80 kilo ile mide ameliyati olan var mıı ?😊

ela Altun

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2023
16
6
Merhabalar 29 yaşındayım ankilozan spondilit ve psödotümör serebri ve demir anemisi hastasıyım biraz fazla biliyorum 😂 kilo vermem gerekiyor ama hastalıklarım zorluyor günde 14 tane ilaç içiyorum benim ulaşmak istediğim cevap şu ""90"" kilo ile mide küçültme ameliyatı olanlar var mı bana bu konu yardımcı olabilirler mi lütfen çok bunaldım 😔 •90 KİLO•

Son düzenleme:
Tüp mide için vücut kitle indeksinizin yani boy kilo oranınızın 40'dan büyük olması gerekiyor. 80 kiloyla ameliyat olmanız için boyunuzun 140 olması lazım vücut kitle indeksinizin 40dan büyük olması adına. Ha danla biliç miydi neydi bir fenomen de 80-90 kg ile olmuştu ama bilemem tabii

90,100 kg ile ameliyat olunur ama 80 kilo ile ameliyat olmayın ya. Kendinize yazık değil mi? O ameliyat acısı, hastane süreci,hastane sonrası psikolojik süreç değer mi yani? Hadi 150,160 kg olsanız bir türlü veremeseniz anlarım ama 80 kg ile ameliyat olmak nedir? 10 kg verseniz 70 kilosunuz zaten. Maddi,manevi kendinize zarar verirsiniz. O ameliyat sonrası insanların saçları dökülüyor, aylarca doğru düzgün lıkır lıkır su bile içemiyorlar kusanlar oluyor. Göründüğü kadar değil.

Hayatımda böyle saçma şey az gördüm. Artık kimse çabalamadan rahatça bıçak altına yatıp her şeyi yaptırıyor kendine. 1 ay ekmek hamur işi yemezseniz çabucak 7-8 kg verirsiniz bile. Azıcık da yürür ekstra abur cubur ve şekeri de keserseniz rahatça 60ları görürsünüz. Yani şaştım kaldım

Instagramda bır fenomen var o galıba 81 kıloyla amelıyat oldu . Boyuda cok uzun degıl ama kadın bırkac ayda kuculdu
Ben cesaretlı degılım ama olmak ısterdım
70 72 arasındayım ama hıc zayıf olamadım
55 olmam lazım ama yemeyı cok sevıyorum
O bayanı gordukce cok ımrenıyorum keske o cesaret bendede olsaydı
Ve kadın tek basına amelıyat oldu bırıkı gun hastanede kaldı cıktıgı gıbı carsı pazar dolandı hıc yatmadı cok sasırdım

Hayatımda böyle saçma şey az gördüm. Artık kimse çabalamadan rahatça bıçak altına yatıp her şeyi yaptırıyor kendine. 1 ay ekmek hamur işi yemezseniz çabucak 7-8 kg verirsiniz bile. Azıcık da yürür ekstra abur cubur ve şekeri de keserseniz rahatça

90,100 kg ile ameliyat olunur ama 80 kilo ile ameliyat olmayın ya. Kendinize yazık değil mi? O ameliyat acısı, hastane süreci,hastane sonrası psikolojik süreç değer mi yani? Hadi 150,160 kg olsanız bir türlü veremeseniz anlarım ama 80 kg ile ameliyat olmak nedir? 10 kg verseniz 70 kilosunuz zaten. Maddi,manevi kendinize zarar verirsiniz. O ameliyat sonrası insanların saçları dökülüyor, aylarca doğru düzgün lıkır lıkır su bile içemiyorlar kusanlar oluyor. Göründüğü kadar değil.
Zaten 92 kiloyum

Zaten 92 kiloyum
Burda yeni olduğum için konuyu açtım yazdım ama silemedim hastanedeydim dikkat etmeden paylaşmışım 92,7 çapa tıp fakültesi sabah tartıldım romotoloji bölümünde kararı bana bıraktılar

Instagramda bır fenomen var o galıba 81 kıloyla amelıyat oldu . Boyuda cok uzun degıl ama kadın bırkac ayda kuculdu
Ben cesaretlı degılım ama olmak ısterdım
70 72 arasındayım ama hıc zayıf olamadım
55 olmam lazım ama yemeyı cok sevıyorum
O bayanı gordukce cok ımrenıyorum keske o cesaret bendede olsaydı
Ve kadın tek basına amelıyat oldu bırıkı gun hastanede kaldı cıktıgı gıbı carsı pazar dolandı hıc yatmadı cok sasırdım
Anlıyorum ben zayıftım hastalıklarımdan dolayı baya bur dönem hastanede yattım o esnada kilo aldım şimdi de yumurta dondurma işlemi yapılması gerekiyor ama bir an önce zayıflamam lazım beynimde sıvı birikmesi var çatlama iğneleri tetikler kiloluyken dediler

Sanmıyorum ameliyat yapılmaz, mide balonu deneyebilirsiniz belki
Ben botoks yaptırdım 23 başında ama hiçbir işe yaramadı balonda cok ilaç kullandığım için takmadılar sürekli kusarım diye

Tüp mide için vücut kitle indeksinizin yani boy kilo oranınızın 40'dan büyük olması gerekiyor. 80 kiloyla ameliyat olmanız için boyunuzun 140 olması lazım vücut kitle indeksinizin 40dan büyük olması adına. Ha danla biliç miydi neydi bir fenomen de 80-90 kg ile olmuştu ama bilemem tabii

Yanlış yazdim zaten ama geri alamadım 165 / 92 kilo indeksim 34 çıktığı için yine kararsız kalındı bende arada kaldım bu arada acaba nasıl siliniyor bana söyler misiniz rica etsem herkes yanlış anladı haklı olarak

X