90 kilo ve üzeri hamile kalanlar

selam kızlar bende 103 kilo ile hamile kaldım ilk 3 ay 2 kilo verdim şimdi yine 103 kiloyum, acaba nasıl seyreder bu gebelik bilemedim, bu sefer nedense baya bi korkuyorum. tecrübesi olanlar varsa paylaşırsa sevinirim.

valla bu topiği canlandıralım bence, bakın kaç gündür stres yaşarken forumdaki cevapları görünce kendime geldim valla. Deneyimleri paylaşmak önemli. kilo alamamamız ama bebişlerimizi de doğru beslememiz gerek. bize bizden başka yardımcı yok. :) anlamıyolar bizii:KK36::KK36::KK36:

Kızlar medem tek obez gebe benim şimdilik bende gelişmeleri yazayım belki ilerde başka bi obez gebeye faydam dokunur :)

Ben dün ikili test yaptırdım herşey normal çıktı kan değerleride perşembe çıkıcak doktor ikisini birden yorumlayacağım dedi. Dediğim gibi 2 kilo almışım bunuda normal buldu şimdilik 97 kiloyum. Bir sıkıntım falan yok baştan beri bulantım falan da olmadı bakalım umarım sonuna kadar böyle gider. Bendeki gelişmeler bunlar haberiniz olsun.

ben de yeni hamileyim 2 ay oldu. şu an 93 kiloyum. ben de çok korkuyorum . tüm hamilelikte ne kadar kilo aldınızz.

78 kilo ile hamile kaldım simdi 90 kiloyum.İştahım masallah..durduramıyorum kendimi..Önce yiyorum sonra da vicdan azabı cekiyorum.Gördüğüm herseyi canım istiyor..Doktorum da cok kızıyor..Asıl simdi kilo almaya baslamam lazımdı.:KK43: Bebişime bu yuzden bişi olursa bu vicdan azabı beni mahveder..Yakında ablamın düğünü var..Ne giyeceğim konusunda hiç bir fikrim yok..İnsan içine cıkmaya utanır oldum artık.Kendimi cok cirkin hissediyorum:KK43::KK43::KK43::KK43:

Bende 90 kiloyum ve dün test yaptım hamileymişim çok korkuyorum önerebileceğiniz deneyimli bir doktor var mı?

Merhaba arkadaşlar,

Bu forum benim için de umut oldu, bıkmadan tekrar tekrar okuyorum.

Çocuk istiyorum dediğimde 70 kg civarı idim, ama hep kiloluyum vereyim oyle hamile kalırım diye erteledim.Sonrasında ise tam bir hayal kırıklığı! Ben tam tamına 111 kg oldum. Sonra yaşım da artık çok genç olmadığından (31 yaşındayım) ciddiyeti anladım ve sıkı bir diyete başladım diyetisyen kontrolünde. Şimdiye kadar 18 kilo verdim ve 93 kg'ya düştüm çok şükür.

Ama yine iştahım açık yine açık, 1 haftadır sürekli yemek düşünüyorum. Sonrasında da bebek hayalim aklıma geliyor ve vicdan azabı çekiyorum.

Artık aman aman çok da beklemek istemiyorum ama yinede sene sonuna kadar biraz daha sıkıp kendimi 80 kg ya düşmeden de çalışmalara başlamak istemiyorum. Allah bebek isteyen herkesin yarıdmcısı olsun.

BU tarz kilolu hamilelik deneyimi olan arkadaşlar da lütfen yazmaktan imtina etmeyin :)

Sevgiler

arkadaşlar merhaba bugün itibari ile oğlum 3 ay 3 günlük:)) ve allah bozmasın çok mutluyum . ben 120 kilo ile hamile kaldım 15 martta oğlum doğdu. hamileleğim boyunca hiç sorun yaşamadım hiç kilo almadım şu anda 115 kiloyum eksi 5 yani:)). hiç korkmayın doğumum çok kolay geçti . ertesi gün kalktım yemek bile yaptım. insanların dediklerine aldırış etmeyin çevremdeki bir çok kişi yaşadaığım gebelik ve doğumdan dolayı şaşkınlıkla izledi beni. nasıl bu kadar sorunsuz ve rahat yaşadın bu durumu diye. ayrıca 60 kiloda hamile olup bir dolu sorun yaşıyan arkadaşımlar var. yani kendinizi strese sokmayın hamileleğin tadını çıkarın düzenli doktor kontrolüne gidin yeter.

