90. Akademi Ödülleri (Oscar 2018)

EN İYİ ANİMASYON FİLM (ANIMATED FEATURE FILM)

1. The Boss Baby

bossbaby.jpg

2. The Breadwinner

breadwinner.jpg

3. Coco

coco.jpg

4. Ferdinand

ferdinand.jpg

5. Loving Vincent

lovingv.jpg

EN İYİ BELGESEL (BEST DOCUMENTARY FEATURE)

1. Abacus: The Small Enough to Jail

abacus.jpg

2. Faces Places

facesplaces.jpg

3. Icarus

icarus.jpg

4. Last Men In Aleppo

aleppo.jpg

5. Strong Island

strong.jpg

TAHMİNLERİM

En İyi Film: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En İyi Yönetmen: Guillermo Del Toro (Gönlüm aslında Christopher Nolan'dan yana ama daha önceki 5 adaylıktan eli boş döndüğü için The Shape of Water'ın aldığı 13 adaylığa güvenerek Del Toro'ya verirler diye düşünüyorum)
En İyi Erkek Oyuncu: Gary Oldman (tartışmasız)
En İyi Kadın Oyuncu: Frances McDormand
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Sam Rockwell
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Allison Janney
En İyi Özgün Senaryo: Get Out (Belki bunu da Three Billboards'a verebilirler ama Get Out siyahi başrol oyuncusu yüzünden bu ödülü kapabilir)
En İyi Uyarlama Senaryo: Call Me by Your Name
En İyi Kurgu: Baby Driver
En İyi Prodüksiyon Tasarımı: The Shape of Water
En İyi Görüntü Yönetimi: Blade Runner 2049
En İyi Kostüm Tasarımı: Phantom Thread (tartışmasız)
En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı: Darkest Hour (tartışmasız)
En İyi Özgün Müzik: The Shape of Water
En İyi Özgün Şarkı: This Is Me (Gönlüm Mystery of Love'dan yana ancak The Greatest Showman ekibi reklamını çok güzel yaptı, muhtemelen bu şarkı alacak)
En İyi Ses Kurgusu: Dunkirk
En İyi Ses Miksajı: Dunkirk
En İyi Görsel Efekt: Blade Runner 2049
En İyi Yabancı Film: Loveless (Rusya)
En İyi Animasyon Film: Coco
En İyi Belgesel: Faces Places (bir ihtimal gerçekçilik payı üzerinden Icarus da olabilir)

Bakalım kaçını tutturabileceğim, ehehe. Sizin de tahminleriniz varsa bunu kopyalayıp doldurup buraya atabilirsiniz. :)

En İyi Film:
En İyi Yönetmen:
En İyi Erkek Oyuncu:
En İyi Kadın Oyuncu:
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:
En İyi Özgün Senaryo:
En İyi Uyarlama Senaryo:
En İyi Kurgu:
En İyi Prodüksiyon Tasarımı:
En İyi Görüntü Yönetimi:
En İyi Kostüm Tasarımı:
En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı:
En İyi Özgün Müzik:
En İyi Özgün Şarkı:
En İyi Ses Kurgusu:
En İyi Ses Miksajı:
En İyi Görsel Efekt:
En İyi Yabancı Film:
En İyi Animasyon Film:
En İyi Belgesel:

Three Bilboard ve Get Out favorilerim odul alacaklar ama kategoriyi bilemedim.

Get Out beyin yakan ve cok guzel bir filmdi cok begenmistim

Animasyonda da Breadwinneri izledim duygulandim icten ve naif bir filmdi Cumhuriyete sukretmemiz gereken bir filmdi.

Three Bilboard ve Get Out favorilerim odul alacaklar ama kategoriyi bilemedim.

Get Out beyin yakan ve cok guzel bir filmdi cok begenmistim

Animasyonda da Breadwinneri izledim duygulandim icten ve naif bir filmdi Cumhuriyete sukretmemiz gereken bir filmdi.

Get Out değişikti harbiden, klişe değildi konusu. Breadwinner bence de çok naifti aynen çok doğru bir tabir kullandınız. :) Ama muhtemelen Coco alacak gibi hissediyorum malum Disney. Coco da güzeldi gerçi, eğlenceliydi. Hem çocuklara hem yetişkinlere hitap ediyordu.

Get Out değişikti harbiden, klişe değildi konusu. Breadwinner bence de çok naifti aynen çok doğru bir tabir kullandınız. :) Ama muhtemelen Coco alacak gibi hissediyorum malum Disney. Coco da güzeldi gerçi, eğlenceliydi. Hem çocuklara hem yetişkinlere hitap ediyordu.

Cocoyu izlemedim
Shape of Water cok ses getirdi en cok odulu o alir heralde simdi dusununce.

En iyi kadin oyuncu da Frances i hayranlikla izlesem de Sally Hawkins onceden almadiysa alicak gibime geliyor.
Cunku cok ovuldu bahsedildi.

Elimden geldiğince etmeye çalışıyorum. ❤❤

Aaa süpersiniz :) Tahminleriniz olursa alırım ^.^

En iyi kadin oyuncu da Frances i hayranlikla izlesem de Sally Hawkins onceden almadiysa alicak gibime geliyor.
Cunku cok ovuldu bahsedildi.

