37. Haftada başlayan gelişim geriliği ile doğumu planlanan var mı ?

lunaelif

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2023
446
480
30
37 haftalık gebeyim sayılı iyi bir perinatalog ile takibim yapıldı. Kontrole gittiğimde 3 hafta ac yani karın çapında gerilik gördü doktorum. 38+2 de ya suni sancı verip doğumunu baslaticaz ya da sezeryan yapicaz dedi. Bulunduğum şehirde hocaların hocası diyorlar doktorum için. Başta çok tereddüt ettim acaba mi diye düşündüm. Hayalim hep kendi kendine başlayan bir dogumdu. Bebek ufak olduğu için kendi başına doğum başlayamazmıs. Benim gibi gelişim geriliği son haftalarda başlayıp sezeryana alınan var mı ?

Bir arkadaşımın da bebegi 39 haftalikken gelişimi 36. Haftada durmuştu. Ona da acil sizin gibi doğum yaptırdılar. Bebek şu an çok tatlı ve gayet sağlıklı. Bir yaşına falan girecek yakında.

Bir arkadaşımın da bebegi 39 haftalikken gelişimi 36. Haftada durmuştu. Ona da acil sizin gibi doğum yaptırdılar. Bebek şu an çok tatlı ve gayet sağlıklı. Bir yaşına falan girecek yakında.
Bende doğum yaptım evet biraz ufak dogdu ama çok şükür şimdi saglikliyiz 🥹 sezeryan olacağım için çok tedirgin olmuştum ama gerçekten çok güzel geçti teşekkürler yorumunuz için

Bende doğum yaptım evet biraz ufak dogdu ama çok şükür şimdi saglikliyiz 🥹 sezeryan olacağım için çok tedirgin olmuştum ama gerçekten çok güzel geçti teşekkürler yorumunuz için
Merhabalar şu an bende aynı durumdayım 37 de doğum planlandı kaç kilo doğdu bebişiniz ve USG de kaç görünüyordu

Merhabalar şu an bende aynı durumdayım 37 de doğum planlandı kaç kilo doğdu bebişiniz ve USG de kaç görünüyordu
Öncelikle hayırlı olsun sağlıkla kucağıniza alın. Benim 37+4 de planlandı doğum o zaman 2800 gözüküyordu bende o 4 gün boyunca kaşar peynir ve ete abandım onunla alakalı mi bilmiyorum ama doğduğunda 3 kgydu. Gerçi sezeyan olduğum için bebeği tartarlarken göremedim benim şahsi fikrim 2900 küsur doğdu. Öncesinde de riskli miydi gebeliğiniz ?

Öncelikle hayırlı olsun sağlıkla kucağıniza alın. Benim 37+4 de planlandı doğum o zaman 2800 gözüküyordu bende o 4 gün boyunca kaşar peynir ve ete abandım onunla alakalı mi bilmiyorum ama doğduğunda 3 kgydu. Gerçi sezeyan olduğum için bebeği tartarlarken göremedim benim şahsi fikrim 2900 küsur doğdu. Öncesinde de riskli miydi gebeliğiniz ?
Sağolun çok teşekkür ederim . Hayır hiç bir problem yoktu gebeliğimde tüm testlerde normal çıtı ama 34 ten sonra neredeyse hiç kilo almamış karın çevresi küçük ben 37+0 da doğum yapıcam . Suni sancı ile doğumu başlatacaklar Dua edin bana

Allah yardımcınız olsun . Benim doktorum da suni sancı dedi ya da sezeryan hiç dusunmeden sezeryan dedim. Umarım kolay olur doğumunuz sağlıkla kucağıniza alın miniği ❤️

38 haftada karın bölgesi 35 de kalmıştı perinotoloji uzmanım sorun görmemişti 40 haftada kendi sancımla doğurdum tabi sizin doktor neye uygun gördüyse uyunuz derim

38 haftada karın bölgesi 35 de kalmıştı perinotoloji uzmanım sorun görmemişti 40 haftada kendi sancımla doğurdum tabi sizin doktor neye uygun gördüyse uyunuz derim
Peki kaç kilo doğdu çocuğunuz ? Sizin adınıza çok sevindim bende kendi sancimla doğurmak çok isterdim

Peki kaç kilo doğdu çocuğunuz ? Sizin adınıza çok sevindim bende kendi sancimla doğurmak çok isterdim
Periyodik kontroldeki doktorum kilo alması durdu demişti 2.666 gram şu anda demişti 38 hafta da ama 40 haftada 3080 gram doğdu yani kadın doğum doktorum hiç bir şeyi doğru tahmin edemedi. Ben perinatoji dalında uzmanlık yapmış birini tercih ediyorum artık onlar gerçekten işlerinde uzman.

X