slm lar bende 90 kilo ile hamile kalanlardanım. trioid ve polikistler yüzünden 2 yılda 20 kg dan fazla kilo aldım. çocuk istegi baskın gelince kilo vermeyi bekleyemedim :KK70:
yediklerime özel dikkat etmedim 7 ay olduk ve 6 kg almışım umarım bundan sonra sadece ayda 2 kg alırım ki doktorumun tavsiyeside bu yönde şimdiye kadar saglık açısından bi sorun yaşamadık ama son haftalarda bel agrısı ayagıma vurmaya başladı bel fıtıgı olabilir dedi doktorum onun için kilo alımına dikkat etmeliyim
sanırım son ayları sadece salata ve meyve ile geçiricez ondada şeker içerigi düşük meyveler olacak :KK70: başka tavsiyesi olan varsa yorumlara açıgım

Selam arkadaşlar daha önce deneyimlerimi yazmıştım. 95 kg civarı hamille kalım 117 civarı doğuma gitmiştim. Şimdi kızım 2 yaşında kardeş düşünmeye başladık. Bu ay denemelere başladık. Bakalım hayırlısı. Bu sefer yine aynı kilodayım bu ay hamile kalırsam buseferkini diyetisyen kontrolünde takip etmeyi düşünüyorum. Doğumdan sonra kilo vermek çok kolaydı o kadar çok kilo almamış olsam çok daha rahat doğum kilomun altına düşerdim. Bu seferki niyetim bu inşallah başarabilirim. Birincide doktorum Prof. Dr. Rıza Madazlıydı bundada aynı dr ye gitmeyi düşünüyorum. Fakat ilki sezeryan oldu bunda normali denemek istiyorum bakalım doktorumu ikna edersem inşallah deneyeceğim. Gerçi ben ilkinde de normali denedim ama kızım kanalda ilerlemeyince sezeryane çevrildi ki tam anestezi aldığımda esasında kızımın ilerlediğini farkettiler çok içimde klmıştı bu sefer denemek istiyorum sonuna kadar.

Selam arkadaşlar daha önce deneyimlerimi yazmıştım. 95 kg civarı hamille kalım 117 civarı doğuma gitmiştim. Şimdi kızım 2 yaşında kardeş düşünmeye başladık. Bu ay denemelere başladık. Bakalım hayırlısı. Bu sefer yine aynı kilodayım bu ay hamile kalırsam buseferkini diyetisyen kontrolünde takip etmeyi düşünüyorum. Doğumdan sonra kilo vermek çok kolaydı o kadar çok kilo almamış olsam çok daha rahat doğum kilomun altına düşerdim. Bu seferki niyetim bu inşallah başarabilirim. Birincide doktorum Prof. Dr. Rıza Madazlıydı bundada aynı dr ye gitmeyi düşünüyorum. Fakat ilki sezeryan oldu bunda normali denemek istiyorum bakalım doktorumu ikna edersem inşallah deneyeceğim. Gerçi ben ilkinde de normali denedim ama kızım kanalda ilerlemeyince sezeryane çevrildi ki tam anestezi aldığımda esasında kızımın ilerlediğini farkettiler çok içimde klmıştı bu sefer denemek istiyorum sonuna kadar.

merhabalar bende 155 boy 73 kilo hamile kalamıyorummm kilolu olupta hamile nasıl kaldınız?? yardımm plss..:KK43:

merhaba ..bende 112 kiloyla 3. oqluma hamile kaldım.Şu an 118 kiloyum ve çok şükür hiç bi sorun yaşamadım.

Selam kızlar 6 senelık bırlıktelıgın sonunda 5 aylık evlıyım ve esım cok cocuk ıstıor ben ne kadar suanda erken bulsamda 20 yasındayım 100 kıloyum :KK43: :KK25: üzgününm ama böyle sizce gebe kalsam sorun olurmu :44: Korkuorum :KK14:

Selam kızlar 6 senelık bırlıktelıgın sonunda 5 aylık evlıyım ve esım cok cocuk ıstıor ben ne kadar suanda erken bulsamda 20 yasındayım 100 kıloyum :KK43: :KK25: üzgününm ama böyle sizce gebe kalsam sorun olurmu :44: Korkuorum :KK14:

bence çok erken ,
hem evliliğin erken hem yaşın çok küçük ne bu aceleniz? Eşin kaç yaşında ki? Sen 14 yaşındayken çıkmaya başladığınıza göre eşinde senden çok büyük olmasa gerek. Bence biraz evliliğinizin tadını çıkarın. Hem bu sürede biraz dikkat edip kiloda verirsin. En az 2 sene sonra çocuk konusunu düşün derim ben

bu arada ilk bebişim 27 aylık şu anda ben 95 kilo hamile kalmıştım 117 ile doğuma gitmiştim. Şimdi yine hamileyim 4 haftalık daha çok başındayım. Yine 95 kiloyum bakalım bu sefer nasıl geçecek çok heyecanlıyım