Daha önceden 2 adaylık aldı Hawkins ama ödül almadı :) Alabilir tabi. Frances McDormand da gümbür gümbürdü valla tahminler heyecanlı geçecek gibi. ^.^ Bu arada Sally Hawkins'in bu değil de 2016 yapımı Maudie diye bir filmi var, izlemediyseniz izleyin derim o kadar muhteşem oynamış ki. Filmin konusu da çok güzeldi.

Aaa süpersiniz :) Tahminleriniz olursa alırım ^.^

Daha önceden 2 adaylık aldı Hawkins ama ödül almadı :) Alabilir tabi. Frances McDormand da gümbür gümbürdü valla tahminler heyecanlı geçecek gibi. ^.^ Bu arada Sally Hawkins'in bu değil de 2016 yapımı Maudie diye bir filmi var, izlemediyseniz izleyin derim o kadar muhteşem oynamış ki. Filmin konusu da çok güzeldi.

Frances rolunu cok iyi oynadi gercekten ben de cok begerek izledim role cuk oturmus.Film de ilginc ve guzeldi uc bilboardtan nerelere gittiler isleyis farkliydi.

Onerin icin tesekkur ederim film izlemeye sinamaya bayilan biriyim ama bugunlerdeki psikolojimden dolayi her filmi izleyemiyorum hemen, hazir oldugumda izlicem.

Konu acman ve sayfalarca yazman emeklerin icin tesekkurler gorunce iyi oldum ne guzel yapmissin.

Frances rolunu cok iyi oynadi gercekten ben de cok begerek izledim role cuk oturmus.Film de ilginc ve guzeldi uc bilboardtan nerelere gittiler isleyis farkliydi.

Onerin icin tesekkur ederim film izlemeye sinamaya bayilan biriyim ama bugunlerdeki psikolojimden dolayi her filmi izleyemiyorum hemen, hazir oldugumda izlicem.

Konu acman ve sayfalarca yazman emeklerin icin tesekkurler gorunce iyi oldum ne guzel yapmissin.

Ne demek asıl ben teşekkür ederim incelediğiniz ve görüş belirttiğiniz için. :) Umarım en kısa sürede toparlarsınız da sizin gibi bir film tutkunuyla bol bol film tartışabilirim. :) Sevgiler. :KK200:

Eveeett, bir ödül töreninin daha sonuna geldik. En iyi film beni hayal kırıklığına uğrattı ona biraz üzüldüm. Ama tahminlerimin çoğunun tutmasına sevindim ve asıl kazananları açıklayayım ilgilenenler için :)

:sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon:

En İyi Film:
The Shape of Water
En İyi Yönetmen: Guillermo Del Toro - The Shape of Water
En İyi Erkek Oyuncu: Gary Oldman - Darkest Hour
En İyi Kadın Oyuncu: Frances McDormand - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Sam Rockwell - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Allison Janney - I, Tonya
En İyi Özgün Senaryo: Get Out
En İyi Kurgu: Dunkirk
En İyi Kostüm Tasarımı: Phantom Thread
En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı: Darkest Hour
En İyi Özgün Şarkı: "Remember Me" - Coco
En İyi Yabancı Film: A Fantastic Woman
En İyi Belgesel: Icarus
En İyi Kısa Film: The Silent Child
En İyi Kısa Animasyon Film: Dear Basketball
En İyi Kısa Belgesel Film: Heaven is a Traffic Jam on the 405

Eveeett, bir ödül töreninin daha sonuna geldik. En iyi film beni hayal kırıklığına uğrattı ona biraz üzüldüm. Ama tahminlerimin çoğunun tutmasına sevindim ve asıl kazananları açıklayayım ilgilenenler için :)

:sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon:

En İyi Film:
The Shape of Water
En İyi Yönetmen: Guillermo Del Toro - The Shape of Water
En İyi Erkek Oyuncu: Gary Oldman - Darkest Hour
En İyi Kadın Oyuncu: Frances McDormand - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Sam Rockwell - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Allison Janney - I, Tonya
En İyi Özgün Senaryo: Get Out
En İyi Kurgu: Dunkirk
En İyi Kostüm Tasarımı: Phantom Thread
En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı: Darkest Hour
En İyi Özgün Şarkı: "Remember Me" - Coco
En İyi Yabancı Film: A Fantastic Woman
En İyi Belgesel: Icarus
En İyi Kısa Film: The Silent Child
En İyi Kısa Animasyon Film: Dear Basketball
En İyi Kısa Belgesel Film: Heaven is a Traffic Jam on the 405

En iyi film Shape of Water alir demistim aldi.
Tahminlerin cogu cikti tebrikler.

Bende linkten izledim ama dayanamadim uyudum canim saol paylastigin icin tekrar.:))
Shape of Water nereye baksam vardi nette her yerde var anladim bu alicak dedim.

Ben yönetmeni alır da En İyi Film'i almayabilir diye düşünmüştüm ama Akademi'nin sevdiği tarz bu tarz filmler.

X