Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 8 aylık oğlum desteksiz oturamıyor

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Biranolsun

Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2021
121
42
35
Arkadaşlar 8 aylık oğlum desteksiz oturamıyor beli öne eğik duruyor oturtugum zaman dik ve sağlam duramıyor bu aya kadar fazla oturma alıştırması yapmamıştım ister istemez kafaya takmaya başladım 😌 bu ay daha çok üstüne durmaya başladım işin açıkçası dönebiliyor ayaklarına ağırlık verip basabiliyor yüz üstü durmayı sevmiyor direk yana atıyor kendisini ama sırt üstü durayım istiyor hep Bnde alışması için değişik hareketlere alissin istiyorum ağlamaya başliyor biraz araştırdım demir eksikliği vitamin eksilikligide yapabilir yaziyo ilacalrini duzenli veriyorum bu arada emziriyom 6 aydan sonra ek gıdalara başladık elma suyu varsa az da olsa portakal suyu hergun vermeye çalışıyorum yediğime ictigime dikkat ediyorum acaba benim yediklerimle alakalı olabilirmi vitamin eksikliği

Sizin tükettiklerinizin bir etkisi mutlaka olur ama genel değerlendirmede daha çok genetik yapısı etkendir. Belli ki bebeğinizin beslenmesine de dikkat etmişsiniz. Dik oturmak için 8 ay biraz geç ya da tembel bir bebek olduğunu var sayarsak en geç 9 ayı bulur. Vakit kaybetmeden doktorunuza danışmalısınız. Nedeni vitamin eksikliği olmayabilir.

Sizin tükettiklerinizin bir etkisi mutlaka olur ama genel değerlendirmede daha çok genetik yapısı etkendir. Belli ki bebeğinizin beslenmesine de dikkat etmişsiniz. Dik oturmak için 8 ay biraz geç ya da tembel bir bebek olduğunu var sayarsak en geç 9 ayı bulur. Vakit kaybetmeden doktorunuza danışmalısınız. Nedeni vitamin eksikliği olmayabilir.
Danisacagim dediginiz gibi tesekurler

En sağlıklı olanı doktora danısmak bir sorun var ise önlemini erkenden almak vakit kaybetmeyin tavsiye cok olur bizimki 10 aylıkken basladı vs. Gibi cevreden filan ama kimseyi dikkate almayın lutfen en iyi degerlendirmeyi doktoru yapar 😊

Bazı çocuklar geç oturabiliyor.oglumda 8 aylıkken oturmaya başlamışti bir cok şeyi de geç oldu zaten .ama burda yazilablara göre sakın kıyaslamayın çocuğunuzu bazen aşırı paniğe bazen de aşırı rahatlıga sebep olabiliyor

Arkadaşlar 8 aylık oğlum desteksiz oturamıyor beli öne eğik duruyor oturtugum zaman dik ve sağlam duramıyor bu aya kadar fazla oturma alıştırması yapmamıştım ister istemez kafaya takmaya başladım 😌 bu ay daha çok üstüne durmaya başladım işin açıkçası dönebiliyor ayaklarına ağırlık verip basabiliyor yüz üstü durmayı sevmiyor direk yana atıyor kendisini ama sırt üstü durayım istiyor hep Bnde alışması için değişik hareketlere alissin istiyorum ağlamaya başliyor biraz araştırdım demir eksikliği vitamin eksilikligide yapabilir yaziyo ilacalrini duzenli veriyorum bu arada emziriyom 6 aydan sonra ek gıdalara başladık elma suyu varsa az da olsa portakal suyu hergun vermeye çalışıyorum yediğime ictigime dikkat ediyorum acaba benim yediklerimle alakalı olabilirmi vitamin eksikliği
Çocuk doktoruma göre dönme emekleme gelişim için kriter değil ama desteksiz oturma için de 9. Aya kadar zamanı var demişti. Sağlıkla büyütün inşallah 🥰

Merhaba benm kızımda bahsetdiginiz gbiydi aynen ama bizim kalca çıkığı vardi kalca gelişim geriliği vardi tedavi olduk hemen toparlandi kuzucugum size de aynisini dilerim inşallah hic br sikinti olmadan hemen toparlar

Merhaba benm kızımda bahsetdiginiz gbiydi aynen ama bizim kalca çıkığı vardi kalca gelişim geriliği vardi tedavi olduk hemen toparlandi kuzucugum size de aynisini dilerim inşallah hic br sikinti olmadan hemen toparlar
Öyle bir sorun yoktu kalça testine gittiğimizde bidaha yaptirmadik test gerekli olmadığıni biliyorum ama insalah 1 ay içinde gelişim gösterir

İnsallah goaterecek bu ara da bizim d vitamini eksikliği cok fazlaydi ve dişleri de çıkmıyordu yurumesi de gecikti dvit ignesi yaptirmistik iki kez inanin iğne yaparkenden ertesi hafta dişleri çıkardı vitamin eksikligi olablr daha kötüsünü akliniza getimeyin

Çocuk doktoruma göre dönme emekleme gelişim için kriter değil ama desteksiz oturma için de 9. Aya kadar zamanı var demişti. Sağlıkla büyütün inşallah 🥰
Zaten bu yüzden oturma olayını takıyorum kafama emeklemeden yürüyen birçok bebek var ilk oğlum bu aylarda oturuyordu ister istemez kıyaslama yapıyorum

Mesela 5 yaşındaki oğlum 10 aylıkken emeklemisti 14 aylıkken yürüdü 13 aylıktı ilk dişini çıkarmıştı her bebeğin gelişim evresi farklıdır kesinlikle ama iste anne yüreği bir an önce yapsın istiyorum

Bebeğinizi takip eden çocuk doktoru bu konuda ne diyor? Burda yazdıklarınizı onunla paylaşmanız daha sağlıklı.

Merhaba desteksiz oturma gelişim evreleri içinde çok dikkat ettiğimiz bir konudur. Sizin anlattığınız kadarı ile yorum yapabilmek mümkün değil. Doktorunuz sizi daha doğru yönlendirecektir🌼

X