5 GÜN SONRA LABİOPLASTİ OLACAĞIM 2023

pembesakall

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2023
47
6
26
Herkese merhaba. 5 gün sonra Labioplasti ameliyatım var. Doktoruma güveniyorum fakat biraz araştırma yapan herkes gibi endişelerim çok. 12 yaşından beri bu konuda sıkıntım var. Şimdi 24 yaşındayım. Öğretmen olduğum için yaz tatilindeyim ve birden bire ameliyat olmaya karar verdim.
Spinal anestezi olacakmışım, çok korkuyorum. Herkes o kadar çok şey yazmış ki. %90 ı inanılmaz ürkütücü. Bir yandan da böyle bir sorunla yaşamaktansa bir ay acı çekeyim daha iyi diyorum.
Tüm süreci sizinle paylaşacağım. Bilgi paylaşımı için buraya yazabilirsiniz :KK43:

1. GÜN : Belimden iğne yedim. Saniyeler içinde belden aşağım uyuştu. Bir iki dakika sonra da damar yolu ile sanırım sedasyon verildi ki, inanılmaz rahatladım. Sarhoş gibi oldum. Uyuyup kalmışım, uyandığımda hala ameliyat oluyordum. Çok üşümüştüm. On dakika sonra da ameliyat bitti zaten. Yaklaşık iki saat sürdü ameliyat. Ameliyat süreciyle ilgili aklımda olumsuz olarak sadece üşümek kaldı. Başka da bişey yok.
Yatağıma yattım. Serum verdiler. Hiç kıpırdamadan uyumuşum. Ara ara uyandım ama belim biraz ağrıdığı için. Gerçekten vajinamda ne bir ağrım oldu ne bir sızım oldu. Anestezi etkisi sanırım dedim ama anestezinin etkisi de 4 saat sürüyormuş. Bitmişti yani ona rağmen ağrım yoktu.
Yatağa yattıktan sonra dört beş saat beklemiştim artık taburcu olma zamanım gelmişti. İşte dananın kuyruğu burada koptu. Tuvaletimi yapmak için doğrulmam ile birlikte inanılmaz bir kanama başladı. Hemşire bile şaşırdı. Kocaman damla damla kanarken tuvalete gittim , baktım tuvalete de damlıyor hala. Yatak falan battı zaten. Korktum ama açıkçası hiçbir acım olmadığı için biraz da rahattım. Hemen doktorumu aradılar. Ben gazlı bez ve buz ile bası yaparken iki saat sonra doktorum geldi.
Hemşireye çok kızdı. Sebebi şu arkadaşlar, kocaman özel hastanede jel buzları soğutacak doğru düzgün bir dolap yoktu benim odamda. Soğuk buzu nasıl koyacağını da becerememiş hemşire. Kanama muhtemelen o yüzden bu kadar çok oldu. Hava çok sıcak malumunuz, ben de İzmirdeyim. Bu ameliyatın en önemli tedavisi “BUZ” kızlar. Ben hastaneden çıkacakken hooppp yatışım yapıldı. Moraller bozuldu. Doktorum tampon yapıp koydu. Sabaha kadar buz koyduk oraya.

2.GÜN: Bel ağrım başladı. Hareketsiz yatıyorum ondan ve spinalden kaynaklanıyor. Hafif bir ağrı. Vajinamda ise sıfır ağrı, hafif bir sızı var. Buz koyunca geçiyor. Sabah dayanamadım tuvalete gittim. Hemşire tamponu çıkardı, kanamam durmuş. Yatağa geri yattım. Sızıntı şeklinde kanamalarım vardı ve bu gayet normal. Durum böyle oluncaaaaa çıkışım yapıldı !!! evdeyimmmm . Kanama ve acı durumunu güncellerim ama şimdilik süperim valla.

3.GÜN : Yine acısız ve ağrısız bir gün geçirdim. Ağrı kesici içme ihtiyacı duymadım. Çok hafif nokta nokta kanamalarım oldu fakat akşama doğru o da azaldı. Tuvaletimi artık daha rahat yapıyorum. Destek almadan ve büyük adımlarla yürüyemiyorum. Sadece tuvalete gidip geliyorum. İlk defa bacaklarımın arasına yastık koyarak yan yattım ve mutluluktan ağlayacaktım. Yaklaşık iki saat önce şiddetli bir baş ağrım oldu. Az su içtiğim için anestezi etkisini gösteriyor sanırım. Bol bol su içtim biraz belimi doğrulttum şu an daha iyiyim.
Görünüm olarak çok hafif bir şişliğim var, morluğum yok. Buz uygulamasını ise baya aralıklı yaptım bugün. Kendimi dünden daha iyi hissediyorum.

5.GÜN : Dün gece sürekli bir şey sızıyormuş gibi hissettiğim her baktığımda kuruydu. Sanırım dikişlerden kaynaklanıyor. Kaşıntılarım başladı. Artık mutfağa ve salona destek almadan yürüyebiliyorum. Ufak sızlamalarım var. Sadece idrarımı yaptığımda bazen leke şeklinde kan geliyor. Hareket kabiliyetim düne göre daha iyi.
Arkadaşlar günler sonra ilk kez büyük tuvaletimi yaptım. Ikınmaktan aşırı korktuğum için müshil içmek zorunda kaldım. Sizin de bilginiz olsun. Soran olursa ilaç adı yazarım.

