"35 yaşında erkek, 35 yaşında kadınla evlenmez!"

Kızlar merhaba, moralim çok bozuk. Ben 34 yaşında bekarım. İşyerinde bir hanım beni 52 yaşında bir adamla tanıştırmak istedi çok sinirlendim. Adamın fotoğrafını da gösterdi, hani 50 küsur olup 35 gösteren adamlar vardır keanu reeves, johhny deep gibi... Öyle de değil bildiğin amca yani koca adam. Ben 34'üm ama küçük gösteririm üni. Mezunu zanneden oluyor beni. Yani torunu gibi kalacağım adamın yanında.. ben tepki gösterince de "aklını kullan yaşın geçmeden annelik duygusunu tat, 35 yaşında erkek 35 yaşında kadınla evlenmez boş hayal kurma" dedi. Gerçekten 35 yaşındaki erkekler hep 20 yaşında kız mı ister yani? Bir de moralim zaten bu haldeyken demin bir magazin haberi gördüm, 68 yaşındaki ünlü bir erkek sanatçı 35-40 yaş aralığında bir hanımla evlenmek istiyor diye. Yani sırf yaşım Kemale erdi diye artık 60+ adamların dengi kategorisine mi girdim ? Dertleşmek istiyorum kızlar.
Genç kadın napsın 50lik erkeği Allah aşkına zaten 30larında dede moduna giriyorlar :KK70:

Genelde öyle oluyor erkekler kendilerinden genç kadınları tercih ediyor ama illa öyle olacak diye birşey yok siz 50 yaşında adamla evlenmek istemiyorsanız kimseden etkilenmeyin bence.

52 baya abartı olmuş. 40 - 45 tamam da üstü bence fazla. Ayrıca dünyadaki tüm erkekler aynı olacak değil illa ki farklı düşüncede olan birisi vardır. Çocuk yapmak için evlenilmez

35 yaşında erkekle 35 yaşındaki kadın pekala evlenebilir ama bu genelde az oluyor daha genç istyorlar çünkü 35 yaşındaki erkek genç bir erkek o yğzden kendinden küçük istiyor. Biz bayanların büyük erkekle evlenmesi her bakımdan daha iyi çünkü çabuk çöküyoruz yaşalanıyoruz ve büyük erkek daha değer veriyor gibi istisnaları söylemiyorum geneli söyledim

hele bu devirde bir kadının çabuk çökmesi ne kadar mümkün olabilir aklım almıyor :)
ucuzundan pahalısına hatta evde yapılabilenine milyonlarca krem vs var. bunlar hep kalıplaşmış ve bizlere dayatılan düşünceler.

Kendilerinden çok genç kadınlarla evlenen erkekler de kıskançlık sendromuna girip hayatı kadına da kendine de zehir ediyor bknz. 58 yaşındaki adam 38'lik eşini kıskançlıktan öldürüp kendi de intihar etti ki zaten kadına sürekli şiddet de uyguluyormuş. Bu mu mutluluk, denklik? Üstelik de kadının büyük erkeğin küçük olduğu bir sürü mutlu evlilik örneği varken hala erkek büyük olmalı diye bıdı bıdı etmeleri nekaa cahilce yaa öff...

Toplum çok bilmiyor ama 40 'ta erkeklerde ciddi riskli .Çocuk oluyor ama beyinden kaynaklı sorunlarla , psikolojik rahatsızlıklarla oluyor. Örneğin 40 yaşındaki bir erkeğin çocuğu 24 yaşındakinden 5 kat daha fazla şizofreni oluyor. Kadınlarda sadece Down sendromu riski varken , birçok zihinsel rahatsızlık erkeklerden kaynaklanıyor. Otizmin son yıllarda artmasında, erkek çocuk yapma yaşının etkili olduğu düşünülüyormuş Avrupa'da.
Bu bilginin kaynağını söyleyebilir misiniz?

