80'lerin sonunda 90'ların başında çocuk olmak..

kalemkutu

mizantropist
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2011
880
113
35
Süper Baba'nin müzigini flütle çalmissaniz

LC Waikiki veya benetton tüm renkleriyle kiyafetlerinizde önemli markalar olduysa...

SHOW TV'nin müzigini hala hatirliyorsaniz dup dibu dip dip dibi dip dum...Tabi ki bir de :Iyi TV eyç bi bi, eyç bi bi iyi TV

Önce hüplet sonra gümlet' hayat felsefeniz olmussa

Bizimkiler dizisi ertesi gun okul oldugunu bi sureligine unutturduysa

Parliament pazar gecesi sinemalari müzigini duydugunuzda içinizde hala garip duygular uyaniyorsa (yarin okul var hüznü, ailenin seni yatiriyor olmasina duydugun kizginlik, o güzel mavinin romantizmi...)

Polis Akademisindeki her sesi çikaran adama hayranlik duyuyorsaniz

Elm sokaginda kabus yüzünden hala yatagin altina bakmaktan korkuyorsaniz

Chucky yüzünden en sevdiginiz oyuncaginizi bile göz önünden kaldirmissaniz

Okulda coca-cola kutusunu ezip mac yaptiysaniz (kizlar yan yatirip üstüne tam ortasina ayagi yerlestirip ustune basip yururlerdi, topuklu ayakkabi gibi olurdu)

Apartmanin altindaki zil veya taksi diafonuna basmak müthis heyecanli bir yaramazliksa

Dört tekerlekli ayakkabinin üstüne takilan patenlerden sonra roller bladeler size büyüleyici geldiyse

Bakkala gönderilmenin en güzel yani küçük sarellenin dibini minik plastik kasigiyla kazimak veya leblebi tozu yiyip konusmaya çalismaksa

Aterideki ördek vurmaca oyununda silahin nasil çalistigina hala kafa yoruyorsaniz

Isikli spor aykkabilar hava atmanin önemli bir unsuruysa

Bayramda harçliklarla aldiginiz ilk sey kinder süpriz yumurtasiysa(kagidini tirnakla yirtmadan dümdüz yapmak da sabir ister dogrusu)

Clementine sizde derin izler birakmissa

Kasete kayit yapilabilmesi icin alt tarafinda bulunan karelerin bantla kapatilmasi gerektigini ögrenmenin önemini biliyorsaniz

Commodore 64'de tornavidayla kasetin kafa ayarini yaptiysaniz

Anne saat kaç, simiiit, birdir bir, çay kahve gazoz, aksam ebesi, dansa davet, çatlak patlak, yakan top gibi kalabalik oynanan sokak oyunlarindan sonra anneniz sizi balkondan yemege çagirmissa

"bandira bandira ye beni" sarkisini hizli söylemeye çalistiginiz günler varsa

Rönesans sanatçilarini ilk kez Ninja Kaplubagalarin ismi olarak tanidiysaniz

Tele On diye bir kanali hatirliyorsaniz

Haftasonlari çizgi film izlemek için errken kalkmanin ne demek oldugunu biliyorsaniz

Begenseniz de begenmeseniz de tüm çizifilmleri art arda izliyorduysaniz

Bir Baska Gece çocukluk hayatinizdaki en görkemli sovsa

Pazar geceleri yikanma günüyse

Müzik yelpazesi hayatiniza büyülü yabanci müzisyenler kattiysa

Bir sanal bebeginiz olmussa,

Tetris'i süper hizla oynayabiliyorsaniz,

Pili bitmesin diye kasetleri kalemle havada sarmissaniz,

Çizgifilm sarkilarinin ingilizce veya japonca olsa da ezberlemisseniz

Kokulu silgiye, deftere, kaleme harçliginizi yatirdiysaniz.

