saat neden beklediniz bilmiyorum. Size normal mi geldi?

Bu haftalarda artık ilişki biraz sakıncalı.Kanama normal değil mutlaka doktor kontrolu lazım belki açılma vardır.🫤

Bir kadın doğum aciline mi gitseniz acaba? İki saat neden beklediniz bilmiyorum. Size normal mi geldi?
Zaten Geldiği an yazıp aradım ulaşamadım geri dönmesini bekledim tekrardan aradım ulaştım. Bana normal gelmedi zaten neden hemen yargılamaya geçtiniz anlamadım zırt pırtta kontrole giden bir insanım.

Tekrardan aradım açtı bebeğin hareketleri varsa sorun olmadığını, kanamanın zamanla duracağını söyledi
Benim ilişkim olmamıştı sildikçe kanama gibi leke vardı, doktorum hemen görmek istedi gittiğimizde bebeğimin hareketleri vardı ama çok yavaşlamıştı, kordon dolanması yaşamıştık sizi korkutmak için demiyorum.
Ben olsam giderdim bir de son haftalarda ilişki sakıncalı doktora gözükmeden bence yapmayın derim.

Siz tedbiri elden bırakmayın kadın doğum hastanesine gidin.

İçiniz rahat eder…

İki hamileliğimde de travma yaşadım resmen oğlumun hamileliğinde onlarca sorunun yanına yürüyemiyor bacaklarımı da açamıyordum, kızımda çok zordu ama oğlumun hamileliğinin yanında bana kolaydı, 6. Aydan sonra bacaklarımı açmama yürümeme, çok zorluk yaşıyordum.
İlişkiye girebilen kadınlar benim için mükemmel ötesi hamileler🧿..

Tamam bekleyin o zaman, haklısınız bana ne.
Şaka falan mısınız siz? oradan bakılınca umursamaz bir insan gibi mi görünüyorum? oturduğum şehir küçük bir şehir devlet hastanesine de gitmek istemedim çünkü insanın suratına bile bakmıyorlar. Şehir hastanesi de bana çok çok uzak. Hamile kaldığım süreçten beri gittiğim bir doktorum var sürekli takibimi yapan ben zaten onu tekrar arayıp geçmesini söyledim hafif lekenme şeklinde geliyor ilişki sorması normal olduğunu söyledi ama ben yine gideceğim bakıcak. Hala oturmuş burada sizin gibi her şeyi yargılamaya çalışan atarlı insanlara açıklama yapıyorum ya. Yardım dokunacağına daha çok köstek oluyorsunuz şaka gibi.

Şaka falan mısınız siz? oradan bakılınca umursamaz bir insan gibi mi görünüyorum? oturduğum şehir küçük bir şehir devlet hastanesine de gitmek istemedim çünkü insanın suratına bile bakmıyorlar. Şehir hastanesi de bana çok çok uzak. Hamile kaldığım süreçten beri gittiğim bir doktorum var sürekli takibimi yapan ben zaten onu tekrar arayıp geçmesini söyledim hafif lekenme şeklinde geliyor ilişki sorması normal olduğunu söyledi ama ben yine gideceğim bakıcak. Hala oturmuş burada sizin gibi her şeyi yargılamaya çalışan atarlı insanlara açıklama yapıyorum ya. Yardım dokunacağına daha çok köstek oluyorsunuz şaka gibi.
Pekala. Ne bekliyorsunuz hastaneye gidin dediğim için çok özür dilerim.

Bu haftalarda ilişki doğumu tetikler 37den sonra girin sorun yok ozamanda kanama olursa dr gidin ama suan erken haftada kanama varsa muayene olmak mantıklı olan nişanınız gelebilir bu kanamalardan sonra

Bence direk acile gidin bir ultrasonda baksınlar. Bebişi bir kontrol etsinler. Kanama normal gelmedi bana. İnşallah bir şey olmaz🥲

Hamileligin ozellikle sonlarinda kanamayi hic sevmez doktorlar, bence acile gidin. Yuzunuze bakmasalar dahi bebege bakarlar. Ben olsam sabahi beklemezdin

Herkes anormal demiş de anlamadım , hamilelikte rahimağzı hassaslaşır ve ilişki sonrası lekelenme olabilir bu çok bilinen ve normal bir şey. İlişkiye girmek de gayet güvenli doğuma kadar, doktora sormuşsunuz zaten o da aynısını demiş. Rahimağzı hassasiyeti dışında bazı kadınlar ilişki sonrası nişan dediğimiz mucus plugı yavaşça kaybedebiliyorlar ve tekrar oluşuyor ama yazdığınızdan öyle bişey çıkarmadım.

X