Popüler Konu 40 yasından sonra anne olmaya cabalayanlar

StartseiteDownloadsKontaktPresse

A A+ A++

FachgebieteÜber unsPatienteninfoPflegeBereiche / ZentrenPflegeschuleJobs

WillkommenAktuellesVeranstaltungskalenderElternschule / InformationsabendePerinatalzentrumLeistungen / SchwerpunkteProgramm Guter Start ins KinderlebenStillenStation / KreißsaalSprechstunden / AmbulanzPatienteninformationenZuweiserinformationenTeamVirtueller RundgangDownloadsKontakt

24.03.2012Neue Entwicklungen im Bereich Geburtsinfektionen, Schwangerschaftsdiabetes und Möglichkeiten der operativen Korrektur angeborener Fehlbildungen

3. Ludwigshafener Perinatologie-Symposium am 24. März

Anlässlich des 100-jährigen Jubiläums des St. Annastifts Ludwigshafen sind Fachleute und Interessierte herzlich zum „3. Ludwigshafener Perinatologie-Symposium“ des St. Marien- und St. Annastiftskrankenhauses am 24. März 2012 eingeladen.

Das diesjährige wissenschaftliche Programm geht auf die Anregungen der Veranstalter in den vergangenen Jahren zurück. Der erste Themenschwerpunkt behandelt die perinatalen Infektionen, die rund um die Geburt auftreten und deren Diagnostik und Behandlung einem ständigen Wandel unterworfen sind. Hier wird von zwei erfahrenen Experten der aktuelle Stand aus frauenärztlicher und aus neugeborenenmedizinischer Sicht dargestellt. Im zweiten Block geben die Spezialisten des Perinatalzentrums einen Überblick über die operativen Möglichkeiten bei angeborenen Fehlbildungen. Seit Kurzem bestehen in Ludwigshafen neben der Kinder- und Neurochirurgie zusätzliche Angebote zur Korrektur kindlicher kieferchirurgischer und orthopädischer Probleme. Der dritte Schwerpunkt setzt sich mit der neuen Leitlinie zum Schwangerschaftsdiabetes auseinander. Diese Mediziner im Alltag häufig betreffende Thematik wird aus verschiedenen Blickwinkeln – von der geburtshilflichen, der internistischen und der kindermedizinischen Seite – beleuchtet. Die Veranstaltung wird bei der Ärztekammer der Pfalz mit Fortbildungspunkten zertifiziert.

Im Jahr werden über 1.600 Kinder im Perinatalzentrum des St. Marien- und St. Annastiftskrankenhauses geboren.

Die Veranstaltung ist kostenfrei. Um Anmeldung unter kirsten.duenninger@st-marienkrankenhaus.de wird gebeten.

Veranstaltungsinformationen
3. Ludwigshafener Perinatologie-Symposium 2012
Samstag, 24. März 2012, 9.00–14.30 Uhr
ZAR – Zentrum für ambulante Rehabilitation am St. Marienkrankenhaus Steiermarkstraße 14
67065 Ludwigshafen am Rhein

Zurück

DownloadsGiven file is not a valid file: uploads/tx_news/Perinatalsymposium.pdf Given file is not a valid file: uploads/tx_news/Perinatalsymposium.pdf

DownloadsKlinikjournalJubiläumsjournalOrthopädiezentrum Rhein-NeckarPerinatalzentrum

Kontakt

St. Marienkrankenhaus
Tel.: 0621-5501-0
St. Annastiftskrankenhaus
Tel.: 0621-5702-0
E-Mail: info@st-marienkrankenhaus.de

geändert am 25. November 2014

SitemapImpressum

Belki burasida iyi bir incele hem burasi hemen alir seni
Acilde buraya gittik.gelinimiz de burda doğum yaptı
yinede bir inceliyeyim. Sagol

selam kızlar, umarım herkes iyidir.Bugün hast.gittik ve sonucu aldık.maalesef negatif...4 kadın girmiştik, 3 ünün tutmuş, bir tek bende tutmadı.ama onlar çok gençti, yani 30 yaşın altındaydılar.
Ne diyelim kısmet.
Çok geçmiş olsun .ama bak hayatta neler oluyor.

