6 aylık bebeğimin ciddi uyku sorunu var. bu düzensizlik normal mi çok çaresizim

Ayrıca diş de uykusuzluk yapıyor. Diş çıkardığı dönemde gece üçte kalkıyordu beşe kadar uyumuyordu sonra tekrar yatıyordu.

Ayrıca diş de uykusuzluk yapıyor. Diş çıkardığı dönemde gece üçte kalkıyordu beşe kadar uyumuyordu sonra tekrar yatıyordu.
Benimde oğlum 4.5 aylık ve 1 aydır uykuları bozuldu sabah 5-6 arası güne başlıyo geve 2-3 kere uyanıyo çok zorlanıyorum bende :KK43: 3.5 aya kadar uykuları güzeldi. Sizin ne zaman başladı?

Benimde oğlum 4.5 aylık ve 1 aydır uykuları bozuldu sabah 5-6 arası güne başlıyo geve 2-3 kere uyanıyo çok zorlanıyorum bende :KK43: 3.5 aya kadar uykuları güzeldi. Sizin ne zaman başladı?
7 aylıkken ikisini de bir gün arayla çıkarttı. Öncesinde ara ara iki hafta boyunca böyleydi sonra dişi patladı. Ama sonrasında da bir süre huysuzdu, tam yüzeye çıktı sakinleşti. 8-12 ay arası da çıkıyormuş sanırım.

Arkadaşlar herkese iyi günler bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim. Bebeğim doğduğundan beri öyle deliksiz saatlerce uyuyan bir bebek değildi ama bu durum gittikçe kötüleşti. Son durumumuzu özetlersem 6 buçuk aylığız gece uykuya geçiş en erken 11 12 ve ağlayarak uyuyor. Daha erken uyutmaya çalıştığımda çığlıklar atıyor ağlıyor boynunu karnını geriye doğru kasıyor vazgeçiyorum. Bir saat sonra tekrar deniyorum ve deneme 15 20 dk sürüyor öyle hemen bırakmıyorum çok içli ağladığı için bırakmak zorunda kalıyorum dayanamıyorum. Böyle böyle gece 12 yi buluyor. Memede uyuyor bazen yorgunluktan dayanamayıp. Genelde sallayarak uyuyor yine ağlayarak. Kendi kendine uyumak zaten bir kere bile olmadı. Gece genelde saat başı uyanıyor max 3 saat deliksiz uyuyor oda gecede bir seferlik ve her gün değil. Aç uyumuyor ek gıdaya geçtik hafif birşeyler yemiyorum meyveli yoğurt gibi emziriyorum ve gece o saat başı uyanmalarda da emziriyorum. Kan tahlili yaptırdım muayeneye götürdüm sorun yok dediler olabilir dediler. Gündüz uyuyup gece uyumasa anlayacağım gündüz daha berbat. Deliksiz en az 1 saat uyuması gerekiyormuş ama 20 dk uyuyor sonra uykusunu alamadığı için ağlıyor sürekli göz ovuşturuyor. Tekrar uykuya geçirmem 1 saati buluyor yine 20 dkda uyanıyor. Böyle böyle gündüz toplasam 1 buçuk saat uyuyor kısa kısa. E uyutmaya çalışmaktan ben bu çocukla aktivite nasıl yapacağım sadece beslenip sallayıp pışpışla mı büyüyecek bilmiyorum. En ufak sese uyanıyor. Beyaz gürültü ile karanlık ortamda uyutmayı denedim defalarca yine aynı. Banyo yaptırıp uyutmayı denedim bir şey değişmedi. Ninni söyledim kucağımda gezdirdim değişmedi. Oda 22 23 derece nemi iyi. Yani acaba bu mu acaba şu mu denebilecek ihtimalleri hep düşündüm ve uyguladım. Yorgunum Çaresizim bu durum doktorlara göre normal dendi ama aynı doktorlar çocuk gelişimi için uyku çok önemli diyor bu nasıl çelişki :KK43:
Merhaba bebeğiniz büyümüştür ocak ayında yazmışsınız, uykuları ne durumda? Bebegim hiç uyumuyor 6 aylık artık ne gecem ne gündüzüm belli

X