67 kilodan 57 kilo hedefi (3 ayda) katılmak isteyenler?!

Melisaam

Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2016
386
143
28
Kızlar şimdi mübarek ramazan ayında yiz . Kimse orucu bunun için tutmuyor tabiki ama ramazan sonunda da kilo almak yerine vermek sağlık açısından da hedeflerimiz açısından da çok daha iyi olur.
Şimdi benim dusuncem şu:
Ramazan boyunca genel olarak
Sahurda:
1haslanmis
4-5
2kayisi
1dilim peynir
3-4 zeytin
Domates-salatalik
İftar:
1kase çorba mutlaka
Sebze yemeği yada ızgara köfte,tavuk arada pek yiyemiyorum çünkü.
Bol salata
Ve iftar sahur arası bol su.
İlk hafta yapamicam ama sonraki haftalarda eğer olursa iftardan sonra 1saat spora gidebilirim.
Ramazanda 3kilo versem coook iyi olur.
Yazın geri kalan 2ayinda da sahurda yaptıklarımı kahvaltı niyetine ama çok geç saatte olmayacak. Öğlen ızgara et ayran akşam bol salata yağı az sebze yemeği çorba falan. Ve kesinlikle spora gidecem o 2 ayda. Bu şekilde o 2 ayda da 3er kilo verirsem 9 kilo vermiş oluyorum o da bana zaten yeterrr. Üniversitede okuyorum zaten okullar eylülün sonuna doğru açılıyo 1ayim daha oluyo hemen hemen o 1ayda da spoara devam yemek listesindede ayni. Bu şekilde kilomuda sabitleyip o ay içinde almak istediğim siyah dar pantolonlar açık renk geniş paça kotlar basenlerimi kapatmaya ihtiyaç duymadan giyebilecegimç kısa ceketler filan hepsini alışveriş yapmaktan korkmadan yapicmm. Buraya haftalık kilomu giricem gün içinde yaptıklarımı da belirtcem. İlk hafta üniversitede olduğumdan gerçi apartta kalıyorum kendimde hazırlayabiliyor biseyler ama tam yapamasamda kesinlikle kararlı başlıcam . Her gün yediklerimi her hafta kilomu not edicem. Son ayda inşallah alışveriş listemi :)) hadi kızlar !

BAŞLANGIÇ:
Melisaam Melisaam 67.5-boy168
@s u 78-boy164
C Cupcake89 53-boy158
hzeldlara hzeldlara 64 -boy157
carpediem435 carpediem435 67 -boy165
D Depiedra 63.8 -boy167
@pembe hayallerr 62.9-boy158
@pia miya 64-boy160
@papucumunsosyologu 68-boy162
I IRMAKK70 64.4-boy153
@SucceSSstorY 88.3-boy162
[USER=694680]@beyaz lotus[/USER] 53.1-boy164
jaina jaina 60.0-boy170
S Supernaturaaaallll 67 -boy168
@muratsemiha317 64.9- boy154
C candy123 68-boy173

12 haziran pazar (1.kontrol)
Melisaam Melisaam 66.4 ( -1.100 gr) :))
hzeldlara hzeldlara 63.5 (-500gr) :))
carpediem435 carpediem435 66.7(-300gr) :))

19 haziran pazar (2.kontrol)
carpediem435 carpediem435 66.3(-400gr):))
hzeldlara hzeldlara 62.5(-1000gr):))
Melisaam Melisaam 65.4 (-1000gr):))

26 haziran (3.kontrol)

hzeldlara hzeldlara 61.6(-900gr):))
I IRMAKK70 (64.0)(-400gr)
carpediem435 carpediem435 (65.8)(-500gr):)) Melisaam Melisaam (65.2)(-200

3Temmuz(4.kontrol) 1.ay sonu:)
Melisaam Melisaam 64.8(-400gr)
1.ay sonu: (-2.700 gr)

hzeldlara hzeldlara 60.9
1.ay sonu: (3.100 gr)