Eti Cin, Eti Puf, ABC, Balik *****, N**** (Siyahi), Bonibon,
Topitop, Yumiyum...vb çok seviyorsaniz ve her zaman yeme kabiliyetiniz varsa

Sulugöz'ü düsününce bile agziniz sulaniyorsa

Küçük bir kizsaniz Sindy ile Barbie'yi karsilastiriyorduysaniz

Tsubasa'yi ve küre biçimindeki sahanin sonundaki dev kaleyi hatirliyorsaniz

"Hey Corç versene borç" deyince cevabi hemen yapistirabiliyorsaniz

Macarena dansini yapabiliyorsaniz

Telefonlarin jetonla çalistigini hatirliyorsaniz

Istop diye bagirdigimizda renk yakalamaya çalisirken onun aslinda stop oldugunu uzun zaman önce çözmüsseniz

Saçlari renkli ve uzun patlak gözlü çirkin trolleri bile bir furyada satin almissaniz.

Capri Sun in reklami ve melodisini hatirliyorsaniz.

Power Rangers'in renklerini hatirliyorsaniz

Mc Donalds a gitmek için ailenize yalvardiysaniz

Olacak O kadar, Yasemin'in penceresi, Hadi Anlat Bakalim, Adam Olacak Çocuk, Saklambaç.. gibi programlari hatirliyorsaniz.

Lambada'nin müzigi kulaginizda çalabiliyorsa

"Nereye çufçufluyoruz"un kimin dedigini biliyorsaniz.

Sayisiz joystik kirdiysaniz ve gün gelince artik joystik satilmadigini fark ettiyseniz

En sevdiginiz sayi altiysa

Prince of Persia'da alttaki dikenlere düsünce çikan dinnzk sesini ve kanlari hatirliyorsaniz

Mon Ami 48 lik boyalardaki altin ve gümüs renkleri statü sembolüyse

Gençlik hayaliniz Beverly Hills teki havuzlu arabalarsa.

Uhuyla oynamanin zevkini biliyorsaniz

Kolali jelibonun önce kapagini yediyseniz

annenizin posetler dolusu taso,misket, sporcu kagitlari,
gazoz kapaklarini attigini ögrenince agladiysaniz

Peçete, kagit, poset vb... koleksiyonu yapmissaniz..

:106:

aklımıza gelen varsa biz de ekleyebiliriz..

Son düzenleme:
aahh aahh ne günlerdi o günler biz de yaşlandık galiba artık:KK53:
fruko'nun on yüz milyon baloncuk yuttum sloganını unutmak mümkün mü
bi de susam sokağının da yeri ayrıdır hani:KK5:

Ben daha gerileden gelebilirim

Akşam 7 de televizyon açılırken askerlerin ellerinde Bayrağımızı göndere çekip İSTİKLAL MARŞI mızı okuduğumuz

ertesi gün okul yoksa saat 12 de daha televizyona doyamadan aynı seramoni ile tekrar kapanırdı

şimdilik bukadar arada gelip bakayım eski tadlara

show tv'de ilk öpücük diye bi dizi vardı, deli gibi izlerdim ilkokul yıllarım
kimseden duymuyorum sadece ben mi izliyodum o diziyi yaw...:KK23:

show tv'de ilk öpücük diye bi dizi vardı, deli gibi izlerdim ilkokul yıllarım
kimseden duymuyorum sadece ben mi izliyodum o diziyi yaw...:KK23:

bu diziyi nasıl unuturum ooolallaaaa laaaa bide bundan sonra gençlik tüzgarları vardı kirikir aşkım olan.... bide evimiz holywoodda vardı... aaahhhh brandan aaahhhhh

Bonanza dizisini ve heidi birde vikingler çizgi filmine bayılırdık

sırf falım sakızı çignemek için annenin cüzdanından bozuk para aşırdıksak..

kornet dondurmaları her yemede büyük heyecan duymak..

max ve panda da bedava yazan çubuklarıın bizi havalara uçurması..

