6 aylık bebeğimde uyku düzeni

busenurr

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2023
12
2
24
Merhabalar, 6 aylık bebeğim var uyku düzeni yeni yeni yerine oturuyor, eskiden gece 11 gibi uyurdu sabah 9.30 gibi de uyandırdı ve gece sadece 1 yada 2 kez emmeye kalkardı sonra uykuya devam ederdi. Şimdi 19.30-20.00 gibi uyutuyorum fakat neredeyse saat başı uykusunda emmek istiyor 2-3 fırt çekip uyumaya devam ediyor. Acaba çok mu erken uyutuyorum, neden böyle yapıyor olabilir ?

Gündüz uykularını düzenle mutlaka
Gündüz uykularında sıkıntı yok uyku aralığı 2 2.30 saat. İlk uyandığında 40 dk filan uyuyor öğlen yaklaşık 2 saat ve sonra tekrar 30 dk civarı uyuyor. En son uykusundan en geç 5.30 da uyanmış oluyor

Bende bir yandan öyle düşünüyorum acaba öyle mi diye. Yaklaşık bir ayı geçmiştir tüm diş çıkarma belirtileri var ama bir türlü de çıkartamadı dişini
Tamam işte canım. O ona ağrı yapıyordur uykusunu bölüyordur. Bu aylarda başka sebep aramaya gerek yok bence

Akışa bırak 😁 analar için "atasözü" gibi olmuş😄

Ben ilk anne olduğumda burda sürekli bir şeylerden şikayet ediyordum. Kim olduğunu hatırlamadığım bir arkadaş bana günü geçirmeye bak yok ona alıştı yok buna alıştı uyku düzeni bozuldu takılma demişti. 5-6. Aydan sonra kafam bastı benim bunlara. Hele ilk 3 ay her şeyi sorguluyordum 🤣🤣🤣

Ben ilk anne olduğumda burda sürekli bir şeylerden şikayet ediyordum. Kim olduğunu hatırlamadığım bir arkadaş bana günü geçirmeye bak yok ona alıştı yok buna alıştı uyku düzeni bozuldu takılma demişti. 5-6. Aydan sonra kafam bastı benim bunlara. Hele ilk 3 ay her şeyi sorguluyordum 🤣🤣🤣
Benim de kulağıma küpe olsun, 10-15 gün içinde benimki de her an gelebilir 😁 38+5 haftalık 🤣

X