10 temmuz (5.kontrol)
Melisaam Melisaam 65.5(+700gr) :KK43:( regl dönemi
hzeldlara hzeldlara 60.4(-500gr):))
17 temmuz (6.kontrol)
S Supernaturaaaallll 66.4(-600gr)
hzeldlara hzeldlara 60.3 (-100gr)
Melisaam Melisaam 64.1(-1.400 gr)

24 temmuz pazar (7.kontrol)
carpediem435 carpediem435 65.8
Melisaam Melisaam 63.3(-800gr)
hzeldlara hzeldlara (59.4)(-900gr)

Son düzenleme:
Şimdi kızlar bugün 6 haziran
Sahurda:
1haslanmis yumurta
5findik
2kayisi
1dilim beyaz peynir
4zeytin
*Haslanmis yumurta sevmediğim için iyice ezip içine peyniri kattim üzerinde pul biber ve nane öyle yenebiliyor :)
Kilo: 67.5

Hadi kizlarr katılımınizi bekliyorum
Tek başımıza zor ama.hep birlikte çok daha kolay ben inanıyorum 3ay sonra okula geldigimde yada cevremde uzun sure gormeyenlerle karsilastigimda o tepkileri merakla bekliyorum hayatımızı değiştirelim. Kilo konusu açıldığında saçma sapan bi şekilde konuyu kapatmak istemiyorum artık. Yada hazırlanmaktan nefret etmek:KK43: her yerimi kapatmaya çalışmaktan uzun ceket bol tsort gitlymekten nefret ediyorummm. Canim bisey yemek istemediğindd diyette misin kız diyip gulmelerden nefret ediyorumm. Yaz gelince bunalıma girmektende. Ama artık son bu istediğim şeyi istediğim gibi giyebiocem dar kot üzerine sadece bi tsort takip cikabilcem bunun içinde bunu yapmaya ihtiyacım var destek olun kızlar birbirimize destek olalım. Herkes hedef kilosunu yazsın 3ay için. Sonra günlük yediklerimizi not duselim çünkü yazdikca fazla yada yanlış yediklerimizi görürüz aradaki kacamaklari unutup hiç bisey yemiyorum nasıl kilo veremiyorum demeyiz kızlar. Ben daha önce 76kilodan 65e inmistim . Yine aynı duzendi yediklerim ve yediğimiz yazmak çok işe yarıyor. Ben inanıyorum. Birbirimizi motive edelim. Sok diyetlere 10gunde 10kilolara 3gunde 5kilolara gerek yok kızlar. Vücudumuzdan kas gitmeden de zamana yayarak kilo verebiliriz hem bize o 10kilolar 20kilo olarak dönmez. Basarabiliriz! Zayiflayinca neler almak istediğinizi yazıp motive olabiliriz ! Ve eylül ayı alışveriş listemizden verilen kilolarımizdan bizi görenlerin tepkilerinden başka bi konu olmayacak kızlar burda zaman su gibi akıyor inanın şuan diyet yada zayıflama sureci uzun bi süre gibi gözükse de eğer bırakıp yapmaktan vazgeçersek o 3ay aslında ne çabuk geçmiş hayatımızda hiç bi değişiklik yapmadan bunu görüp pişman olabiliriz . Hayal edelim ve basaralim. Seneye yazın mutlu mutlu sadece ideal kilomuzdan 1-2kilo ustte gorunce o hafta dikkat etmek yeter durumunda olmak kim istemezki