Hamilelik için erken belki ama sen kilo ile ilqili tereddüttesin sanırım...100 kilo ile gebe kalındıqında sorun olsaydı anneannelerimiz babaannelerimiz doquramazdı :) üzme kendini bence Allahın izniyle bi sorun olmaz bence...Doktor kontrolünde qayet saqlıklı bi doqum yapabileceqini düşünüyorum (118 kilo bi hamile olarak )

ya bende inanılmaz kılo aldım daha 23 haftadayım 15 klılo aldım 72 ıle hamıle kaldım 9 aya kadar ne olucak bılmem acayıp baklava yıyorum sureklı ne olcak bu halım

merhaba ..bende 112 kiloyla 3. oqluma hamile kaldım.Şu an 118 kiloyum ve çok şükür hiç bi sorun yaşamadım.

selam arkadaşım hamileliğim normal oldu evet tedaviye gerek kalmadı biraz geç oldu ama çok şükür 17. hafta içindeyim 117 ile başlamıştım 113 olduk.. bende çok merak ediyordum kilodan mı olmuyor diye ama Rabbim nasip edince her şey oluyor inş. yakında sizinde 2 çizginiz görünür... :KK71:

mrb arkadaşlar bende 90 kilo ile hamile kaldım hemde polikistikoverliyım şimdi ise 111 kiloyum (boyum 1.72)hamileleliğim süpriz oldu beklemiyorduk şimdi doğumuma 12 gün kaldı bebeğim 3.800 müş doktor bebekle ilgili herşey normöl diyor .doğumuda epidural sezeryan diyor kilolusun ,bebek iri,çatın çok dar vsvs dedi.ama çatı muayenesi etmeden öncede bana bebeğin iri olcak kilon fazla deyip duruyordu .bunda 2 ay önce ben düşmüştüm bulunduğum yerde başka bi doktora gittim o daktor ta o zaman bana senin fizik yapin normale çok yatkın dedi(bebek o zman 1.5 kılo idi) yani anlayacağiniz kafam karıştı.evet kılom var ama ben çalışmayı sürdürdüm hiç yatmadım hareketli bi hamilelik geçirdim

Merhaba,

inan ki mesajın bana umut verdi. çok korktum endişelendim. bi karar verip bi vazgeçtim. ne yapcağımı bilememiş bir haldeydim. Sana çok teşekkür ederim. Allah senden razı olsun inş. seni çok öpüyorum. :)

şu anda 116 kg olarak hamileyim. inanamıyorum büyük bir sürpriz oldu. ama kilomdan ötürü sevinemedim. devlet hast. de çalışıyorum. burada tahlil yaptırdım b hcg 4203 çıktı. doktor kese oluşmuş mu bakılsın dedi. üstten baktı net görünmüyor dedi. tv usg(alttan) istedi. etrafımda o kadar düşük yapan oldu ki. hep de bu usg çektiren ben de bundan dolayı yaptrımadım doktor da ısrar etti. neyse yaptırmadım ama içimi aldı bi sıkıntı. bugün de hospitalium da op dr ayşe yüksel hnm a gittim. kilomu ölçtü usg ile baktı ve gördüm minicik bişey :) o nasıl büyücekyaa. neyse bana riskli olduğunu hiç kilo almamam gerektiğini eğer bi 15 kg alırsam kimsenin doğumu üstlenemeyeceğini söyledi. biraz korktum ama hersey senin elinde dedi. kilo veren hastalarının bile olduğunu da söyledi. ama usg yi gördüm ya o kadar güven geldi ki kendime. 100 gr yükleme istedi. onun sonucuna bakacak eğer yüksekse hemen dahiliyeye gidip diyetisyenle görüş dedi. ben de dikkat edicem.