Saçmalamış, benzer teyzeler çok gördüm. Bana neler dediler: Bu kişiyi kabul et, senin de yaşın var diyen mi ararsın; bundan sonra bundan iyisini bulamazsın razı ol diyen mi ararsın... anlatmakla bitmez hikayem. Ben şuan 36 yaşındayım birkaç ay önce evlendim. Eşim de 41 yaşında. Ben güzel değilim, sönük bir tipimdir. eşim tip olarak baya iyidir. 34 yaşındayken 33 yaşında talibim vardı ve çocuk baya yakışıklı hoştu, 25 gibi duruyordu maddiyatı da iyiydi beni de çok istiyordu ama ben istemedim. 32 yaşındayken talibim 27 yaşındaydı onun da işi aşı tipi güzeldi uzun zaman uğraştı istemedim. bu örnekleri birebir yaşadığım için senin için verdim daha da var hatırladıklarım bunlar. kimin ne dediğinin önemi yok, her konuda bir şeyler diyen çıkacaktır mesela geçen tanıdık bir teyze aradı bebek var mı dedi yok deyince keşke olsaydı dedi üzülerek. kendinden küçük de olur yaşıtın da olur büyüğün de olur sen hangisini seversen o olur. oluruna bırak, keyfine bak boş ver.

Çok sinirlendim bu toplum niye surekli kadinlarini aşağılıyor. Boyle insanlar mağarada yaşadığımız cağlarda bile yoktur. Ne sacma bi önyargı.
Arkadaşım 36 yasinda bu sene evlendi adam da 37. Ve adam gayet yakisikli fit. Arkadasim daha cok yasini gosteriyor ondan.
Kendinizi ezdirmeyin. Senin cevrendeki erkekler öyle sanırım. Her erkek sizin zihniyetinizle yaşamıyor, beni benden gençleri de istedi ama gönlüm kaymadı amcayla mi evlenicem deyin açıkça. Icinizde kalmasın.
Ben 31 yaşında evlendim. Bana da 8 yaş büyük birini teklif etmislerdi. Belki olabilecek sınırlar ama ben 5 yastan büyük düşünmüyordum ve adam aynı amca gibi duruyordu. Benzer sözleri daha kibarıyla duydum araci tarafindan. Ama canim sen de küçük değilsin demisti bana. Ben de küçüğüm demiyorum ama o adamla aramizda baya fark var dağlar kadar o fark dedim direk. Adamin maasi konumu iyi diye kabul edecegimizi saniyorlar. Ben once sevgiyi ararım. Simdi evliyim esim 32 yaşında. Maddi olarak o adamla evlensem cook rahat ederdim ama ben boyle mutluyum:)esımle.

Canım ben 33 yaşımdayım eşim 37. Üstelik benim 2. Evliliğim onun ilk. O hanım, sizi baskilayarak teklifi kabul ettirmeye çalışmış ve seni de etkileyebilmis. O değil de sen nasıl etkilenebildin? İş hayatında ve çevresi olan ,gören geçiren biri nasıl buna "yav he he " deyip geçmez?

Saçmalamış, benzer teyzeler çok gördüm. Bana neler dediler: Bu kişiyi kabul et, senin de yaşın var diyen mi ararsın; bundan sonra bundan iyisini bulamazsın razı ol diyen mi ararsın... anlatmakla bitmez hikayem. Ben şuan 36 yaşındayım birkaç ay önce evlendim. Eşim de 41 yaşında. Ben güzel değilim, sönük bir tipimdir. eşim tip olarak baya iyidir. 34 yaşındayken 33 yaşında talibim vardı ve çocuk baya yakışıklı hoştu, 25 gibi duruyordu maddiyatı da iyiydi beni de çok istiyordu ama ben istemedim. 32 yaşındayken talibim 27 yaşındaydı onun da işi aşı tipi güzeldi uzun zaman uğraştı istemedim. bu örnekleri birebir yaşadığım için senin için verdim daha da var hatırladıklarım bunlar. kimin ne dediğinin önemi yok, her konuda bir şeyler diyen çıkacaktır mesela geçen tanıdık bir teyze aradı bebek var mı dedi yok deyince keşke olsaydı dedi üzülerek. kendinden küçük de olur yaşıtın da olur büyüğün de olur sen hangisini seversen o olur. oluruna bırak, keyfine bak boş ver.
Allah çirkin şansı versin diyelim bacım 🤣 (bütün kadınlar güzeldir 🧡)