🌸10.GÜN🌸
Arkadaşlar neredeyse iyileştim diyebilirim. Bugün kontrole gittim. Sol iç dudakların dış dikişleri tamamen erimiş. Sağ iç dudak ödemli olduğu için dikişleri duruyor. 90 derece oturmak, ağır kaldırmak, hızlı yürümek dışında her aktiviteyi yapabiliyorum artık. İdrar sonrası kanamalarım ve yanma hissim TAMAMEN bitti. Şimdiden şeklini çok sevdim ve özgüvenim arttı. Artık nasıl desem, kendimi daha dişi hissediyorum. Üstelik her şeyiyle iyileşme 2 ay kadar sürecek. Ben daha 10. Günde olmama rağmen gerçekten güzel bir görüntüm var. Doktor bile şaşırdı “Bir yerin yara olduğunda bu kadar çabuk iyileşir mi hep” diye sordu. Birdaha güncelleme yapar mıyım bilmiyorum o yüzden yazayım iyice.
İlk üç günüm hareket ve korku açısından kötü geçti. Beşinci güne kadar hep yattım neredeyse. İlk dört gün buz uygulaması yaptım. Batikonu neredeyse hiç kullanmadım. Her idrar sonrası kuruttum. İlk defa bugün iç çamaşırı giydim. Hep hava almasını sağladım. Doğru düzgün iş yapmadım, kalkmadım.
İkinci hafta bitene kadar dik oturmamı önermiyor doktorum. Kafama taktığım başka hiçbir şeyim yok şimdilik.
Herkese sevgiler.

Son düzenleme:
Merhaba, kime olacaksınız ve ücreti ne kadar acaba? Özelden de yazabilirsiniz. Ben de iki yıldır araştırıyorum ve kafam patlamak üzere. Ben vajinoplasti-labioplasti ve sistosel olacağım. Genel anestezi olacak sanırım.

Herkese merhaba. 5 gün sonra Labioplasti ameliyatım var. Doktoruma güveniyorum fakat biraz araştırma yapan herkes gibi endişelerim çok. 12 yaşından beri bu konuda sıkıntım var. Şimdi 24 yaşındayım. Öğretmen olduğum için yaz tatilindeyim ve birden bire ameliyat olmaya karar verdim.
Spinal anestezi olacakmışım, çok korkuyorum. Herkes o kadar çok şey yazmış ki. %90 ı inanılmaz ürkütücü. Bir yandan da böyle bir sorunla yaşamaktansa bir ay acı çekeyim daha iyi diyorum.
Tüm süreci sizinle paylaşacağım. Bilgi paylaşımı için buraya yazabilirsiniz :KK43:
Abartma be, ben oldum kolay bir surec ameliyattan iki saat sonra eve gidiyosun agri sızı yok

Merhaba, kime olacaksınız ve ücreti ne kadar acaba? Özelden de yazabilirsiniz. Ben de iki yıldır araştırıyorum ve kafam patlamak üzere. Ben vajinoplasti-labioplasti ve sistosel olacağım. Genel anestezi olacak sanırım.
Yazdım ❤️
Abartma be, ben oldum kolay bir surec ameliyattan iki saat sonra eve gidiyosun agri sızı yok
Burada okuduğum ve beni en çok rahatlatan mesaj bu oldu teşekkürler 😂

Merhabalar ben dün devlet hastanesinde oldum. Ameliyattan cıktığımda bile yürüyordum ediyordum.dün sadece idrara cıkma konusunda problem yasadım onun dışında ağrı kesici sadece 1 kez aldım 3 kez daha teklif ettiler gerek olmadığını belirttim. Bu sabah taburcu olup 4 saatlik araba kullandım ve evime döndüm cokta sağlıklıyım. Korkmayın:)

Merhabalar ben dün devlet hastanesinde oldum. Ameliyattan cıktığımda bile yürüyordum ediyordum.dün sadece idrara cıkma konusunda problem yasadım onun dışında ağrı kesici sadece 1 kez aldım 3 kez daha teklif ettiler gerek olmadığını belirttim. Bu sabah taburcu olup 4 saatlik araba kullandım ve evime döndüm cokta sağlıklıyım. Korkmayın:)
Ya siz harikasınız ya gerçekten

Merhaba hangi şehirdesiniz acaba ben de yıllardır bu durumu çekiyordum dün biranda doktorum onayladı cuma ameliyat olacağım devlet hastanesinde ama okuduklarım ürkütüyor biraz. Şimdi de iyi misiniz çok geçmiş olsun 🌸

Oldunuz mu ameliyat

Şu an damar yolum açık çok detay yazamıyorum yarın yazacağım eve geçince ama ameliyattan çıkalı 11 saat oldu hala ağrı kesici serum yaptırmadım ikinciyi. Hiç ağrım yok. Ama eve gitmek için ayağa kalktım ve inanılmaz bir kanama başladı. Kalmak zorundayım bugün

Okudum şimdi çok geçmiş olsun bi an önce iyileşin yerinizde olmak isterdim 😄 bende olup kurtulmak istiyorum
Benim böyle bir şey söylemem için belki erken ama bence ol kurtul asla korktuğun kadar olmuyor. Hayatımda gördüğüm en fazla kanı gördüm kendimde, normalde kana asla dayanamam ben. Ama vallahi başına gelince dirayetli oluyorsun. Fazlalığım gitti çok mutluyum şimdiden. Bir de iyileşsem değmeyin keyfime.
Sana bi tavsiye vereyim: Bulunduğun şehrin en iyi doktorunu seç demiyorum Ama mutlaka çok ilgili bir doktor seç. Ve yataktan en az üç dört gün sadece tuvalete kalkacağını bilerek ol.

X