4 yıllık sosyal hizmet okumak okuyanlar yada bilgisi olanlar bakabilir mi ?

hayattanbikmiskiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2023
33
-32
18
şu an sosyal hizmet 1. Sinif öğrencisiyim ama moralim çok bozuk kpss 85 ustu atama olur onu kapalı boşuna okuma diyorlar sizce öyle mi araştırıyorum surekli kafam çok karışık

şu an sosyal hizmet 1. Sinif öğrencisiyim ama moralim çok bozuk kpss 85 ustu atama olur onu kapalı boşuna okuma diyorlar sizce öyle mi araştırıyorum surekli kafam çok karışık
Bu bölümü neden seçtiniz ben bu bölümün 4 yıl olduğunu şu an öğrendim , bölümü seçme amacınız ne ? Ne olacaksınız ?
Puanınız çok mu düşüktü bu bölümü 4 yıl okumak mantıklı mı ?

Malesef suan için atamalar bu puan dolaylarında. Kendim uyguladıgım ve bu yolla memur oldugum yöntemi söyleyeyim. Suan aynı anda örgün olarak hem lisans hem önlisans okunuyor. Örgün önlisans bir bölüm daha oku, diğer taraftan açıktan üç tane üni var onlarfan da ataması nispeten kolay olan 3 bölüm seç oku, her dersi kalmadan verirsen 1 senede bile bitiyor. Sonra lisans mezuniyetni almadan önlisanstan atan. Lisans ile mezun olunca kadro değişikliği yap

benim çok yakın bir arkadaşım (çokta zekidir) kocaeli üniversitesi mezunu sosyal hizmet uzmanı olarak mezun oldu. 2018 senesinde . malesef torpil olmadan iş bulmak çok zor. arkadaşımda torpile karşı olduğu için hala kendi işine hiç giremedi. şimdi bir bakkal açtı kendine. halbuki kendi işinde çalışabilseydi çok başarılı olacağına inandığım kalitede biridir. ama malesef bizim ülkemiz başarıyı değilde torpili istiyor.

Atama biraz zor ama özel eğitim sertifikası alıp rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilirsiniz.

Bence onlisanstan daha güzel ataniliyor mesela sosyal sigortalar bölümü önünde 4 yıllık olmadığı için ataması iyidir diye dusunuyorum tapu kadastro tıbbi sekreterlik gerci bu bölüm alacağını aldı artık.baska iş bulabileceğiniz bölümlere yonelin

bu bölüm eskiden çok iyiydi ama 2008-2010 larda falan
şu an çok fazla mezunu oluyor.
mesela eşim de açıktan okudu 4 senelik sosyal hizmet ama okul bitmeden lise kpss ile atanıp memur oldu sonra bölümden mezun oldu ama sosyal hizmetle ilgili bir iş yapmıyor başka iş yapıyor şu an

Çok acayip bir bölüm bu. Ben sınava girdiğimde ( milattan önce😂), sınıfta kalacak gözüyle baktığımız bir sınıf arkadaşımız nerdeyse sadece barajı geçerek bu bölüme girdi. Bölümü de ilk o zaman duyduk. Şu bölümü okuyup da ne yapacak keriz falan dedik hatta.
Sonra biz üniversite sona gelip de kpss, iş kaygısı falan geberirken arkadaş herkesten önce kendini garantiledi, çok da iyi yerlere geldi maşallah, hepimize yedirdi o lafları.
Ama her bölümün olduğu gibi bu bölümün de selası okundu tabi zamanla.
Ben bunu niye anlattım onu da bilmiyorum neyse hakkınızda hayırlısı olsun 🌷

Sivil toplum kuruluşu projelerinde de sosyal çalışmaci olarak calisabilirsiniz. Özellikle güneydoguda cok fazla bu sekilde toplum merkezi var. Çok iyi İngilizce bilmek bir avantaj. Farsça veya Arapça da tercih ediliyor. Master yapın. Göç, hukuk, toplumsal cinsiyete dayali siddet, cocuk koruma, gorusme teknikleri, psikosyal destek vb konularda online egitimler alin. Yazları sivil toplum kuruluşlarında stajlar yapabilirsiniz. Bu şekilde bir kariyer yolu çizebilirsiniz. Aile sosyal bakanlığı veya memuriyete alternatif ama benzer bir kariyer. Göç idaresi ve aile bakanlığı da sosyal çalışmaci ise alıyor. BM kuruluşlarinin bu iki kurumla projeleri var. Bu sekilde sozlesmeli sosyal calismack alıyorlar. Kariyer sitelerini takip edin.

Bu bölüm mezunu olarak hiçbir şekilde alanımda çalışamadım devletin kurumlarında hep torpilli çalışanlar var ve alım bile olmuyor

Şimdiki aklım olsaydı yaşlı bakımı okur birde Almanca öğrenir oraya giderdim gerçi bunu şimdide yapabilirim ama yaş 40 a dayandı artık içimden birşey yapmak gelmiyor

Merhaba bende sosyal hizmetler mezunuyum seksen üç puanla atanmıştım. Bence iş alanı çok ve çok zevkli bir meslek. Ben sağlık bakanlığında çalışıyorum ama shçekte çalışmayı daha çok isterdim stajlarımı orada yapmıştım. Bence önünüzde çok zaman var kpss çalışırsanız alırsınız o puanı. Sürekli birşeyler değişiyor belki yine alımları olur

Merhaba bende sosyal hizmetler mezunuyum seksen üç puanla atanmıştım. Bence iş alanı çok ve çok zevkli bir meslek. Ben sağlık bakanlığında çalışıyorum ama shçekte çalışmayı daha çok isterdim stajlarımı orada yapmıştım. Bence önünüzde çok zaman var kpss çalışırsanız alırsınız o puanı. Sürekli birşeyler değişiyor belki yine alımları olur
Ya evt haklısınız kafam çok karışık bölümü bırakmayı bile düşünüyorum

Benim sağlık bakanlığına atanıp çalışan bu meslekten tanıdıklarım var. Çalışma açısından çok hoş bir bölüm bence, çalışması zevkli. Eskiden ataması çok kolaydı şimdi bilmiyorum tabi.

eee siz de çalışın şimdiden kpssye önünüzde 3.5 yıl var. yani 85 almak ne kadar zor olabilir. sonuçta şu an boğaziçi nükleer fizik bölümünde okumuyorsunuz, her gün akşam çalışacak kadar vakit kalıyordur size. bir zahmet başlayın çalışmaya.

Tam olarak ne zaman atandiniz

X