9 taş oynayıp.o taşları devirip,tekrar hep birlikte dizmenin verdiği heyecan.(en sevdigimdi:KK43:):KK31:

voleybol oynarken yanan eşşek olur çıkar.kalan şampiyondur sevinci..ahahaha:KK31:

Ne güzel günlerdi. Birden o yıllara gittim. Çok güzel günlerdi. Dondurma kaymak diye dondurma satılırdı. Barbie bebek çıkartmalı sakızlar vardı. Bunları okuyunca çok özledim çocukluğumu :KK43:

Ne güzel yıllardı.Ataride büyük bi heyecanla mario oynardık.Chuccky yüzünden oyuncaklardan korkar olmuştuk.

$73063a058bfe2e2290d9144917bce783_1277382709.jpg

ben senin o uzun saçlarını az mı okşadım zamanında?:KK1:
bi de üstüne okşarken dilek tut gerçekleşir derlerdi hey Allahım:KK9:
bebeğin adı neydi hatırlayamadım ama bir türlü.

tamam buldum,troll bebekler :)

Son düzenleme:
sırf falım sakızı çignemek için annenin cüzdanından bozuk para aşırdıksak..

kornet dondurmaları her yemede büyük heyecan duymak..

max ve panda da bedava yazan çubuklarıın bizi havalara uçurması..

9 taş oynayıp.o taşları devirip,tekrar hep birlikte dizmenin verdiği heyecan.(en sevdigimdi:KK43:):KK31:

voleybol oynarken yanan eşşek olur çıkar.kalan şampiyondur sevinci..ahahaha:KK31:

benim de en sevdiğim oyundu 9 taaaaaş!
2000 sonrası kuşak sokakta oyun oynamayı bilmiyor...sadece bilgisayar-tv-cep telefonu... yalnızlaşıyorlar, sosyal yönleri gelişmiyor, mutsuz çocukluk geçirdikleri için ergenlikleri de çekilmiyor... öyle güzel zamanda çocuk olmuşuz ki biz... ne harika günlerdi...

benim de en sevdiğim oyundu 9 taaaaaş!
2000 sonrası kuşak sokakta oyun oynamayı bilmiyor...sadece bilgisayar-tv-cep telefonu... yalnızlaşıyorlar, sosyal yönleri gelişmiyor, mutsuz çocukluk geçirdikleri için ergenlikleri de çekilmiyor... öyle güzel zamanda çocuk olmuşuz ki biz... ne harika günlerdi...

:13:valla ya oynayan görsem hemen dalıcam o derece:KK9: nerde ne taş var ne top neyse artık ormana gidince aklımda bulunsunda oynarız belki..o çoçuk hala içimde benim:KK12:

diziler vardı mari mar rosalinda maria mercedes :) bizim mahallede toplanır bir komşuda izlenirdi tabiii yalan rüzharını unutmama lazım:)
ilk kartuşlu aterimi babam bozmuştu okadar oynamıştıkki ben kalktıktan sonra babam devam ederdi
tetriste ekrana adımı yazmııştım
penguenli bi oyuncağım vadı böle yukardan bırakıyosun kıvrımlardan kaya kaya havuza düşüyordu
bizimkiler diisi pazar günü olduğu için annemler uyumamı sölerdi ertesi gün okul var çünkü yatağa gider dizinin sesini dinlerdim sabahta annemlere anlatırdım baktılar ki böle olmuyor izlememe izin verdiler sonra:))
mahalle kültürü diye bişey vardı şimdi insanlar çocuklarını sokağa salmaya korkuyor
abimin bi kova bilyesi vardı annemden öle bi saklamıştı ki atmasın diye

Sanal bebeklerin arkasındaki minik plastik tuşa iğneyle basmaya çalıştığım günler geldi aklıma. :)
Bir de televizyonda hep Furbies reklamı çıkardı. :) $furby.jpg
Sonra bir de böyle renkli büyükçe spiral şeklinde plastik bir oyuncak vardı. Benimki hemen bozulurdu. $1159987730XzEVS0.jpg

okurken çok duygulandım yaa!!nostalji oldu resmen....
81 liyim ve her maddeye aşinayım ve de sanırım yaşlanmaktayım:KK34::KK34:

X