Ben de topic e yazdığımda daha yeni hamileydim şimdi sonlarına yaklaşıyorum. 116 ile hamile kaldım sonra 3 kilo daha aldım şimdi 113 kg yim.hiç bir sorunum yok maşallah şişlik ağrı hiçbişe sadece ilk zamanlarda hiç midem bulanmıyordu bile ama şimdi bulantı kusma oluyor sıcaklardan olabilir diye düşünüyorum. yukarıda yazmışım önceden yükleme sonucu yüksek çıktı insüline başladım. o zamandan bu zmana kadar kullanıyorum hala sorun yok maşallah. şimdi kilosu 1800 bebeğimin.

:)) hamilelik işte gözlerim doldu yazdıkalrını okurken sevindim sonra ama sana umut olabildiğim için. ilk bebek sanırım sende de ne güzel bir duygu diğimi. daha yeni başlıyorsun o güzel mutluluğu yaşamaya daha ilk hareketlerini hisset , ultrasonda ellerini ayakkalarını gör falan tarifi mümkünsüz bir mutluluk bebeğine duyduğun sevgi. birde ben doktor anlamında şanslıyım sanırım hiç bana böyle doğum şöyle olur böyle olur işte ne bileiym beni üzecek yorum yapan doktorlarla karşılaşmadım. gerçi 3 aydır gittiğim bir doktorum var her yerde ondan memnuniyetimi söyleyip duruyorum inş allahım devamını da öyle getirir iyi bir doktor hiç olumsuz bir şey söylemiyor. 34 haftalığım şu an da ben. 124 kilo olmuşum oğluşum 32+2 haftalıkken 2 kilo 180 grmda toplamda 4 kilo iyi bir rakam dedi doktorum. 37 . haftaya kadar çalışacağım sonra izin :)). allahım bebeklerimizi de sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayıda nasip eder inş. ben şeker yüklemesi yaptırdım bu arada 2 sefer kilo varsa risk görüyor doktorlar hemen yükleme istiyorlar benim şeker sınırda çıktı hep.

dediklerine katılıyorum senin benim hayatımda etkin çok yazdıkların beni umutlandırıp güç verdi. sanırım sen doğurmulsundur. keşke gelsen yine topic e.

Kızlar bende hamileyim yeni öğrendim .95 kilodayım.ne yapacağımı bilmiyorum.çok korkuyorum düşer diye erken doğar diye.yapmam gerekenleri bana anlatırmısınız.

Kızlar bende hamileyim yeni öğrendim .95 kilodayım.ne yapacağımı bilmiyorum.çok korkuyorum düşer diye erken doğar diye.yapmam gerekenleri bana anlatırmısınız.

korkacak bisey yok allahin izniyle bende 88 kiloyla hamile kaldim simdi 92 kiloyum 15 haftalik hamileyim inan bana okadar cokta yemiyorum doguma kadar 100 kiloyu gecmemem lazim dikkat ediyorum artik ilk aylarda canim hep fast food turu seyler cekiodu simdi gecti benim doktorum cok kiziyo bana diabet olacaksin die ama simdilik hersey normal ben yarim saat yurumeye basladim sende 12. haftadan sonra yurumeye basla cunku dusuk riski ozman azaliyo 12. haftadan sonra hergun bir avuc ceviz ye haftada 2 kez balik ye ve hergun sut iç:KK34:

korkacak bisey yok allahin izniyle bende 88 kiloyla hamile kaldim simdi 92 kiloyum 15 haftalik hamileyim inan bana okadar cokta yemiyorum doguma kadar 100 kiloyu gecmemem lazim dikkat ediyorum artik ilk aylarda canim hep fast food turu seyler cekiodu simdi gecti benim doktorum cok kiziyo bana diabet olacaksin die ama simdilik hersey normal ben yarim saat yurumeye basladim sende 12. haftadan sonra yurumeye basla cunku dusuk riski ozman azaliyo 12. haftadan sonra hergun bir avuc ceviz ye haftada 2 kez balik ye ve hergun sut iç:KK34:

Çok teşekkürler cnm.ben zaten insülin direnci hastasıyım yani şeker ilacımı bıraktırdı dr 1 hafata şekerimi aç tok ölçüyorum Allaha şükür bir anormallik yok.tabi diyabet drum bana bir diyet verdi onları uygulamaya çalışıyorum.hatta yazanları tam anlamıyla yiyemiyorum daha az yiyorum.hemen şişiyorum.şuan 1 kase çorba ve salatayla tıka basa oldum yemekten önce tartıldım cumadan bu güne 1-1,5 kilo kadar vermişim.Midemde bulanmıyor.sadece su içince içim üşüyor ve midemde hafif bulantı oluyor.

X