Size karar asamami yazayım.
Zaten ne zamandır istiyorum arkadaş ortamımdaki kızlar zayıf bi yere gidince o farki hissetmek insanı çok uzuyor. Ve dedim bu yıl buna bi son 3 ay sonra gerçekten göreceksiniz !
Bi tane defter aldım kendime sadece kilo hedeflerim günlük yediklerim zayiflayinca yapmak istediklerim falan tarf tarih 3 ayı oraya çizelgelermdim . Ramazan ayında baslicaktim 10gunum kalmıştı bu 10gunde kıyafetlerimin üzerime yakismamasi falan moralimi bozdu tabiki ama çokta takilmamaya başladım çünkü tam anlamıyla o kararı kafada oturtmak zor olan. Ve ben bunu basarmistim. Öyle kisacik zamanlara mucizevi kilolarda sıkıştırmayacaktim zaten haftada en az yarım en cok 1kilo idealmis yanı aylık 3kilo abartı da değil. Neyse gelelim o 10gune arar ara bozulan moraller dışında hiç biseyidr takmadim istediğim herşeyi yedim sabah simit akşam fast food üstüne tatlı hiçte umursamadan. Çünkü son olacaktı ve cidden kararliydim...

Bu arada kızlar asil olay sevgilim dahil kimseye diyete girecegimden bahsetmedim. Sadece annem.biliyor yemeğim konusunda yardımcı olması açısından. Ailem dışında da kimseye söyleyip bi beklenti olusturmcam bu konuda kararliyim

Neyse kızlar ben zaten karar vermiştim ama asıl son kafamda bitirmek surda oldu ondan bahsedeceğim .
Bi tanıdığımız 7-8 kilo kadar aldı ve bu yıl mezuniyeti vardı aslında ona çok yakışacak bi kıyafet onu kocaman bi kadın gibi göstermiş :KK43: ve o an dedimki tamam bu şekilde olmaz. Daha 1.sinifim ama son sene mezuniyet telaşı KPSS telaşı derken kilo vermek bi yana alınıyor ve ben öyle mezun olmak istemiyorum. Zaten ortaokul lise çağlarımda hep öyle mezun oldum ama.universitede yok olmaz kesin :KK43:

Canlar nerdesiniz yeni üye oldum ve konu nasıl duyurulur falan bilmiyorum lutfenn yorum yapın artık :KK43:

Kızlar bi de aklımda su fikir var. Herkes hafta bitiminde verdiği kiloyu yazsın ve haftamizin 1.lerini seçelim

selam :) umarım hedefinize ulaşırsınız.
menünüz gayet iyi. su içmeye özen gösterirseniz , yemekleri de abartmadan yerseniz başaracağınıza inanıyorum :)

İftar menüm:
3 adet köfte
Bulgur pilavı
Mercimek çorbası
Ayran
Yemekten sonra hiç bisey yemedim şimdide 1tanr soda içtim ve sahura kadar yok başka bisy

Sahurdan sahura kilomu kontrol edicem ama asıl kontrol haftalık olcak. Hafta içinde bi az bi çok günlük değişimler olabilir ama bu hafta için asıl önemli sonuç 13unde ki kontrol

Merak ediyorum 3 ay sonunda hedefime ulaşıp istediğim şeyleri giyebilcek miyim inşallah yaparım

7haziran : 66.8
Sahur:
1haslsnmis yumurta
1dilim peynir
Domates-salatalik
2kayisi
Yarım avuç kadar fındık
1tane zeytin
1 bardak çay ve bi çay kaşığı fındık ezmesi

Umutluyum bu günlük işi de beni çok sardı
Zayıfladığımda hepsini bin kere tekrar okurum kesin :sampiyon: yapmak istiyorum kesinlikle ve bunu surekli kendime hatirlaticam. Gezmeyi seviyorum ama o gezmeye giderken kıyafet giymek benim için eziyet neredeyse. Bunun artık yaşamak istemiyorum. Ve inşallah sene sonunda yaşamayacagimi herkese gostericemm. Kilo kimseye yakışmaz :KK39:

Günler çabuk geçiyor aslında. 13 unde asıl kilo kontrol günüm. Ve benim hedefim haftada 3-4 kilo vermek gibi bi şeyde değil. Haftalık 1 kilo versem yeterli. Bu haftaki hedefim 66.5 bu hafta 13 haziranda tartıda bunu gorsem bana yeter

X