45 yaşında 9.çocugunu doğuran anneme tepkiliyim.

Konunuzu kesip biçip içeriği değiştirdiğiniz için önce bir anlamadım ama altlarda alıntı yapmışlar ordan okudum. Çok tuhaf aile ilişkileriniz varmış… E hadi anneniz söylemedi hamile olduğunu, doğum yaptığını ama 30 tane kardeşiniz varmış onlar da mı söylemedi hiçbi şey?

Bir de 28 yaşında 3 çocuk büyük cesaret gerçekten. Annenizin izinden gidiyosunuz 🧿 ama bence de kendine güvenen yapsın yaa. Çok düşünüp tartanlar yapmıyo ya da tek çocukta kalıyo. Nüfusun bir şekilde artması lazım sonuçta. Tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum👏

O üç yarın dört olur, bir kaza kurşunu bütün düzeni bozabilir. Sizin sürpriz bir gebeliğe ayıracak bütçeniz, enerjiniz, dayanacak psikolojiniz var mı? Her doğum bir risktir aslında. 1 iken 2 olur, 2 iken 3 olur, 3 iken 4 olur, olur da olur yani. Meraktan soruyorum yanlış anlamaybenimk

Kimse o 3 çocuk yaptı diye eleştirmedi. Kendi tık tık tavşan gibi ürerken annesini eleştirmesini eleştirdik. İsterse 10 tane yapsın isteyen bize ne? Ama insan bir aynaya bakar 😄
senide annen tık tık üremis .yazık valla annene üzüldüm

Konunuzu kesip biçip içeriği değiştirdiğiniz için önce bir anlamadım ama altlarda alıntı yapmışlar ordan okudum. Çok tuhaf aile ilişkileriniz varmış… E hadi anneniz söylemedi hamile olduğunu, doğum yaptığını ama 30 tane kardeşiniz varmış onlar da mı söylemedi hiçbi şey?

Bir de 28 yaşında 3 çocuk büyük cesaret gerçekten. Annenizin izinden gidiyosunuz 🧿 ama bence de kendine güvenen yapsın yaa. Çok düşünüp tartanlar yapmıyo ya da tek çocukta kalıyo. Nüfusun bir şekilde artması lazım sonuçta. Tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum👏
annemler baska sehirde.telefonda konusurken hic bisey anlasilmiyor.annemlerin ailesi icin normal.ayrica annemin artik ic rahmi iyice genislemiz disardan biri anlayamaz .son olanda 7 aylik dogdu.obur kardeslerimn bazilari baska sehirde 2 tanesi annemle onlarada annem tembihlemis bana soylemesinler diye.ben anneme her defasinda kızıyordum.yapma artık yazik sana rahatina bak dedigim icin.

biraz okudugumuzu anlasak olurmu
Ne dememizi ne istiyorsunuz Allahım ya. Annen babandan ayrılmak istemedigi icin sürekli cocuk doguruyor diyorsun yok korunmuyor yok yarışıyor bilmem ne kökten cözümü vasektomi önerdim 😂 gayet de okudugumu anladım da siz eleştirilere açık değilseniz konu da açmayın o zaman.

Ne dememizi ne istiyorsunuz Allahım ya. Annen babandan ayrılmak istemedigi icin sürekli cocuk doguruyor diyorsun yok korunmuyor yok yarışıyor bilmem ne kökten cözümü vasektomi önerdim 😂 gayet de okudugumu anladım da siz eleştirilere açık değilseniz konu da açmayın o zaman.
tamm hadi baska konulara lütfen...

Tüplerin kilo verince açıldığını biliyorum, birkaç vaka biliyorum öyle. Bağlama işi içten kapatma şeklinde oluyor diye biliyorum. Kilo verince nasıl oluyorsa açılıyormuş, bir doktor burayı görürse daha net bir bilgi verebilir. Tek bir yönteme güvenmeyin.
Yok canım yanlış bilgi o tüp bebek dışında hamile kalmak imkansız o yüzden sayfalarca ayrıntılı yazılı belgelere imza isteniyor çiftlerden
komşu öyle hamile kaldı denilince gidip birden fazla dr gittim kendi doktorum dışında onlarda imkansız dedi
Zaten komşu sonradan itiraf etmişti aslında hiç bir işlem yaptırmamış

Son düzenleme:
hepsi buyuk 9 dogum yapti ancak 2 si vefat etti son olan yasiyor.son 3 yil icerisinde oldu 3 cocuk.2 tanesi oldu son olan yasiyor.normalde en kucuk kardesim 15 yasinda.
senden ziyade 15 yaşındaki kardeşine yazık. sen evini yuvanı kurmuşsun pek seni bağlayan durum yok.
15 yaşındaki hele bir de kız çocuğu ise ve yeni doğanın bakımı için sorumluluk iteliyorlarsa, o kız duvarları yumruklamıyorsa bir şey bilmiyorum

Yok canım yanlış bilgi o tüp bebek dışında hamile kalmak imkansız o yüzden sayfalarca ayrıntılı yazılı belgelere imza isteniyor çiftlerden
komşu öyle hamile kaldı denilince gidip birden fazla dr gittim kendi doktorum dışında onlarda imkansız dedi
Zaten komşu sonradan itiraf etmişti aslında hiç bir işlem yaptırmamış
Bilmiyorum ki, yakından bilmesem ben de düşünürüm acaba uydurdu mu diye.

X