Yerden göğe kadar haklısın. Lakin o acildeki doktorun sürekli incelemesi keseyi,eşime kanla bebek gitmis olabilir demesi beni endişeye düşürdü. Kurdukca kurdum.iyimi ettim Hayır. Evet dediklerini doğru. 1 aya gün verdiler bana
1 kez kan.bugün ablamin oraya geldim.onlar ile burada büyük bir hast var oraya gittik. Acmila bilir.altona klinik. Hakanda randevu olmasına rağmen gitmedim. O hast gittik idrar aldılar. Bayan doktor muayene etti ultrason ile.rahim iyi dedi.kesede düzgün. Miyomlarin var dedi 2 tane.ve o siyah kesenin içinde toplu igne başı gibi iki beyaz nokta gördü. Bizde gördük ablamla.ve doktor be embriyo dedi.içime şu serpildi. Artı boş gebelikte kese bole olmaz dedi.istersen 1 haftaya randevu al ultrasondan bi daha bak bebeğine dedi.bu haftalarda görülebilir de gorulmeyebilirxe dedi.hersey çok iyi dedi.allaha sukur
şimdi bebeği daha net görmek ve zamanı gelince kalp atışı var.ama hala bende bir durgunluk bir korku var içimde
ne çok sevinebiliyrm nede umutsuzum. Normalim yani.sağolun desteklerini z icin

canım tüp bebek gebelerindede ilk haftalar hep böyle zor oluyor.. 7. haftaya herşey iyicene netleşiyor..
doktor keseyi gördüyse herşey yolundadır canım bu arada ikizemi gebesin acaba diye düşündüm.. iki tane nokta görmüşya birde ikiz gebelikler kanamalı geçer ondan aklıma geldi.. herşey iyi olacak canımm haklısın bu günler zor oluyor sevinmekten çok telaşlanma ve merakla geçiyor..

selam kızlar, umarım herkes iyidir.Bugün hast.gittik ve sonucu aldık.maalesef negatif...4 kadın girmiştik, 3 ünün tutmuş, bir tek bende tutmadı.ama onlar çok gençti, yani 30 yaşın altındaydılar.
Ne diyelim kısmet.

canımm benim yaa seni merak ettiğim içinn girmiştim:KK43:(
bu yaşadığın son negatifin olsunnn ne yazıkkiii bişey yapamıyoruzzz böyle durumlarda:KK43:
elden bişey gelmiyor... hayırlısı demekten başka..
kendini çok üzme lütfen biraz kafanı dağıtıp yeni tedavinin planlarını yapmaya başla..
geçmiş olsun canım:KK43:

canım tüp bebek gebelerindede ilk haftalar hep böyle zor oluyor.. 7. haftaya herşey iyicene netleşiyor..
doktor keseyi gördüyse herşey yolundadır canım bu arada ikizemi gebesin acaba diye düşündüm.. iki tane nokta görmüşya birde ikiz gebelikler kanamalı geçer ondan aklıma geldi.. herşey iyi olacak canımm haklısın bu günler zor oluyor sevinmekten çok telaşlanma ve merakla geçiyor..
Bilmemki olabilirmi.iki beyaz nokta altli ustlu. Parlak toplu igne kafası kadardi büyüğü. Diğeri daha kucuktu.bilmiyorumki.ama içime azda olsun şu serpildi

Benimki tüp değil ensucugum

Ayy bakmaya kiyamiyorum selcan Allah nazarlardan saklasin minik kizini vallahi seviyorum ama nazarim deycek diye fazla bakmiyorum tatli seker iklimyaya o tatli yanaklarinda hemen simdi benim icin öp yatiyosada git öp yaa simdi kalkip oralar gelcem yanii ha bu arada ocakta holanda icin kandirdim kocami hahaha

Allaha emanet kuzum biseycik olmaz insallah. benim bile severken nazarim degiyo inan. sen okursun yavruma teyzesi.

ay vallahi gelin bacim faydasini gorecegine ben cok ama cok inaniyorum.

Hollanda'da ne var merak ettim şimdi..

bende sarışın mavi gözlüyüm benim meleğimde senin bebişine benzer olursa eğer bebeğim..kızın kime çekmiş acaba sende sarışınmısın canım..kızının resmine bakarak nazar duası okuycam inş kem gözler deymesin kızına annesi..ama burdaki bütün bayanlar kalbi güzel iinsanlar Allahım korur inş canım..

canım senin bebişinde sana çekerse aynen bu prenses gibi olacak.. bizdede eşime çekerse böyle olur..
gerçii sağlıklı olsunlarda gerisi önemli değil:)

evet bunu biliyorumda, demek istediğim tüp bebek yada doğal gebelik farketmiyor ilk haftalar hep tedirginlikle geçiyor canım o yüzden böyle şeyler yaşaman normal..
canım nasılsın neler yapıyorsun başladınmı arı sütüne sana bişey sorabilirmiyim canım ben araştırma yapıyorum..mustafa acet eskiden memorialdeymiş ismini hiç duydunmu canım giden hastaları çok memnun..önce rahmi yeniden tamir ediyormuş histerskopiyle ..ilgimi çekti önce orayamı gitsem karasız kaldım..

