7 ay sonra

hilalbeyaz

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2023
73
152
eşimin ailesiyle 7 aydır görüşmüyorum bazı sebeplerden anlatsam bana hak verirsiniz. Beni çok üzdü kırdılar. Yalanlar iftiralar vs girmiyorum hiç o konulara. Bin sene görüşmesem görüşmem. Bu arada hamileyim 7aylık. Eşim geçen hafta gidip arayı düzeltti ailesi sonuçta üzülüyordu. Karışmadım. Bu Gece arayıp yarın geleceklerini 2-3 gün cümbür cemaat kalacaklarını söylemişler, beni zaten aramıyorlar. Bilmiyorum belki de yeni bi başlangıç yapmak istiyorlar eşim de yeni evliyiz ilk defa evimize geliyorlar gibi düşün geçmişi bırak bi kenara dedi. Bilemiyorum çok gerildim. Geceden aradıkları için bi hazırlığımda yok ev almış başını gidiyo yemek filan halledebilirim belki de. Ağırlaştım azıcık ayakta dursam ayaklarım şişiyor. Kendileri de klasik gelinden hizmet bekleyen tiplerdi kocam yardım etse ona bile bozulur söylenirlerdi. Değiştiklerini sanmıyorum. Çok gerginim kızlar. Ne tavsiye edersiniz. Nasıl davranmalıyım?

eşimin ailesiyle 7 aydır görüşmüyorum bazı sebeplerden anlatsam bana hak verirsiniz. Beni çok üzdü kırdılar. Yalanlar iftiralar vs girmiyorum hiç o konulara. Bin sene görüşmesem görüşmem. Bu arada hamileyim 7aylık. Eşim geçen hafta gidip arayı düzeltti ailesi sonuçta üzülüyordu. Karışmadım. Bu Gece arayıp yarın geleceklerini 2-3 gün cümbür cemaat kalacaklarını söylemişler, beni zaten aramıyorlar. Bilmiyorum belki de yeni bi başlangıç yapmak istiyorlar eşim de yeni evliyiz ilk defa evimize geliyorlar gibi düşün geçmişi bırak bi kenara dedi. Bilemiyorum çok gerildim. Geceden aradıkları için bi hazırlığımda yok ev almış başını gidiyo yemek filan halledebilirim belki de. Ağırlaştım azıcık ayakta dursam ayaklarım şişiyor. Kendileri de klasik gelinden hizmet bekleyen tiplerdi kocam yardım etse ona bile bozulur söylenirlerdi. Değiştiklerini sanmıyorum. Çok gerginim kızlar. Ne tavsiye edersiniz. Nasıl davranmalıyım?
7 aylık hamilesiniz ve cümbür cemaat size gelip bir de hizmet mi bekleyecekler? Gelseler bile uzun kalmamalılar bence can taşıyosunuz şuan ve son aylardasınkz

Eşiniz size sormadan neden kabul etmiş ki? Tabi siz kim oluyorsunuz ki orası oğullarının evi, ama hizmeti gelin yapacak çünkü sizi hizmetçi aldılar.
Valla zor bir durum. Ama cıngar çıkarabilme potansiyeliniz varsa çıkarın. İdare ettikçe tepeye biniyorlar. Bir kere araya soğukluk girince olmuyor. Ben başında çıkaramadım ama sonunda yine eş ailesi sebebi ile boşanıyoruz. Keşke başında çıkarsaydım da boşancaksak da boşansaydık. İdare edince de sonuç değişmiyor olacağı varsa oluyor işte.

7 aylık hamile kadının evine cümbür cemaat, 2-3 kalmalı gelmeye ne gerek var?
Aranız iyi olsa bile gereksiz bir durum.
Ayrıca siz konuşmak için adım atmamışsiniz, aranız düzelmemiş, yalan iftira var diyorsunuz, eşiniz ailesiyle konuşunca bitiyor mu yaşananlar?
Eşiniz işten izin alsin, otursun evi temizlesin, yemek yapsın çok istiyorsa, ailesi gidene kadar o yapsın her şeyi.
Nasıl bu kadar düşüncesiz olabiliyor bu erkekler cidden anlamıyorum.

Ne gibi haksizliklar yapildi bahsetseydiniz keske.
Neyse pide yaptirsin esiniz sizde bi corba salata yaparsiniz
Kahvalti icin de bir gun pişi birgun hazir yufkali borek yapilabilir
Diger gun pilav yanina türlü cacik
Cayin yanina da kek cirpilir yemek olaylari tamam olur zaten yardim ederler diye dusunuyorum

Ben boyle menu yazdim ama cidden agir seyler yasattilarsa elinizi birseye surmeyin esiniz yapsin cogu seyi

Sakın mesafeni bozma.Sayginla ağırla ama sakın eskiyi tekrar yasatmalarina izin verecek yüzü verme

