9 BİTKİ ÇAYI (DOKUZLU ÇAY MUCİZESİ)

Feraceli

Nirvana
Pro Üye
9 Ocak 2015
19.037
79.049
Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerle Türkiye’de oldukça popüler bir bitki çayı olan 9 bitki çayı diğer adıyla dokuzlu çay tarifi paylaşacağım. Özellikle televizyon programlarında pek çok ünlü doktor ve diyetisyenler tarafından önerilen bu dokuzlu çayı evinizde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Tam verim almak için listedeki bitkilerin aynısından almanız gerekmektedir. Her otun farklı özelliği var, bu sebeple listeye dikkat etmeniz önemli. Bu çay hazır olarak da marketlerde satılmaktadır. Fakat uzmanlar evde demleme olarak içilmesinin daha etkili olduğunu söylemekteler. Diyet ile birlikte uyguladığınız taktirde 1 haftada 4-5 kilo verebilirsiniz. Diyet yapmayanlar bile bu çay ile ilgili oldukça olumlu geri dönüşler yapmaktadırlar. İşte bu çayın tarifi..

Dokuzlu Çay Tarifi ( 9 Bitki Çayı )

Malzemeler:

• Yeşil çay
  • Mate çayı
  • Kekik (Bildiğiniz siyah kekik değil beyaz olan bilye kekik)
  • Biberiye
  • Cinnema
  • Sinirli ot
  • Çoban çökerten
  • Funda yaprağı
  • Barut ağacı kabuğu
Tarif:
Önce barut ağacı kabuklarını ufak ufak parçalara ayırın. Parmak ucuyla bir tutam alarak ayrı bir kaba koyun. İçine iki yaprak cinnema, büyük bir tutam yeşil çay atın. Geri kalan bütün bitkilerden parmak ucuyla birer tutam ekleyin. Bir içimlik karışım bir silme yemek kaşığını dolduracak kadar olmalıdır. Karşımı hazırladıktan sonra kaynamış suyu karışımın üzerine dökerek demlemeye bırakıyorsunuz. Kesinlikle kaynatmamalı, demleme yoluyla yapmalısınız. 75 kilonun üzerindeyseniz 1 litre su ile yapabilirsiniz. Fakat 75 kilodan azsanız günde 2 fincan içmeniz yeterlidir.

Notlar:

• Sabah kalkınca çayı demleyip için.
  • Çok kilolu olmayanlar günde 2 fincan, fazla kilolu olanlar en fazla 5 fincan içmelidir. Fazlası zararlı olabilir.
  • İlk kullanıldığı zamanlar ayda 10 kiloya kadar kilo vermenize yardımcı olabilmektedir.
  • Tansiyon problemi olanlar çayı içmesin. Eğer çok içmek isterlerse bilye kekikten çok çok az kullansınlar. Çünkü tansiyonun yükselmesine sebep olmaktadır.
Kaynak:diyetmasası.com

siz denediniz mi? yararı varsa içek :rolleyes:
Ben uzun süre denedim. Gerçekten yararı var metabolizma hızlandırıyor üstelik çok uygun bi fiyata almiştım iki paket almıştım biri çoktan bitti. şimdi bulamıyorum bulsam yine alcam

Ben uzun süre denedim. Gerçekten yararı var metabolizma hızlandırıyor üstelik çok uygun bi fiyata almiştım iki paket almıştım biri çoktan bitti. şimdi bulamıyorum bulsam yine alcam
İnternette poşet çay şeklinde olanlardan var. Hazır mı içiyordunuz?

X