Çok sinirlendim bu toplum niye surekli kadinlarini aşağılıyor. Boyle insanlar mağarada yaşadığımız cağlarda bile yoktur. Ne sacma bi önyargı.
Arkadaşım 36 yasinda bu sene evlendi adam da 37. Ve adam gayet yakisikli fit. Arkadasim daha cok yasini gosteriyor ondan.
Kendinizi ezdirmeyin. Senin cevrendeki erkekler öyle sanırım. Her erkek sizin zihniyetinizle yaşamıyor, beni benden gençleri de istedi ama gönlüm kaymadı amcayla mi evlenicem deyin açıkça. Icinizde kalmasın.
Ben 31 yaşında evlendim. Bana da 8 yaş büyük birini teklif etmislerdi. Belki olabilecek sınırlar ama ben 5 yastan büyük düşünmüyordum ve adam aynı amca gibi duruyordu. Benzer sözleri daha kibarıyla duydum araci tarafindan. Ama canim sen de küçük değilsin demisti bana. Ben de küçüğüm demiyorum ama o adamla aramizda baya fark var dağlar kadar o fark dedim direk. Adamin maasi konumu iyi diye kabul edecegimizi saniyorlar. Ben once sevgiyi ararım. Simdi evliyim esim 32 yaşında. Maddi olarak o adamla evlensem cook rahat ederdim ama ben boyle mutluyum:)esımle.

bana da 25 yaşındayken 34 yaşında birini uygun görmüşlerdi :) neymiş efenim, doğum yapıp çökecekmişim, yaşıt olursa bebekten sonra yanında kötü dururmuşum.
mik... afedersiniz, kötü durmak ne demek yahu ? gerçekten kadının kadını aşağıladığı kadar kimse kimseyi aşağılamıyor.

Kızlar merhaba, moralim çok bozuk. Ben 34 yaşında bekarım. İşyerinde bir hanım beni 52 yaşında bir adamla tanıştırmak istedi çok sinirlendim. Adamın fotoğrafını da gösterdi, hani 50 küsur olup 35 gösteren adamlar vardır keanu reeves, johhny deep gibi... Öyle de değil bildiğin amca yani koca adam. Ben 34'üm ama küçük gösteririm üni. Mezunu zanneden oluyor beni. Yani torunu gibi kalacağım adamın yanında.. ben tepki gösterince de "aklını kullan yaşın geçmeden annelik duygusunu tat, 35 yaşında erkek 35 yaşında kadınla evlenmez boş hayal kurma" dedi. Gerçekten 35 yaşındaki erkekler hep 20 yaşında kız mı ister yani? Bir de moralim zaten bu haldeyken demin bir magazin haberi gördüm, 68 yaşındaki ünlü bir erkek sanatçı 35-40 yaş aralığında bir hanımla evlenmek istiyor diye. Yani sırf yaşım Kemale erdi diye artık 60+ adamların dengi kategorisine mi girdim ? Dertleşmek istiyorum kızlar.
42 yaşında 42 yaşında biriyle evlendim .

Kız Allah seni olurmu öyle şey. Ben 86 lıym eşim 85 li 4 aylık evliyiz bebişimiz yolda
Yaşmı kaldı hangi devirdeyiz tam aksine erkekler çakal oldu yaşça buyuk kadınlarla evleniyorlar huzur için. Kimse ergen trıbi çekmek istemiyor

valla gayetde bakımlı 25 gosteren bi hanımım ama yaş vs hic düşünmedik aşık olduk ve engelleri aşıp dengeyi bulup evlendik. 60 yasında adam baba olmasın bi zahmet . Ne alaka

bunları aşın gozunuzu seveyim
Benim bir arkadaşım dediğinizi yaptı. Kendisi 30 lu yaşlarındayken 20 li yaşların başında bir kadın aldı. Şimdi başını taşlara vuruyor. Hatta ondan hoşlanan yaşıtı bir kadın vardı. Onu istemedi. Muhtemelen kadının evi, arabası olması ve akademisyen olması onu korkuttu. Gecen benimle konuşurken keşke onunla evlenseydim. Olgunluk apayrı bir şey dedi 🤷

Bu bilginin kaynağını söyleyebilir misiniz?

X