7 aylık hamile kadının evine cümbür cemaat, 2-3 kalmalı gelmeye ne gerek var?
Aranız iyi olsa bile gereksiz bir durum.
Ayrıca siz konuşmak için adım atmamışsiniz, aranız düzelmemiş, yalan iftira var diyorsunuz, eşiniz ailesiyle konuşunca bitiyor mu yaşananlar?
Eşiniz işten izin alsin, otursun evi temizlesin, yemek yapsın çok istiyorsa, ailesi gidene kadar o yapsın her şeyi.
Nasıl bu kadar düşüncesiz olabiliyor bu erkekler cidden anlamıyorum.
Eşim cidden izin almış 2 gün evde yarın beraber halledeceğiz kendini yorma dedi. Beni aramama sebepleri Şuan için yüzleri yok, geldikten sonra düzeltmeyi düşünüyorlar mı acaba diye iyimser düşünüyorum Şuan. Zaten arasalar da ben açmıyorum bu arada, aramadılar ama 1-2 defa başka aile üyelerini açmadım. Bu yüzden aramamış olabilirler. Bilmiyorum hesaba da almıyor olabilirler. Yarın karşıma geçip bura oğlumuzun evi vs derlerse de şok olmam öyle bitakım yüz göz oluşlar yaşadık geçmişte.

Sakın mesafeni bozma.Sayginla ağırla ama sakın eskiyi tekrar yasatmalarina izin verecek yüzü verme
Teşekkür ediyorum. Meseleleri açmayacağım normal davranıp aşırı güler yüzle davranmamayı düşünüyorum. Gönül ister güler yüzlü olayım görünce neşeleneyim ama maalesef. Korkuyorum problem çıkartmazlar inşallah diye.

Eşim cidden izin almış 2 gün evde yarın beraber halledeceğiz kendini yorma dedi. Beni aramama sebepleri Şuan için yüzleri yok, geldikten sonra düzeltmeyi düşünüyorlar mı acaba diye iyimser düşünüyorum Şuan. Zaten arasalar da ben açmıyorum bu arada, aramadılar ama 1-2 defa başka aile üyelerini açmadım. Bu yüzden aramamış olabilirler. Bilmiyorum hesaba da almıyor olabilirler. Yarın karşıma geçip bura oğlumuzun evi vs derlerse de şok olmam öyle bitakım yüz göz oluşlar yaşadık geçmişte.
Siz hiçbir şey yapmayın. Kocanız evi temizlesin, beceremiyorsa dışarıdan yemek söylesin.
Ara düzeltmek içinde 7 aylık hamile kadının evine yatılı misafir olmak için gelinmez.
Kalabalık olacaklar diyorsunız birde. Düşünceli bir tavır değil nereden bakılırsa bakılsın.

Üff benim bile içim şişti yahu 7 aylık gebesiniz ne işleri var cümbür cemaat bir de.. Siz mesafe koyun eşiniz konuşursa konuşsun

Normalde evde ne zaman yemek yapıyor ve nasıl bir düzen kuruyorsanız kendinize aynı devam edeceksiniz gelecek olanlar size yardım edecek. Bahsettiğiniz kişiler hizmet bekliyorsa otele gitsinler. Ailesi elbet gelirler onu anladım ama zamanlama kötü ve sizden hizmet bekleyecek olmaları daha kötü. Eşiniz yapsın söylenen de söylensin.

Eşiniz size sormadan neden kabul etmiş ki? Tabi siz kim oluyorsunuz ki orası oğullarının evi, ama hizmeti gelin yapacak çünkü sizi hizmetçi aldılar.
Valla zor bir durum. Ama cıngar çıkarabilme potansiyeliniz varsa çıkarın. İdare ettikçe tepeye biniyorlar. Bir kere araya soğukluk girince olmuyor. Ben başında çıkaramadım ama sonunda yine eş ailesi sebebi ile boşanıyoruz. Keşke başında çıkarsaydım da boşancaksak da boşansaydık. İdare edince de sonuç değişmiyor olacağı varsa oluyor işte.
Eşimin bana neden sormadığını vs mesele yaparsam Şuan durduk yere gerginlik çıkar aramızda veçünkü eşim de benden daha gergin muhtemelen. 7aydır o da görüşmüyor ailesiyle, düzeltmek istiyormuş evlat olarak. Sen düzelt ben gelmem dedim gönderdim geçen hafta. Muhtemelen onları da kendi ikna etti siz bize gelin diye. 2-3 gün kalma sebepleri de yakın bi şehirdışından gelecek olmaları. Bilemiyorum inşallah sorun çıkmaz, hayatım böyle çok güzeldi 7 aydır sorunsuz yaşıyordum valla

Davet eden eşinizse bir zahmet temizliği, yemeği de kendi halletsin.
Hamile halinizle kendinizi yormayın. Uzatın ayaklarınızı, keyfinize bakın.

Ne gibi haksizliklar yapildi bahsetseydiniz keske.
Neyse pide yaptirsin esiniz sizde bi corba salata yaparsiniz
Kahvalti icin de bir gun pişi birgun hazir yufkali borek yapilabilir
Diger gun pilav yanina türlü cacik
Cayin yanina da kek cirpilir yemek olaylari tamam olur zaten yardim ederler diye dusunuyorum

Ben boyle menu yazdim ama cidden agir seyler yasattilarsa elinizi birseye surmeyin esiniz yapsin cogu seyi
Teşekkür ederimmm,

X