6. Ay ek gıda tavsiyesi

meyveliruj

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2023
23
14
36
Merhaba sevgili anneler kızım 6. Ayına giriyor ve ek gıdaya başlayacağız çok heyecanlıyım nasıl yapacağım bilemiyorum ne vereceğim ne zaman vereceğim ne kadar vereceğim bi fikrim yok netten araştırdım pek cevaplar bana yetmedi siz sevgili tecrübeli annelerden yardım bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Canım şu an ek gıdada 2 farklı teknik kullanılıyor. Biri BLW, diğeri anam babam usulu bulamaçlar…
İnternetten deli gibi bulamaç tarifleri vs bulursun ama doktorların önerdiği BLW. Yani bebek önderliğinde beslenme. Bir videoda çok güzel anlatıyordu. Onu sana atayım. Onu izle. Benim bebeğim 3 aylık. Ek gıdaya başlasın kesinlikle blw ile başlayacağım. Çok daha sağlıklı ve daha büyük kolaylık

3 gün tadım kuralıyla başlayabilirsiniz. Ben önce kabakla başlamıştım. Sakız kabağı parmak şeklinde kesip suyun buharında haşladıktan sonra önüne koymuştum ve kendisinin yemesine izin vermiştim. Kabağı 3 gün denedikten sonra herhangi bir alerjik reaksiyon vermeyince sırada olan diğer sebzeye geçmiştim böyle böyle bütün besinleri denetmiş tattırmıştım. Blw değilde püre tarzı gideceksenizblender yerine çatal ile ezmenizi öneririm. İleride bebeklerde pütürlü gıdalara red olabiliyor blender kullanılınca. Takip ettiğim bir kaç ek gıda sayfası var onlarıda ekliyorum size fikir olsun.

Merhaba sevgili anneler kızım 6. Ayına giriyor ve ek gıdaya başlayacağız çok heyecanlıyım nasıl yapacağım bilemiyorum ne vereceğim ne zaman vereceğim ne kadar vereceğim bi fikrim yok netten araştırdım pek cevaplar bana yetmedi siz sevgili tecrübeli annelerden yardım bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
Merhaba ben kendi uyguladıklarımdan bahsedeyim size siz doktorunuza danışıp devam edin.
Öncelikle yoğurt çok önemli alerjisi yoktur umarım.ben günlük pastörize sütten mayalıyorum.hatta probiyotikle mayalıyorum.tüm yemeklerin yanında da sunuyorum.başlangıçta tadım aşaması olduğu için 1 çay kaşığı verirsiniz.
Havuçla patatesle kabakla başlayabilirsiniz buharda pişirip çatalla ezerek.eğer tek başına sevmezse yoğurtla verin sevecektir.daha sonra avokado yumurta sarısı tuzsuz peynir vs ilerlersiniz. Ben ilk ay sebze ağırlıklı gittim daha sonra meyve ile tanıştırdım.çünkü meyvede şeker var ve alışınca sebze yemeyebilir

Merhaba ben kendi uyguladıklarımdan bahsedeyim size siz doktorunuza danışıp devam edin.
Öncelikle yoğurt çok önemli alerjisi yoktur umarım.ben günlük pastörize sütten mayalıyorum.hatta probiyotikle mayalıyorum.tüm yemeklerin yanında da sunuyorum.başlangıçta tadım aşaması olduğu için 1 çay kaşığı verirsiniz.
Havuçla patatesle kabakla başlayabilirsiniz buharda pişirip çatalla ezerek.eğer tek başına sevmezse yoğurtla verin sevecektir.daha sonra avokado yumurta sarısı tuzsuz peynir vs ilerlersiniz. Ben ilk ay sebze ağırlıklı gittim daha sonra meyve ile tanıştırdım.çünkü meyvede şeker var ve alışınca sebze yemeyebilir
Merhaba cevap için teşekkürler gerçekten biraz panik halindeyim ihtiyacım olduğunda sizden fikir almak isterim

X