7+2 kanama alanı

Umudunyolu24

Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2023
630
349
25
Merhaba kızlar progestan fitil kullanıyorum bu sabah fitili koyduktan sonra pembe akıntı oldu akşamüstü muayeneye gittim biraz kanama alanı oluşmuş %80 %90 gebelik devam eder bu şekilde ilerliyorlar progestanı kullanmaya devam et tekrar kanama olursa gel dediler inşallah olmaz.. Çok korkuyorum. Riski atlatmak için nelere dikkat ettiniz tavsiyeleriniz var mı aynı durumu yaşayan varsa.. 🥺

Merhaba kızlar progestan fitil kullanıyorum bu sabah fitili koyduktan sonra pembe akıntı oldu akşamüstü muayeneye gittim biraz kanama alanı oluşmuş %80 %90 gebelik devam eder bu şekilde ilerliyorlar progestanı kullanmaya devam et tekrar kanama olursa gel dediler inşallah olmaz.. Çok korkuyorum. Riski atlatmak için nelere dikkat ettiniz tavsiyeleriniz var mı aynı durumu yaşayan varsa.. 🥺
20 hafta yasadim bu durumu hic korkmayin ilk 12 hafta surekli yattim istirahat ettim doktorum kalkmami yasakladi benim kanama alanim cok buyuktu kesem kadardi.. sonrasinda 20. Haftaya kadar devam etti. Dogum yaptim bebegimde bende gayet iyiyiz. Bol bol dinlenin kabiz olmayin cok fazla ayakta durmayin.

20 hafta yasadim bu durumu hic korkmayin ilk 12 hafta surekli yattim istirahat ettim doktorum kalkmami yasakladi benim kanama alanim cok buyuktu kesem kadardi.. sonrasinda 20. Haftaya kadar devam etti. Dogum yaptim bebegimde bende gayet iyiyiz. Bol bol dinlenin kabiz olmayin cok fazla ayakta durmayin.
Ne yaptıysam kabızlığım da geçmiyor.. Teşekkür ederim inşallah benim de geçer

30. Haftaya kadar yasadım 26 haftaya kadar yattım bi ara dahada büyüdü suan bebeğim yanımda sağlıklı elhamdulillah cok kötü cok zır gunlerdi rabbim yardımcınız olsun cok kanamam oldu hep oldu ama sağlıkla dogdu cok sukursebepte bulunamadı kanamalara

Ne yaptıysam kabızlığım da geçmiyor.. Teşekkür ederim inşallah benim de geçer
32. Haftaya kadar vajinadan prrogestan kullandım , 20. Haftaya kadar pruluton iğne oldum kanamam varken 3 güne 1 oldum yokken Haftada bir ama hep oldugu için kanama ve lekenemem 3 gğne bir oldum iğne,Hiçbir onerim yok biri bol portakal ve ceviz ye demişti bende oyle yapmıstım faydası var mıydı yoktu bence, hep yattım merdiven inmem cıkmak artırıyordu kanamamı mesela onu hissedıyordum ama doktorlara sorarsan ilgisi yok diyorlar

30. Haftaya kadar yasadım 26 haftaya kadar yattım bi ara dahada büyüdü suan bebeğim yanımda sağlıklı elhamdulillah cok kötü cok zır gunlerdi rabbim yardımcınız olsun cok kanamam oldu hep oldu ama sağlıkla dogdu cok sukursebepte bulunamadı kanamalara
AMİN çok teşekkür ederim

Merhaba, 10.haftada bende de oluşmuştu. Doktorum bol istirahat önerdi, ben de hiçbir iş yapmadan uzanıp dinlendim. Bir de bazı makalelerde alpha lipoic asit içeren ıspanak, brokoli, brüksel lahanası gibi besinlerin kanama alanının küçülmesine yardımcı olabildiğini okumuştum. O yüzden ıspanak, yeşil elma, salatalık ve yarım limon ile smoothie yapıp içtim haftada 3-4 kez. O şekilde tadını da sevdim 😅Sonra atlattık ama maalesef 3 hafta sonra yeni bir kanama alanı oluştu, bu kez daha büyüktü. Aynı şeyleri yapıyorum yine. Şu an minik minik birkaç kanama alanım var. 19+5'iz ve dinlenmeye, bol su ve smoothie içmeye devam ediyorum. Siz de öyle yapın. Prolutex iğne ve progestan fitil kullanıyorum bir de. Geçecek Allah'ın izniyle. Geçmiş olsun 🙏🏻

Pembe akintidan korkma bende de oldu progestan dex karından iğne proluton depot kalmadan 3 günde 1 birde günde uckez progeston fitil

X