9 aylık bebeğim kabız lütfen yardım

kevse

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2023
49
12
25
Sağlık ocağındaki doktor bir hafta olan kabızlık normal dedi ama içime sinmedi başka doktora girip muayene ettirdim fitil verdi makatta çatlak yok dün verdim gliselin kansuk fitil çok zorlanarak katı olarak çıkardı hemen çok ağladı bugün gene verdik ama iki saat oldu hala çıkarmadı normal mi sizce hemen çıkamasi mi gerekir uzun kalıyor mu içerde lütfen yardım yoksa hastaneye gideceğim

Geçmiş olsun
dün çıkardıysa bugün çıkarmaması normal değil mi? Ek gıdada size haşlanmış armut veya erik püresi öneririm.

Sağlık ocağındaki doktor bir hafta olan kabızlık normal dedi ama içime sinmedi başka doktora girip muayene ettirdim fitil verdi makatta çatlak yok dün verdim gliselin kansuk fitil çok zorlanarak katı olarak çıkardı hemen çok ağladı bugün gene verdik ama iki saat oldu hala çıkarmadı normal mi sizce hemen çıkamasi mi gerekir uzun kalıyor mu içerde lütfen yardım yoksa hastaneye gideceğim
Erir zaten içeride korkmayın. Ama bagirsak duzenliyici tatsız kokusuz takviyeler var doktorunuza danışarak verin isterseniz.

Geçmiş olsun
dün çıkardıysa bugün çıkarmaması normal değil mi? Ek gıdada size haşlanmış armut veya erik püresi öneririm.
Siyah renk çıkarmış biraz o korkuttu biraz beni Kayısı kurusu vermiyorum şuan ağırlık çorbalara verdim emiyor bide armut erik denerim çok teşekkür ederim

Korkmayın o erimiştir bile. Anında çıkartmak zorunda değil. Birde dün çıkarttığı için çıkaracak birşeyi olmayabilir.

Siyah renk çıkarmış biraz o korkuttu biraz beni Kayısı kurusu vermiyorum şuan ağırlık çorbalara verdim emiyor bide armut erik denerim çok teşekkür ederim

Gün kurusunu akşamdan suda bırakıyorum ertesi gün az suyla haşlayıp 1-2 damla zeytinyağı ekleyip veriyorum. Doktorumuz önermişti.

Yemeklerini zeytinyağ ile yapın. Yoğurt eksik etmeyin muza ara verin. Yemeklerden sonra hep su verin aliskanlik edinsin.

Her ek gıda alımının hemen arkasından memeye koyun gerçekten bağırsakları çalıştırıyor.
Ek gıdada un kullanmayın. Muza biraz ara verin. Kuru kayısı yedirin. Zeytinyağı kullanın bol bol hem kilo aldırır :)
Uyguluyorum ama hemen mama sonrası emzirme yapmadım ara vardır saat olarak yarım saat felan onu denerim teşekkür ederim 🌹

Yemeklerini zeytinyağ ile yapın. Yoğurt eksik etmeyin muza ara verin. Yemeklerden sonra hep su verin aliskanlik edinsin.
Suyu veriyorum evet kesinlikle peşinde geziyorum su ile ama oluyor gene kabız yoğurt çok vermiyorum ama artık vereceğim

Çok geçmiş olsun canım benim bebeğimde dokuz aylık bi hekim okarak sana tavsiyem fitil gibi uyarıcıları cok kullanmaman 10güne kadar kabızlık normal ayrıca siyah kaka ek gıda kazbız bebeklerinde sık görğlğr kakada sadece kanlı ve beyaz olandan korkmalısın tavsiyem zeytinyağlı çorbalar yemekler yapabilirsin ayrıca bisiklet sğrme hareketi gibi karnını rahatlatacak masajlar banyo sonrası yapla güzel bi karın masajı bacakalrı öne cekip karına yaklastırmak gibi bunalrı bi dene istersen

Yoğurdu sürekli vermeni tavsiye ederim bende bir çok anne gibi. Muz da gündüz verilmeli gece verilen muz kabızlığa sebep oluyormuş. Bide aklıma geldi benim çocuk doktorum d vitamini mi yoksa demir ilacı için mi demişti tam hatırlamıyorum. Sağlık ocağının verdiği ilaç kabızlık yapmıyorsa kullan eğer yaparsa özel yazalım diye. Ama hangisi için dediğini hatırlamıyorum maalesef.

Suyu veriyorum evet kesinlikle peşinde geziyorum su ile ama oluyor gene kabız yoğurt çok vermiyorum ama artık vereceğim
Kefir de verebilirsiniz . Ayrıca kuru meyvelerden kompostu iyi gelir . Yoğurdu ben "aktiva " hazır satılan probiyotikli yoğurtla ile mayaliyorum hiç kabızlık cekmedik şükür. Akşam ve öğlen ögünununde mutlaka yoğurt oluyor bizim.

Örnek olarak ne ben acemi anneyim
Probiyotik damlalar var onlardan verebilirsiniz. Benim oğlumda çok kabız olurdu. Avokado muz ceviz karıştırın yedirin çok güzel kaka yapıyor hemde sağlıklı. Armutu buharda haşlayıp püre yapıp verebilirsiniz o da güzel kaka yaptırıyor. Birde gliserin fitili son çare olarak kullanın ve ortadan kesip öyle koyardım ben hep.

X