Ya bosverde bazen bazi seylere bosvermemek lazim simdilik yeni ameliyatan ciktin önce bir güzel dinlen sonrasina bakarsin nasilsa hep doktordasin herhangi birsey olsa mutlaka müdahale edilir hersey bitsin güzel günler Allahin izniyle gelsin tez tamanda bebeklerden konusalim insallah
Boşveremem kiiii zaten :) sağlık giderse elde ne kalır .... Sadece o psikolojiye teslim olmamaya çalışıyorum. Inan her gün aynı şiddette Ağrı çekmek beni çok yoruyor. Bazen hiç geçmeyecek gibi hissediyorum. Her gün Ağrı kesici alıyorum. Bitsin ne olur diye hep dua ediyorum. Hadi bu son yazışım olsun inşallah. Muck muckkk

Ne diyelim kısmet.

Üzülme !
Herşeyin bir vakti var.. Elbet gelecek senin de kollarına minik bebişin.. Sen büyütecek koca adam olurken sen hep yanında olacaksın.. Ama ne zaman gelir belli olmaz.. Belki aniden sürpriz yapar, belki tam da beklediğin test yaptığında bulursun.. Hayırlısı olsun, ne zaman gelecekse hayırla gelsin.. Öpüyorum

canım senin bebişinde sana çekerse aynen bu prenses gibi olacak.. bizdede eşime çekerse böyle olur..
gerçii sağlıklı olsunlarda gerisi önemli değil:)
canım kalp kalbe karşıymış bende sana msj yazıyordum..evet canım en önemlisi sağlıklı olsunlar sonrada biraz bizede benzeser iyi olur..bizim sülale hep renkli gözlüdür genelde ama baba tarafımız babane renkli gözli dedimiz esmer eşim babasına çekmiş..

Ensu benzerini senin için de diliyorum Allah'tan.. Tabii isteyen herkese, burada bebek diye mücadele edenlere, bir kaç arkadaşıma da, bana da sana da sağlıklı hayırlı bebekler versin Allah'ım

sağol canımm emin bende hepimiz için diliyorum.. inşallah o günleride göreceğiz..

canım nasılsın neler yapıyorsun başladınmı arı sütüne sana bişey sorabilirmiyim canım ben araştırma yapıyorum..mustafa acet eskiden memorialdeymiş ismini hiç duydunmu canım giden hastaları çok memnun..önce rahmi yeniden tamir ediyormuş histerskopiyle ..ilgimi çekti önce orayamı gitsem karasız kaldım..

merhaba canım, yok canım ya evdede var ama başlayamadım hiç elim gitmedi hergün yarın başlarım diyorum nedense..
mustafa beyi biliyorum cnm oda memorial tarzı bir tedavi uyguluyor çünkü semra hanımın yanında yetişmiş.. memnun kalanlarıda kalmayanlarıda duymuştum ama biliyorsun sende bunlar çok göreceli konular..
fiyatının memorialla aynı olduğunu biliyorum cnm oraya gitmektense semra hanıma gitmen daha faydalı olur zaten semra hanımda rahimde bir sorun varsa düzeltilmeden tedaviye başlamıyor en azından laboratuvar farkı olur...

merhaba canım, yok canım ya evdede var ama başlayamadım hiç elim gitmedi hergün yarın başlarım diyorum nedense..
mustafa beyi biliyorum cnm oda memorial tarzı bir tedavi uyguluyor çünkü semra hanımın yanında yetişmiş.. memnun kalanlarıda kalmayanlarıda duymuştum ama biliyorsun sende bunlar çok göreceli konular..
fiyatının memorialla aynı olduğunu biliyorum cnm oraya gitmektense semra hanıma gitmen daha faydalı olur zaten semra hanımda rahimde bir sorun varsa düzeltilmeden tedaviye başlamıyor en azından laboratuvar farkı olur...
uyguladıkları tedavi şekileri aynı ama mustafa bey sorun olsada olmasada histerkopi uyguluyormuş..mesel ailk etapta semra hanımla ilk görüşme yapasam filme bakarak diğer doktorlar anlarmıki inş rahmimde sorun çıkmazsında..bizim gibi hastalarda genelde yumurtanın kalitesiz olması yüzünden negatif oluyor düşünülüyor..bazen rahmme baskı hissediyorum iğne batar gibi ağrılarım oluyor inş kötü bişey çıkmaz..özelikle adet olduktan sonra idrarımı yaparken oluyor rahimde ağrı hissediyorum..

Hollanda'da ne var merak ettim şimdi..
Ay yok cok gizli söyleyemeyiz canim Hahaha
Holandada yasli bir bayan var selcan tavsiye etmisti bana tam olarak selcanim bizim icin birfaha anlatmasi gerekiyo ben oraya gitmeyi cok istemistim ama kocami kandiramadim

X