4 ay sonra 3 yaşına girecek oğlum var ve hiç bir şey yemiyor yardımci olur musunuz?

Reflu kansızlık vs bakıldı mi?
Hıc bir şey çıkmadı enerjıde fazla çocukta demekkı doğuştan tok dıyorum artık kapasıtesı kucuk olabılır mı etrafımdakı çocuklar fazla ıstahlı onlarda yemek yemek ıcın deliriyor anneleri çok vermek ıstemıyor kurallı davranıylar bız de kural nızam yok

Aksıne ek gıda donemınde topluydu ne verırsem yerdı hatta yedırme artık çocuğa dediler ben dınlemezdım yemek ıstedıgınde yedırdım... Bızde kızma dövme yok nazar mı degdı bılmem yiyen çocuk yemez oldu komşu ya goturdüm benımkınden gorur yer belkı dedı komşunun çocuk ıstahlı kendi tabagını yedı benımkıne yedıremedık çocuk benimkinin tabagınıda yedı... Doktor normal dıyor
Doktor normal diyorsa sorun yoktur zaten üzmeyin kendinizi

Sadece hoşafla beslenen bir cocukta gelisim geriligi olurdu. Boyu normal uzuyorsa demek ki yeterli besini alacak kadar yiyor.

Sağol canım yazman bıle onemlı mücver yapıyorum onu da yemıyor pılav makarna vs yemez illaki bulacağız bır çözüm bır ara balık tost yıyordu ondan da vazgectı saglıklı sağlıksız cıkolata da alıyorum yok doğuştan tok çocuk 😀
Sık yiyince bıkmış olabilir. Bir ara balık tostu yine denersiniz. Poğaça, simit (en masumu) ve açma da yer belki. Tavuğu döner gibi soslayıp kesip pişirebilirsiniz. Makarnayı spagetti gibi yapıp hüpletme, yüksükle yapıp parmaklara takma, belki mantı makarna yapma.

Belki de komşuya gitme işi çözer. Bazı çocuklar dışarıda yiyorlar 🤷‍♀️

Sık yiyince bıkmış olabilir. Bir ara balık tostu yine denersiniz. Poğaça, simit (en masumu) ve açma da yer belki. Tavuğu döner gibi soslayıp kesip pişirebilirsiniz. Makarnayı spagetti gibi yapıp hüpletme, yüksükle yapıp parmaklara takma, belki mantı makarna yapma.

Belki de komşuya gitme işi çözer. Bazı çocuklar dışarıda yiyorlar 🤷‍♀️
Teşekkür ederim ☺️ artık masumluguna bakmıyorum yesin sadece diye bakıyorum poğaça simit te denedim kıymalı pide seviyor ince iki dilim yedi mi gün boyu acikmiyor eskiden çocuklar ekmek üstü salça yerlerdi yeni nesil gurme geliyor çözemedim 😃

Hıc zorlamadım yemedınde vermedım sevdıgı yiyeceklerı bulabılsem yağacagım da çözemedim acaba babasına mı cektı o da asırı yemek secerdı
Kızım 3 yaşa kadar seçti sadece meyve yiyordu vs. 3 yaştan sonra düzeldi baya. Bir tabağı var bölmeli az az koyuyordum yemek zorunda değilsin istersen dene diyordum denemeye başlamıstı. Bir de ben yemek seçiyor sanıyordum lezzet seciyormuş biraz da. Daha lezzetli yapmaya başlayınca da düzeldi..malesef yemek yapmayla aram orta. Onu hiraz düzeltmek de işe yaradı. Arkadaşın çocukları hiç yemiyor cidden . Kızı 10 yaşında hatta. Ama boy kilo sorunu yok nasıl oluyor i da anlamıyir. Ama boy kilo sorunu yoksa kaygılanmayın bence. Yemekten önce aburcubur vermeyin sadece sonra istersen ye deyin.

X