6.Sinema Günleri 6.Hafta Anketi 'p. uykusuyum'

?

• Ankete Katılan
    11
Beğenmene sevindim atlantisim yorumuna katılıyorum senaryo bilindik ve pek özgün değil bu yüzden yönetmene daha fazla iş düşmüş , duygu sömürüsü yapmadan , sade anlatımla, yaşanılan dram izleyene iyi geçiyor.

Buffalo'66 i seversin büyük ihtimalle Dulcinea zaten naif anlatımlı fimler arıyorum demiştin buda öyle bir film işte, birde çok acayip karakterleri var :KK70:
Bu ara bende fırsat bulamıyorum , eskiden hepimiz bolca izlerdik ne güzel :/

Hey Joe şarkısı favorim açıp açıp sürekli dinliyorum :))

The Dreamers ı izlemişmiydin ?

Bugün izlemeye çalışacağım Buffalo'66 :)

Jimi Hendrix demek... geçenlerde avatarına koyduğun Bob Dylan da gözümden kaçmadı :KK70: Müzik zevklerimiz de yakın birbirine sanırım. :)

The Dreamers ı izlemiştim. Benim filmdeki favori parçam Charles Trenet den La Mer... Favori sahnem de o parça eşliğinde avatarındaki güzel bayanın soyunmasıydı. Çok şiirsel, büyüleyici gelmişti bana, cinsellikten uzaktı hatta...
Film hakkında en çok hoşuma giden şey ise aralarında oynadıkları oyundu. Favori cümle ise: "Oh, Matthew. How nice of you to keep my image close to your heart." - " Oh, Matthew. Resmimi kalbine yakın yerde saklaman ne kadar güzel bir davranış" :KK60:

---------------------

Gelelim Lilja 4-ever a :) Bence çok başarılı ve iyi ki bu film çekilmiş dedirten bir filmdi. İyi ki bu film çekilmiş dedim, çünkü çok önemli bir mesaj içeriyordu. Bilindik olaylar ve bilinmedik detaylar... Filmin en büyük başarısı ise, anlatım tarzıydı, duygu sömürüsüne çok müsait durumlar varken, o yola girmedi yönetmen... büyük bir samimiyetle bizi filme çekerken, lilja nın gözünden o dünyayı göstererek gerekli tokatı başarıyla vurdu. Yatak sahnelerinin o şekilde çekilmesi bu filmin olmazsa olmazıydı.

Volodya karakterinin bu filme kattığı şey de çok fazlaydı. Onu daha çok tanımayı ben de çok isterdim.

Lilja 4-ever yazısı ise filmdeki en güzel detaydı. Masumiyeti ve yaşam sevgisini bulmuştum o yazıda :KK43:

Şunu da ekleyeyim: Filmi izleyeli yıllar olmasına rağmen, hala net olarak hatırlayabiliyorsam, filmin güzelliği kanıtlanmıştır benim için :82:

Evet Bob Dylan severim hatta şarkılarından daha çok tarzına , duruşuna hayranım :)
The Dreamers yorumlarında gözüme çarpan cinsel yönünün öne çıkmış olması , ensest ilişki vs.
Ben tam tersini düşünüyorum , bahsettiğin sahneyi hatırladım :) kesinlikle bencede şiirseldi , aslında film tam sinema günlerinde izlenip tartışılacak cinsten , üzerinde epey kritik yapılabilir :KK70:

kızlar yeni bi anket açılcakmı? eğer herkes olur derse ben açmak istiyorum.diğer anketler 10 gün arayla olmuş.yeni bi anket için erken değilse yarın açabilirm ?

X