4 yaş boy uzama hızı

fatmarslan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2023
16
3
36
merhaba

cocugum suan 4 yasina 4 ay var ve 98 cm 15 kılo , 3.800 dogu kılosu vs hep ıyıdyı hatta bebekken tombikti 3 aylık kıyafetler olmuyordu bile ama ne zaman 3 yasına gırdı 6 aydır aynı boy ve kıloda yuzde 75 olan percentılımızı yuzde 15 lere dustu , işte erkek cocugu gec uzar vs denıyor ama hep gorustumuz arkadaslarımız bıle erkek cocuklu onlar uzarken bızımkı hep aynı , et süt yumurta avokado vs bı sekılde yedırmeye calısıyorum, hareket desen yarım gun kres yarım gun bakıcı , aksam 9 a kdr parktayız. ztn duran bı cocuk degıl , kontrole goturunce normal vs denıyor herhangı bı surup vs vermedı benım boyum 1.65 eşim de 1.75 ama ne yapmam gerekır , bi yöntem varmıdır ya da bı vıtamın kullandım ıyı geldı şunu denedım 2 cm fark etti vs dedıgınız

Boyu ve kilosu gayet normal degil mi standart degerler icerisinde ikisi de, siz ve esiniz de uzun olmadiginiz icin endiselenecek bir sey yoktur zaten doktor da normal demis.

D vitamini kullandiniz mi bebekken veya omega-3 ?

Bir de cocuklar ozellikle erkek cocuklari ergenlikte birden boy atiyorlar hizli sekilde.

Doktorunuz normal diyorsa takmayin kafaniza, diger cocuklarla karsilastirma da yapmayin her cocuk kendine hastir.

X